Przesilenie wiosenne – żegnamy Zimę i witamy Wiosnę – 20-21 marca 2020 r.

20 marca 2020 r. następuje zrównanie dnia z nocą, sprawiając że wszystko od tej pory zaczyna budzić się do życia. Po okresie zimowego zastoju to idealny moment na zrobienie podsumowania, co chcielibyśmy pożegnać lub czego byśmy chcieli się pozbyć, by we wiosenny czas wejść ze świeżymi pomysłami, planami i pozytywnymi energiami.

W związku z tym, że 24 marca przypada nów księżyca w Baranie, który da nam impuls do działania, rozpali wewnętrzny ogień transformacji oraz pozwoli na zamanifestowanie swoich zamierzeń, postarajmy się od 20 marca do nowiu oczyścić siebie i otoczenie ze starych energii i zrobić miejsce na nowe.

Warto zatem rozpocząć od uporządkowania naszej przestrzeni, czyli domu. Zrobienie gruntownych porządków pomaga wymieść zastałe energie. Następnie możemy wykonać rytuał oczyszczania pomieszczeń. Potrzebować będziecie do tego:
– białą szałwię najczęściej stosowaną, choć możecie zastąpić ją równie dobrze jałowcem, cedrem, piołunem itp. (najlepiej w formie pęczka, aby móc trzymać ją wygodnie w ręce podczas okadzania);
– świeca biała;
– naczynie żaroodporne lub kadzielnica (palone zioła osiągają bardzo wysoką temperaturę oraz podczas palenia osypują się i kruszą więc konieczne jest użycie podkładki lub naczynia aby móc w trakcie rytuału odłożyć zioła w bezpieczny sposób; należy pamiętać, że podstawka najlepiej jakby miała nóżki gdyż naczynie bardzo szybko się robi gorące; jeżeli nie macie takiego naczynia trzeba zabezpieczyć podkładką pod gorące naczynia, aby nie spalić lub odkształcić mebli);
– kadzidło zapachowe lub olejek zapachowy (tutaj jest dowolny wybór, ma to być pozytywny i miły dla was zapach, który wypełni cały wasz dom pozytywnym nastrojem i wprowadzi miły nastrój).

Rytuał wykonanie:
1. Rytuał zaczynamy poprzez pozamykanie wszystkich okien i drzwi mieszkania oraz od zapalenia świecy.
2. Następnie odpalcie szałwię i zanim zaczniecie okadzać mieszkanie bądź dom potraktujcie dymem każdego z domowników i siebie (okadzając od stóp do głowy). Jeśli chodzi o pomieszczenia tutaj ważne wskazówki. Jeżeli wykonujecie oczyszczanie domu wielokondygnacyjnego, wówczas rozpoczynacie okadzanie od góry domu aż do dołu do drzwi wyjściowych, natomiast jeśli to jest mieszkanie to zaczynacie od drzwi wyjściowych, przechodząc każde pomieszczenie kolejno i kończycie ponownie na drzwiach. Chodzi o to, aby niepotrzebne energie wykurzyć z domu a najprościej to zrobić przez drzwi ;). Pamiętajcie, żeby zajrzeć w każdy zakamarek i kąt, gdyż tam najczęściej zagęszczają się negatywne energie.
3. Podczas okadzania wypowiadajcie intencje z jaką oczyszczacie mieszkanie np. „oczyszczam mieszkanie z … negatywnych energii, z chorób, ze złości nagromadzonej itp…. Niechaj więcej te energie tutaj nie zagoszczą”.
4. Po okadzeniu daj chwilkę, żeby szałwia zadziałała a następnie pootwieraj wszystkie okna oraz drzwi wyjściowe, aby energie te mogły wyjść na zewnątrz.
5. Podczas rytuałów oczyszczających należy pamiętać, że zawsze w miejsce starych energii należy zaprosić nowe. Jeżeli nie naładujemy mieszkania intencją konkretnych energii bardzo szybko mogą zostać przyciągnięcie energie ze starego systemu. Zatem w tym momencie odpalcie kadzidło zapachowe bądź olejek zapachowy. Ja osobiście uważam, że najlepiej do tego sprawdzają się kadzidła żywiczne, które spalamy w kadzielnicy postępując w ten sam sposób jak podczas okadzania szałwią. Natomiast tutaj podczas okadzania nadajemy intencję przywołania energii np. dobrobytu, harmonii, spokoju i miłości; według uznania.

Po takim rytuale wspaniale sprawdza się kąpiel oczyszczająca np. z dodatkiem dużej garści soli kuchennej lub z dodatkiem ziół. Można zawiesić również pod bieżącą wodę nalewającą się do wanny, torebkę herbaty z szałwi, która działa oczyszczająco i tonizująco. Jeżeli nie macie wanny zróbcie sobie miksturę z żelu pod prysznic i soli kuchennej, którą wetrzyjcie w ciało od stóp ku górze a następnie spłuczcie ciało.

To proponuję wykonać w jeden dzień, natomiast kolejne przeznaczyć na oczyszczenie naszego wnętrza. Do tego również musicie się przygotować.

Przede wszystkim zawsze przed każdą zmianą i działaniami należy się zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać po wykonaniu jakiegoś rytuału i z jakimi intencjami do niego podchodzimy. To bardzo ważne. Cel musi być jasno i zwięźle sprecyzowany. W zależności od zmian jakie pragniecie możecie sobie dobrać konkretne sposoby działania:

1. Jeśli chciałbyś/chciałabyś popracować nad pokochaniem i zaakceptowaniem siebie proponuję wskazówki, które udzielam w tym artykule: https://kodyswiadomosci.org/2020/03/24/pokochaj-siebie-z-pelnia-09-02-2020-r/

2. Jeżeli pragniecie komuś wybaczyć, podaję sposób w jaki możecie to wykonać tutaj: https://kodyswiadomosci.org/2020/03/23/now-ksiezyca-z-zacmieniem-slonca-26-grudnia-2019-r/

3. Z kolei wskazówki na pozbycie się rzeczy, które już wam nie służą znajdziecie w tym artykule: https://kodyswiadomosci.org/2020/03/23/pelnia-w-znaku-byka-12-11-2019/

4. Jest jeszcze jeden ciekawy sposób pożegnania zimy. Jeżeli ktoś z Was ma kominek w domu bądź możliwość zapalenia ogniska w przesilenie wiosenne może wykonać laleczkę – Marzannę na znak procesu oczyszczenia wiosennego. Taką laleczkę tworzy się z kawałka drewienka oraz kawałku materiału, w który należy włożyć trochę trocin tworząc z nich główkę lalki przewiązanej kawałkiem sznurka i doczepić do drewienka. Potem palimy ją rytualnie w ognisku na znak pożegnania i transformacji, z tym co nam już nie służy. Laleczki można wzmocnić łącząc je dodatkowo np. z podciętymi naszymi włosami bądź paznokciami. Włosy bowiem są przewodnikami energii oraz zatrzymują pamięć oraz przeżycia emocjonalne. W związku z tym strzygąc je jednocześnie uwalniamy negatywną energię nagromadzoną we włosach. Podczas tworzenia lalki wejdziemy w stan skupienia, aby stworzyć i przekazać jej wszystkie negatywy, które nas blokują.
Osobiście wolę taką laleczkę palić, gdyż ogień to mój ulubiony żywioł, jest mocno transformujący. Choć według tradycji można taką laleczkę wrzucić do rzeki, choć wówczas nie wkładajcie do niej swoich włosów i resztek paznokci. Takie rzeczy lepiej zawsze spalić.

Jeśli nie uda wam się wykonać w te dni tych działań, abyście mimo wszystko chcieli to zrobić to nie przejmujcie się macie czas na wykonanie takich czynności jeszcze do następnej pełni tj. 8 kwietnia 2020 r. (Autor:Ewa Rożnowska).

Leave a Reply