OCZYSZCZANIE POMIESZCZEŃ Z NEGATYWNYCH ENERGII

Podstawą dobrego samopoczucia w miejscach, w których spędzamy dużo czasu jest atmosfera panująca w nich. W miejscach, gdzie spędzamy dużo czasu tworzy się specyficzna aura i energia pomieszczenia, która zostaje nasiąknięta energiami osób w niej przebywających. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie porządku, nie tylko poprzez mycie przedmiotów i pomieszczeń oraz układanie przestrzeni ale również ich regularne oczyszczanie energetyczne.

Takie oczyszczanie pomaga podtrzymywać zdrową, czystszą atmosferę i szczególnie wskazane jest do stosowania po kłótniach, ciężkich przeżyciach oraz po wizytach osób, które działają negatywnie i wyczerpująco na Was. Regularność w stosowaniu rytuału oczyszczającego sprawi, że energie nie będą się kumulowały, a tym samym lepiej będziemy czuli się w pracy, czy w domu, bowiem ten rytuał można stosować zarówno w mieszkaniu jak i w miejscu swojego zakładu pracy – oczywiście jeśli jesteśmy właścicielami ;).

Oczyszczanie warto zatem rozpocząć od uporządkowania naszej przestrzeni. Zrobienie gruntownych porządków pomaga wymieść zastałe energie. Następnie możemy wykonać rytuał oczyszczania pomieszczeń:

Składniki:
– białą szałwię najczęściej stosowaną, choć możecie zastąpić ją równie dobrze jałowcem, cedrem, piołunem itp. (najlepiej w formie pęczka, aby móc trzymać ją wygodnie w ręce podczas okadzania);
– świeca biała lub fioletowa;
– naczynie żaroodporne lub kadzielnica (palone zioła osiągają bardzo wysoką temperaturę oraz podczas palenia osypują się i kruszą więc konieczne jest użycie podkładki lub naczynia aby móc w trakcie rytuału odłożyć zioła w bezpieczny sposób; należy pamiętać, że podstawka najlepiej jakby miała nóżki gdyż naczynie bardzo szybko się robi gorące; jeżeli nie macie takiego naczynia trzeba zabezpieczyć podkładką pod gorące naczynia, aby nie spalić lub odkształcić mebli);
– kadzidło zapachowe lub olejek zapachowy (tutaj jest dowolny wybór, ma to być pozytywny i miły dla was zapach, który wypełni cały wasz dom pozytywnym nastrojem i wprowadzi miły nastrój).

Rytuał wykonanie:
1. Rytuał zaczynamy poprzez pozamykanie wszystkich okien i drzwi mieszkania oraz od zapalenia świecy.
2. Następnie odpalcie szałwię i zanim zaczniecie okadzać mieszkanie bądź dom potraktujcie dymem każdego z domowników i siebie (okadzając od stóp do głowy). Jeśli chodzi o pomieszczenia tutaj ważne wskazówki. Jeżeli wykonujecie oczyszczanie domu wielokondygnacyjnego, wówczas rozpoczynacie okadzanie od góry domu aż do dołu do drzwi wyjściowych, natomiast jeśli to jest mieszkanie to zaczynacie od drzwi wyjściowych, przechodząc każde pomieszczenie kolejno i kończycie ponownie na drzwiach. Chodzi o to, aby niepotrzebne energie wykurzyć z domu a najprościej to zrobić przez drzwi . Pamiętajcie, żeby zajrzeć w każdy zakamarek i kąt, gdyż tam najczęściej zagęszczają się negatywne energie.
3. Podczas okadzania wypowiadajcie intencje z jaką oczyszczacie mieszkanie np. „oczyszczam mieszkanie z … negatywnych energii, z chorób, ze złości nagromadzonej itp…. Niechaj więcej te energie tutaj nie zagoszczą”.
4. Po okadzeniu daj chwilkę, żeby szałwia zadziałała a następnie pootwieraj wszystkie okna oraz drzwi wyjściowe, aby energie te mogły wyjść na zewnątrz.
5. Podczas rytuałów oczyszczających należy pamiętać, że zawsze w miejsce starych energii należy zaprosić nowe. Jeżeli nie naładujemy mieszkania intencją konkretnych energii bardzo szybko mogą zostać przyciągnięcie energie ze starego systemu. Zatem w tym momencie odpalcie kadzidło zapachowe bądź olejek zapachowy. Ja osobiście uważam, że najlepiej do tego sprawdzają się kadzidła żywiczne, które spalamy w kadzielnicy postępując w ten sam sposób jak podczas okadzania szałwią. Natomiast tutaj podczas okadzania nadajemy intencję przywołania energii np. dobrobytu, harmonii, spokoju i miłości; według uznania.

Jest wiele metod oczyszczania, jednak tą uważam za najefektywniejszą. Możecie również naprzemiennie stosować jeszcze dodatkowe sposoby:

1. Należy nasypać sól do 4 pojemników i postawić we wszystkich rogach pokoju i zostawić na kilka dni. Jeżeli po paru dniach sól jest czysta i niezmieniona oznacza to że pomieszczenie nie było zanieczyszczone. Natomiast jeśli sól zmieni kolor lub nawet zacznie „wychodzić” z pojemnika to znak, że energie zostały oczyszczone. Sól następnie najlepiej spłukać w toalecie.

2. Jeżeli chcemy w szybki sposób przepędzić negatywne energie możecie wziąć mosiężne dzwonki i przejdźcie się z nimi dzwoniąc w każdych kątach mieszkania.

3. Przemycie podłóg wodą z octem też daje fajne efekty.

Po takim rytuale wspaniale sprawdza się kąpiel oczyszczająca np. z dodatkiem dużej garści soli kuchennej lub z dodatkiem ziół. Można zawiesić również pod bieżącą wodę nalewającą się do wanny torebkę herbaty z szałwii, która działa oczyszczająco i tonizująco. Jeżeli nie macie wanny zróbcie sobie miksturę z żelu pod prysznic i soli kuchennej, którą wetrzyjcie w ciało od stóp ku górze a następnie spłuczcie ciało.

Kąpiele oczyszczające w soli możecie stosować tak często jak tego potrzebujecie. Świetnie działają na aurę, ściągając z nas negatywne energie. Oczywiście taka forma oczyszczania działa na poziomie lekkich obciążeń energetycznych, natomiast poważniejsze blokady w postaci złorzeczeń czy klątw to już inna kwestia, o której opiszę w następnym artykule. (Autor: Ewa Rożnowska).

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

4 myśli w temacie “OCZYSZCZANIE POMIESZCZEŃ Z NEGATYWNYCH ENERGII”

  1. Jeżeli dom jest wielokondygnacyjny a na każdej kondygnacji jest osobne mieszkanie to czy każde mieszkanie, piwnicę i korytarz oczyszczamy osobno czy traktujemy dom jako całość?

    1. Można potraktować jako całość, albo jak osobne mieszkania. Jeśli macie dostęp do tych mieszkań to warto potraktować to jako całość domu i oczyścić za jednym zamachem wg schematu. Jeśli jednak nie macie dostępu do tych mieszkań to musicie zrobić to osobno.

  2. Czy jeżeli na terenie posesji znajduje się osobny budynek garażowy to tam również należy przeprowadzić oczyszczanie.

Leave a Reply