Przesilenie zimowe 21-22 grudnia 2019 r.

Przesilenie zimowe w większości kultur półkuli północnej było okazją do świętowania „odradzania się Słońca”. W starożytnym Rzymie obchodzono Saturnalia, w Persji narodziny Mitry (bóstwa Słońca). Wśród ludów germańskich Yule, a z kolei u Słowian Szczodre Gody. Na początku naszej ery przesilenie wypadało 25 grudnia według kalendarza juliańskiego i stąd też data święta Bożego Narodzenia.
Przesilenie zimowe – grudniowe to moment, w którym Słońce góruje w zenicie w możliwie najdalej na południe wysuniętej szerokości geograficznej półkuli południowej. Jest ono powiązane ściśle z najkrótszym dniem w roku.

Przesilenie przypada na noc z 21 na 22 grudnia. Postarajmy się zatem te dni wykorzystać zgodnie z ich naturalną wibracją jaka z nich płynie.
21 grudnia (21/3) to trójka, czyli wibracja twórcy. 22 grudnia to liczba 4, która z kolei reprezentuje materię, stałość, pracę. Przesilenie grudniowe z astrologicznego punktu widzenia jest momentem wejścia Słońca do znaku Koziorożca. Jest to znak ziemski a żywioł ziemi symbolizuje sprowadzanie życia do materii. Idąc dalej liczba 22 to wibracja mistrzowska, która niesie siłę kreacji życia materialnego przez panowanie nad myślami.

Ponadto dzisiejsza data 21.12.2019 r. również jest niesamowita, gdyż daje informację, iż jest to moment transformacji na poziomie kosmicznym i naszym wewnętrznym. Pamiętajcie zmiana w nas powoduje zmianę na ziemi :). Po zsumowaniu trzech trójek tworzy się dziewiątka, która jest dopełnieniem i informacją o wejściu w moc Światła i dopełnieniu się zmian.

Przesilenie zimowe to zwycięstwo światła nad ciemnością i odrodzeniu się Słońca. Ostatni tydzień mógł powodować u wielu z Was osłabienie fizyczne jak również psychiczne. Mogły wyjść na jaw długo skrywane, nieprzepracowane emocje, traumy, które teraz ujrzały światło dzienne. Jeszcze do jutra włącznie możecie pozostać w takiej aurze.

Zatem, aby wykorzystać moc tego przejścia i wspomóc się wibracjami jakie ono niesie przeznaczcie chociaż parę minut każdego dnia na medytację. Niech będzie to medytacja uważności, polegająca na zatrzymaniu się na poszczególnych emocjach i obserwowaniu ich. Mimo iż nie masz wpływu na emocję to masz wpływ na to jak na daną emocję zareagujesz. Im lepiej kontrolujesz myśli, emocje tym lepiej skupisz się na kreacji i tworzeniu własnej rzeczywistości czego sobie i Wam w te dni życzę.  (Autor:Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply