Rozpocznij nowy cykl z nowiem w znaku Barana i stwórz własną MAPĘ MARZEŃ- 24.03.2020 r.

24 marca przypada nów księżyca w znaku Barana, który da nam impuls do działania, rozpali wewnętrzny ogień transformacji oraz pozwoli na zamanifestowanie swoich zamierzeń.

Nów w marcu dla niektórych stanowi początek nowego roku, rozpoczęcie nowego cyklu. Z kolei dla niektórych takim dniem jest dzień przesilenia wiosennego. Tak czy siak warto zrozumieć cykliczność natury, która bardzo mocno współgra z nami i ma na nas ogromny wpływ. My tak jak przyroda również podlegamy tym cyklom. W związku z tym warto podjąć się zaplanowania tego roku, aby świadomie pokierować swoim życiem.

Kochani wszystkie artykuły na pełnię i nów piszę dla Was po to, abyście mogli wykorzystać ten czas na wdrażanie zmian w swoje życie, przy współpracy aktualnie panujących energii. Zatem w zbliżający się nów skupcie się na rozpoczynaniu wszelkich projektów, wdrażaniu nowych pomysłów i planów, podejmowaniu decyzji finansowych, zmiany pracy itd.

Moim zdaniem to idealny moment na stworzenie własnej MAPY MARZEŃ. Co nam daje stworzenie takiej mapy? Bardzo wiele. Przede wszystkim pozwala nam ustalić nasze cele i priorytety życiowe oraz ukierunkować się. Bez tego dryfujemy bez celu przez życie, łapiąc tylko przypadkowe okazje i chwile szczęścia. Złapcie ster w swoje ręce i nadajcie kierunek swoim marzeniom.

Mapę marzeń osobiście wykonuję co jakiś czas i jeśli miałabym być szczera to 85% moich celów się spełniło :). Wprawdzie nie zawsze taką drogą jaką ja sobie ustaliłam, ale cel zawsze był osiągnięty. Jest jednak parę ważnych kwestii w sporządzaniu takiej mapy marzeń. Jak zawsze przy wszystkich rytuałach, które Wam podaję oraz przy wszystkich poradach proszę Was o rozwagę i staranne podejście do wykonywanych czynności. To wszystko to energia! A z energią trzeba roztropnie, ponieważ inaczej możemy sobie więcej zaszkodzić niż pomóc. Dlatego szczególnie jeśli chodzi o rytuały wykonujcie w taki sposób w jaki ja to przekazuję, bez kombinowania i zmieniania formuł czy słów.

Na potrzebę tego artykułu stworzyłam dwie specjalne mapy marzeń, trochę inne niż standardowe. Jedna dla miłośników magii 😉 a drugą dla pozostałych osób, szczególnie tych zainteresowanych numerologią. Numerologia to kolejna moja pasja, którą zamierzam Wam niejednokrotnie przekazywać.

Do sporządzenia mapy marzeń, bądź mapy celów i planów jak kto woli, potrzebujecie dwóch białych kartek A4, kredki, długopis, jeżeli ktoś nie lubi malować to mogą rysowanie zastąpić zdjęcia lub wycinki z gazet. Chodzi o, to że w odpowiednich polach będziemy zaznaczać nasze marzenia. Ma to być zarówno opis, jak i namalowanie takich elementów lub umieszczenie w formie zdjęcia, tak aby z daną sferą i danym marzeniem ta rzecz się nam kojarzyła. Mianowicie jeżeli w sferze związku zapiszemy, że pragniemy szczęśliwego, harmonijnego związku, to w tym miejscu zamieszczamy zdjęcie szczęśliwej zakochanej pary, tak aby nam od razu się kojarzyło z naszym planem. I tak w każdym polu a będzie ich aż dziewięć. Poniżej każdą mapę marzeń krótko opiszę i wstawię ilustrację.

Jak to dokładnie wykonujemy. Podam Wam mój rytualny sposób tworzenia mapy marzeń. Otóż bierzecie dwie kartki A4. Na jednej z nich piszecie wg poniższej tabeli, bądź pentagramu opisy pod odpowiednimi miejscami wg wzoru. Natomiast drugą identyczną wykonujecie z kolei zamiast w formie opisu to wstawiacie same symbole i zdjęcia, które mają się Wam kojarzyć z opisanymi marzeniami. Następnie, kiedy wykonacie te dwie mapy marzeń zapalacie świecę białą i czytacie na głos wszystkie wasze plany i zamierzenia z mapy. Następnie kartkę ze spisanymi marzeniami spalacie od świecy w popielnicy lub kadzielnicy a popiół wysypujecie na ziemię. Natomiast drugą mapę zostawiacie sobie i możecie ją albo schować, albo powiesić w miejscu w którym często będziecie na nią spoglądać.

Ważne! Spalając mapę marzeń wypowiedzcie słowa: WRZECHŚWIECIE PROSZĘ O SPEŁNIENIE SIĘ MOICH MARZEŃ, KTÓRE NIECHAJ BĘDĄ ZGODNE WOLĄ MOJEJ DUSZY. ZAWIERZAM TOBIE, GDYŻ TY WIESZ CO DLA MNIE JEST NAJLEPSZE. DZIĘKUJĘ

Dlaczego to jest takie ważne. Ponieważ to co według naszego mniemania jest dla nas dobre, to niekoniecznie nasza dusza też tak uważa. Czasami możemy nawet dostać więcej, niż zamierzaliśmy.

Teraz przejdę do omówienia poszczególnych map:

1. Magiczna Mapa Marzeń wg Żywiołów

Pentagram symbolizuje cztery żywioły oraz ducha połączonych w okrąg będący symbolem życia. Ramię skierowane w górę symbolizuje prymat rozumu i ducha nad materią, ramiona skierowane w dół symbolizują świat fizyczny. Kwestie żywiołów będę szerzej omawiać w innym artykule, teraz po krótce to przedstawię. Ilustracja powinna Wam pomóc w opracowaniu mapy.

Żywioł Wody symbolizuje naszą sferę emocjonalności, nasze uczucia. Zatem w tej sferze skupcie się na ujęciu waszych relacji z najbliższymi, czyli rodziną, partnerami, dziećmi. Zaznaczcie wszystko co byście chcieli zmienić w tych kwestiach. Może chcecie popracować nad zacieśnieniem relacji między partnerem albo dziećmi. Jeżeli chcielibyście być w związku z kimś też to napiszcie. Może planujecie dziecko to też w tym punkcie umieśćcie. Starajcie się każdą myśl dokładnie przeanalizować biorąc pod uwagę każdą ewentualność i konsekwencje. Jeżeli opisujecie jakiego byście chcieli partnera poznać, zastanówcie się bardzo szczegółowo nad jego cechami.

Ważne! Kolejna istotna kwestia, aby na mapę marzeń nie wpisywać konkretnych osób, tzn. np. w miejscu związków nie wpisujecie chcę być z Janem Kowalskim tylko wpisujecie obraz mężczyzny neutralnego bez podawania konkretnych imion i nazwisk. Dlaczego? Ponieważ jeżeli wy wyrażacie w tym rytuale wolę bycia z konkretnym mężczyzną a on nie to w pewien sposób pragniecie wywrzeć na nim presję, takie małe spętanko. Także uczulam przed tym.

Druga strefa to żywioł Ognia, odpowiedzialny za działanie, za energię naszą życiową, za transformację i iskrę naszą wewnętrzną. W tej sferze wypisujecie wszystkie wasze projekty i pomysły, które byście chcieli zrealizować, łącznie z podróżami oraz realizowaniem się w kwestiach hobby. Jeżeli pragniecie polecieć spadochronem wpiszcie to tam. Jeżeli planujecie zacząć malować obrazy to też to zapiszcie. I tak postępujcie z każdym nowym pomysłem.

Następny żywioł to Ziemia. Reprezentuje ona naszą sferę związaną z materia. Zatem tutaj umieścicie wszystko to co związane z pieniędzmi, dobrobytem, bogactwem oraz pozycją społeczną jaką byście chcieli pełnić. Może chcielibyście stać się uznanymi wykładowcami, albo chcecie zmienić mieszkanie na dom. To idealne miejsce, aby to tutaj ująć. Śmiało możecie zapisać też wasze marzenia czysto materialistyczne jak np. zakup nowego samochodu.

Czwartym żywiołem jest Powietrze, które symbolizuje mental, czyli wszystko to co związane z waszą pracą zawodową, karierą, powołaniem życiowym. Być może w końcu w tym roku pragniecie odejść z pracy za biurkiem i otworzyć własną działalność bądź chcecie awansować w obecnej pracy. Może w końcu to co do tej pory było tylko waszym hobby teraz stanie się waszą formą realizacji zawodowej ;).

Całość dopełnia duch, który symbolizuje kwestie samorozwoju, podejmowania nauki, poszukiwania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności.

Jest jeszcze środek pentagramu, w którym umieściłam Was. To pole macie przeznaczyć na wpisanie i ujęcie siebie takimi jakimi byście chcieli być. Może na ten rok zaplanujecie ćwiczenie silnej woli, może pragniecie rzucić palenie papierosów itp. Niektóre panie może zechcą poświęcić więcej czasu ćwiczeniom fizycznym, aby wypracować sobie szczuplejszą figurę. To właśnie tutaj macie to napisać.

2. Numerologiczna Mapa Marzeń

Dlaczego ją tak nazwałam. Otóż poprzez oznaczenie pewnych sfer powiązałam je z numerami, abyście spojrzeli jak liczby potrafią wspaniale opisywać i współgrać z nami w różnych sferach życiowych.

Biorąc pod uwagę pierwsze pole. Tutaj dotyczyć będzie was jako jednostki, czyli stąd liczba 1. Jedynka w numerologii oznacza poszukiwanie naszej indywidualności i wyrażanie jej w nas. Stąd w tym miejscu umieścicie to co w punkcie JA w poprzedniej mapie marzeń.

Drugie pole związane jest z partnerstwem i związkami. Dwójka to już nie jedynka. To współgranie z drugim człowiekiem i realizowanie się poprzez relacje międzyludzkie. Zatem tak jak w poprzedniej mapie w punkcie „żywioł wody” zaznaczacie swoje marzenia.

Trójeczka z kolei to dla mnie przede wszystkim RADOŚĆ, PASJA, TWÓRCZOŚĆ. Dlatego w tym miejscu umieściłam kwestie związane z realizacją siebie poprzez hobby, zajęcia pozazawodowe, nowe projekty i tworzenie.

Czwórka zawsze w pierwszej kolejności kojarzy mi się ze sferą materii. Zatem w tym miejscu skupcie się na kwestiach pracy i karierze zawodowej.

Piąteczka to z kolei uosobienie WOLNOŚCI. Jako osoba kojarzy mi się z podróżnikiem, któremu wieje wiatr we włosach i nie boi się żadnej przygody. W związku z tym umieściłam w tym miejscu to co związane z podróżami, poznawaniem nowych ludzi, nawiązywaniem nowych znajomości oraz wasze relacje z przyjaciółmi.

Szóstka to tworzenie harmonii między innymi w rodzinie. Tak więc nie bez powodu tutaj skupcie się na waszym podejściu do kwestii rodzinnych, relacji z dziećmi czy rodzicami.

Siódemka odpowiedzialna jest za intelekt, poszukiwanie wiedzy, budzenia się w kwestiach rozwoju duchowego, doświadczania mistycznych doznań oraz szukanie samotności, aby móc kontemplować zdobytą wiedzę i móc ją przeanalizować. Idealnie pasuje tutaj wpisanie waszych pragnień związanych z dokształcaniem się, braniem udziału w warsztatach, kursach oraz ogólnie co byście chcieli osiągnąć w drodze waszego rozwoju duchowego.

Kolejna jest ósemka. W numerologii liczba osiem ma znaczenie dążenia do równowagi opanowania ducha z materią. Dla mnie liczba 8 to sukces, dobra materialne i finansowe. I w tym miejscu skupcie się na tych właśnie kwestiach.

Dziewiątka zamyka podstawowe liczby w numerologii. Jest liczbą magiczną. Jest dopełnieniem i obrazuje osobę, która osiągnęła już pewien stopień wiedzy i umiejętności i powinna tę wiedzą dzielić się z innymi. Nie bez powodu więc umieściłam w tym miejscu wszystko to co związane z waszą pozycją społeczną, z dążeniem do uznania społecznego a nawet zdobycia sławy i spełnienia.

Mam nadzieję, że opisy które zamieściłam oraz ilustracje dadzą wam jasny obraz jak wykonać mapę marzeń, aby najbliższy cykl roczny mógł obfitować w same pozytywne zmiany i mogły zrealizować się wszystkie Wasze plany i marzenia. Tego z całego serca Wam życzę. (Autor:Ewa Rożnowska).

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply