Kobieta jako ucieleśniona duchowa forma bogini.

Kobieta – Bogini to pełnia duchowości, która łączy w sobie harmonię wszystkich żywiołów. Ogień u kobiety sprawia, że seksualność, kreatywność oraz pasja przejawia się w niej i jej otoczeniu. Ogień to również transformacja. Żywioł Ziemi objawia się u kobiety na planie materialnym. Ze względu na jego moc urzeczywistniania, żywioł ten pomaga w realizacji planów i marzeń oraz wprowadza pewność i stabilność. Ważnym elementem jest żywioł Wody, który sprawia że kobieta to istota nad wyraz wrażliwa, uczuciowa, emocjonalna. Odpowiedni poziom żywiołu wody pozwala zachować emocjonalność w równowadze. Natomiast Powietrze, jako element wolności, intelektu, niezależności a także intuicji dopełnia całość, sprawiając że kobieta staje się w pełni ucieleśnioną duchową formą Bogini.

Zanim zrozumiemy jak zrównoważyć w sobie te wszystkie żywioły, musimy zrozumieć jedną ważną kwestię. Energia żeńska w porównaniu z męską różni się tym, że jest pasywna, uosabia łagodność i spokój. Natomiast męska to aktywność, działanie, lecz to działanie ma zastosowanie do zewnętrznego świata. My kobiety działamy wewnątrz.

Wprowadzenie typowo feministycznego podejścia do kobiecości naruszyło niestety standardy i role kobiet i mężczyzn w społeczeństwie. Kobieta jest w stanie mimo wszystko pogodzić wszystkie sfery realizacji siebie, mianowicie rodzinę, dom, pracę i siebie. Potrafi to milion razy lepiej niż mężczyzna.
I kobietki nie ma co się obruszać, że dom to strefa naszego panowania. Tak działa bowiem żeńska energia. Żaden mężczyzna nie jest w stanie stworzyć takiej atmosfery ciepła, miłości i spokoju w domu jak kobieta. Mówimy oczywiście o kobiecie świadomej swojej mocy, świadomej swoich uczuć. O kobiecie, która żyje zgodnie z rytmem swojej natury.

Jesteśmy stworzone do miłości skierowanej zarówno do siebie jak i przekazywaniu miłości wszystkiemu z czym się na co dzień spotykamy. Czy są to rośliny, czy zwierzęta a przede wszystkim ludzie. To jest największa moc żeńskiej energii.
Dlatego nie bójcie się być łagodne, delikatne, eteryczne, bo wbrew pozorom moc kobieca nie ma odzwierciedlenia w sile fizycznej i byciu perfekcyjną w każdym calu. Wy macie być autentyczne, macie być sobą. Moc wypływa z samopoznania, ze świadomości swoich dobrych i złych stron i ich akceptacji. Poznanie swoich mocnych i słabych stron sprawia, że możesz tak kierować swoją energią, aby osiągać zamierzone cele.

Prawda jest taka, że mężczyzna, aby coś stworzyć musi wykazać inicjatywę, aktywność. Kobieta natomiast potrafi dużo intensywniej materializować myśli. Jest to podobno udowodnione nawet naukowo, że kobieta posiada dar materializowania myśli 9 razy większą niż mężczyźni. I tutaj właśnie wchodzi w grę rola żywiołu Ziemi. Ziemia to żeńska energia i my kobiety powinnyśmy żyć zgodnie z prawami przyrody. Stąd nasza duża wrażliwość na fazy Księżyca. Zrozumienie cykliczności naszej natury pomaga realizować siebie na planie materialnym. Bowiem wiedząc, kiedy jesteśmy bardziej aktywne a kiedy mniej możemy zaplanować swoje działania, jednocześnie będąc w ten sposób bardziej skuteczne.

Jednak jak to z żywiołami bywa jeden wpływa na drugi. Zatem żywioł Wody, za który odpowiedzialna jest kobieca emocjonalność, odgrywa tutaj ważną rolę. Powiedziałabym, że stabilna emocjonalność to klucz do harmonii, spokoju na każdym planie życiowym kobiety. Zwróćcie uwagę, że tak naprawdę klątwy i złorzeczenia najczęściej wysyłane są ze strony kobiet, jednocześnie będąc w tym bardzo skuteczne. A dlaczego?

Otóż jeśli chcielibyśmy cokolwiek zmaterializować i wprowadzić w czyn, powinnyśmy być spokojne, wyciszone. Chodzi o to, że kobieta jest dużo bardziej emocjonalna a emocje to najsilniejszy katalizator do tego, aby nasze pragnienia i marzenia miały szansę się zrealizować. Dlatego tak ważne jest jeżeli chcemy np. znaleźć nową pracę to powinnyśmy starać się utrzymać swoją emocjonalność na wyciszonym poziomie, jednocześnie utrzymując pozytywny nastrój. Tak to już jest chaos, rozedrganie emocjonalne przyciągnie to samo.

Ponadto energia kobieca posiada niesamowite właściwości uzdrawiające. Uzdrawia na poziomie energetycznym, fizycznym, psychicznym. Zwróćcie uwagę na fakt chociażby roli matek, babek w dawnych czasach. To kobiety pełniły role ochronne domostwa, znały sposoby na niekonwencjonalne sposoby uzdrawiania rodziny, czy choćby sposoby odpędzania złych energii z domu i najbliższych. Nie wspomnę już o roli kobiet zajmujących się typowo uzdrawianiem duchowym takie jak np. szeptuchy, wiedźmy itd.
Moc tych kobiet jest w każdej z nas, pozostaje ją tylko odkryć i zacząć ją wykorzystywać.

Nie oznacza to, że mamy pozostać już tylko w roli matek, żon, partnerek. Równowaga powinna być we wszystkim, tak i w spełnianiu się również w kwestiach bycia twórczynią, kreatorką własnych zainteresowań i ambicji zawodowych. Tu dużą rolę odgrywa właśnie żywioł Ognia, który sprawia że mamy w sobie pasję i kreatywność w pracy zawodowej i hobbistycznej. Zaniedbywanie chociażby naszych zainteresowań i pasji gasi ten ogień. I tu trzeba zdać sobie sprawę, skąd brać tę energię i chęci.

Ogromny wkład w tę sferę ma nasza seksualność. Energia seksualna to energia kreacji. Dlatego istotne jest z kim dzielimy przestrzeń seksualną, czy przypadkiem nie wytracamy i nie przekazujemy jej nieodpowiednim osobom. Kwestie energii seksualnej to temat na inny artykuł, jednak pamiętajmy żeby energia ta mogła działać na naszą korzyść musi być równy przepływ między dwoma partnerami. I tutaj dużą rolę odgrywa mężczyzna i w jaki sposób on przekazuje partnerce swoją energię.
Szanujmy też swoje ciała i dbajmy o nie. Jeśli chcecie dodać sobie seksapilu zamieńcie spodnie na długie spódnice, zobaczycie jak automatycznie zmieni się wasza postawa i odbiór was przez otoczenie. Noszenie długich spódnic pozwala kobiecie pobierać energię od ziemi i ją gromadzić.
Dawajcie również sobie momenty relaksu, choćby w postaci rytualnych kąpieli, korzystajcie z masaży, aromaterapii czy innych form rozluźniających. Bardziej wypoczęte jesteście bardziej atrakcyjne dla siebie i bliskich oraz bardziej efektywne w działaniu.

Całość dopełni żywioł Powietrza, który przejawia się w nas kobietach jako intuicja, intelekt, niezależność. Moim zdaniem nawet najważniejszym elementem jest właśnie intuicja. To ona została nam dana jako dar, który tak często spychamy na drugi plan. Przez to wiele razy cierpimy, dajemy się ponieść niewłaściwym wyborom, pozwalamy przekraczać swoje wewnętrzne granice i zasady. Jeżeli zaczniecie działać i podejmować decyzje zgodnie z waszym wewnętrznym impulsem, stwierdzicie że życie jest dużo piękniejsze i prostsze, niż by się Wam to wydawało. Pozwoli Wam to uniknąć wielu bolesnych i często niepotrzebnych trosk i bólu w Waszym życiu.

Kiedy połączycie w sobie moc tych czterech żywiołów, objawi się w Was ucieleśniona forma duchowej Bogini, czego z całego serca Wam życzę. (Autor:Ewa Rożnowska).

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply