RYTUAŁ UZDRAWIAJĄCO-OCZYSZCZAJĄCY RELACJĘ

W każdym związku następują takie momenty, kiedy emocje i przeżycia kumulują się do takiego stopnia, że komunikacja między partnerami zostaje zaburzona i trudno jest uzyskać świeży wgląd w sytuację. Są to trudne chwile, jednak kiedy będziemy czujni i na bieżąco będziemy starali się pozbywać negatywności w związku, wówczas relacja ma szansę na zdrowszy rozwój.

W sytuacjach, kiedy dochodzi już do totalnego braku zrozumienia i nie jest już możliwe rozwiązanie samemu danego kryzysu, wówczas proponuję zgłosić się do osób, które wykonają taki rytuał za Was, gdyż stan emocjonalny jest tutaj bardzo istotny. Osoba, która nie jest zaangażowana emocjonalnie w sytuację kryzysową bardziej obiektywnie oceni realny sposób pomocy oraz doradzi, czy jest warto zawalczyć o dany związek.

Natomiast, jeżeli czujecie się na siłach taki rytuał wykonać sami, to podaję prosty, lecz skuteczny rytuał uzdrawiająco-oczyszczający atmosferę w związku.

Jednak tak jak zawsze powtarzam przy każdym rytuale, aby stosować się do BHP magii i przede wszystkim nie stosować ich w sposób, który mógłby komukolwiek zaszkodzić. Kategorycznie nie wolno czynić działań magicznych z intencją zaszkodzenia drugiemu człowiekowi i zawsze powołujcie się na wolną wolę. Wówczas macie pewność, że jeżeli coś nie jest zgodne z wolą waszej duszy, czy duszy osób, których dany rytuał dotyczy, to ujawni on te zależności. Dlatego uczulam również na fakt, że rytuał może spowodować niekoniecznie taki rezultat, jaki byście sobie życzyli. Ponadto do wykonywania takich działań podchodźcie z szacunkiem do energii oraz ze skupieniem.

Pamiętajcie, że jeżeli dana relacja nie jest dla Was dobra i zgodna z wolą waszej duszy to może sprawić, że oczyści się w taki sposób, że docelowo związek dobije do swojego końca. Świadomość oraz pragnienie ujawnienia prawdy i chęć życia bez iluzji powinna być dla Was najważniejsza, niżeli chęć życia w toksycznej, niekomfortowej relacji. Jednak wybór zawsze należy do Was.

Rytuał ten można zastosować również do oczyszczenia jakiejkolwiek relacji, czy to przyjacielskiej czy rodzinnej.

Do wykonywania rytuałów na bazie świec, proponuję kupowanie świec woskowych, gdyż spalają się zdecydowanie lepiej i posiadają szybsze działanie. Komfort korzystania z takich świec jest zdecydowanie większy oraz zapobiegamy niekontrolowanym wypływaniem wosku czy jego pryskaniem. Oczywiście palenie świec parafinowych też jest dopuszczalne. Jednak starajcie się, aby świece nie miały dodatkowych ozdób ani nie miały dziwnych kształtów. Proste świece są zdecydowanie najlepsze. Co do wykorzystywania tealightów do rytuałów to tutaj moje zdanie jest twarde i uważam, że takie świeczki nie nadają się do takich działań. Mogą one stanowić jedynie tło i dodawać uroku całości, jednak do samego rytuału mają to być proste świece.

Co potrzebujecie do wykonania rytuału uzdrawiająco-oczyszczającego:

– świeca prosta biała,

– świeca prosta zielona,

– świeca prosta czarna,

– olejek lawendowy, jeżeli nie macie może być olej wymieszany z solą kuchenną lub woda z Róży z Jerycha

– biała szałwia lub kadzidło lawendowe,

– wykałaczka,

– podstawki do świec, dla każdej osobny talerzyk bądź podstawek lub świecznik.

Wykonanie rytuału:

Przed podejściem do rytuału wykąpcie się w wodzie z garścią soli (może być zwykła kuchenna). Następnie dobrze jest wydzielić jakieś miejsce czy to będzie komoda, czy mały stolik na stworzenie ołtarza do położenia akcesoriów rytualnych. Na tym ołtarzu połóżcie wszystkie składniki, które wyżej podałam. Zapalcie kadzidło bądź okadźcie miejsce rytuału białą szałwią.

Na początek weźcie wszystkie świece i na każdej wyryjcie wykałaczką imię i nazwisko oraz datę swoją oraz osoby, której ma dotyczyć rytuał oraz każdą po kolei będziecie namaszczać olejkiem. Pierwszą w ręce bierzemy białą świecę i odrobiną olejku smarujemy ją od dołu do góry wymawiając następujące słowa:

„Tu i teraz naładowuję cię energią czystości i niewinności, abyś pomogła mi w osiągnięciu celu w bezpieczny i nie krzywdzący dla nikogo sposób”.

Następnie bierzecie zieloną świecę i tym razem namaszczając ją wypowiadacie takie słowa:

„Tu i teraz naładowuję cię energią szacunku oraz harmonii w moim związku, abyś pomogła mi w osiągnięciu celu w bezpieczny i nie krzywdzący dla nikogo sposób”.

Ostatnią bierzecie czarną świecę i nakładając olejek mówicie:

„Tu i teraz naładowuję cię energią prawdy i oczyszczenia, abyś pomogła mi w osiągnięciu celu w bezpieczny i nie krzywdzący dla nikogo sposób”.

Tak przygotowane świece po kolei odpalacie, zgodnie z kolejnością namaszczania. W związku z tym najpierw zapalcie białą, potem zieloną a na koniec czarną świecę. Podczas odpalania świec wypowiadajcie następujące słowa:

BIAŁA ŚWIECA

„Tu i teraz biała energia oczyszcza mnie i ……… (podaj imię i nazwisko tej osoby) z wszelkich negatywnych kwestii na poziomie umysłu, serca i ciała”.

ZIELONA ŚWIECA

„Tu i teraz uzdrawiam relację między mną a …….. (podaj imię i nazwisko tej osoby), aby zapanowała harmonia i spokój między nami”.

CZARNA ŚWIECA

„Tu i teraz niechaj energia ta ukaże prawdę i oczyści z wszelkiej iluzji mój związek z ………. (podaj imię i nazwisko tej osoby)”.

Po odpaleniu wszystkich świec pozostańcie przez około 5 minut wyobrażając sobie jak między wami zaczyna pojawiać się zrozumienie i dochodzi do pogodzenia się oraz oczyszczenia. Wizualizacja tego jest tutaj bardzo ważna.

Świece mają wypalić się do końca. Natomiast resztki świec, które pozostaną po wypaleniu należy zakopać w ziemi, żeby ugruntować rytuał na płaszczyźnie ziemskiej.

Proszę Was, abyście treść rytuału oraz składniki pozostawili w niezmienionej formie. Jeżeli zamierzasz udostępnić mój rytuał, proszę o podanie jego źródła oraz autora ;).

Jeżeli masz trudności z wykonaniem rytuału, bądź masz inne pytania lub uważasz, że potrzebujesz pomocy zapraszam do kontaktu. (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

18 myśli w temacie “RYTUAŁ UZDRAWIAJĄCO-OCZYSZCZAJĄCY RELACJĘ”

 1. Dzień dobry,
  Dobry temat, działania aby nie szkodzić nikomu. Często się zastanawiam jak to rozumieć. Ja nikomu nie zrobiłam krzywdy, to ta trzecia rozbiła moją rodzinę z premedytacją, bo wiedziała, że partner ma rodzinę. Jak w takich relacjach wygląda nieszkodzenie? Ja chcę uzdrowić relacje z partnerem bo moja rodzina jest dla mnie najważniejsza i nie widzę powodów dla których mam oszczędzać osobę, która zburzyła pokój w moim domu. Jak to jest z tą krzywdą innych, kiedy ona faktycznie jest.

  1. Dzień dobry. Ten temat, który pani poruszyła jest dość złożony i nie jestem w stanie wykładni w tym komentarzu przedstawić. Proponuję obejrzeć filmik o karmie, może da pani lepszy punkt widzenia na ten temat: https://youtu.be/P6BT63aYEx4
   Takie pojęcie karmy jak pani przedstawia jest z poziomu naszej czysto ludzkiej osobowości, która poprzez emocjonalność i ograniczoną świadomość ocenia sytuacje w ten sposób. Natomiast patrząc na duchową przyczynowość zupełnie inaczej można to zinterpretować.

   1. Dzień dobry, dziękuję, tak bardzo dobry i zrozumiały przekaz z Pani filmu.
    Kiedy taki rytuał najlepiej wykonać? W piątek przy przybywającym księżycu lub w pełni? Czy godziny są ważne?
    Świece ok 10 cm wystarczą?

    Pozdrawiam
    Penka

   2. Rytuały uzdrawiająco-oczyszczające można robić w dowolnym czasie. Natomiast wykonywanie ich w nów, czy pełnię zawsze dodatkowo wzmacnia. Świece 10 cm jak najbardziej są ok 🙂

 2. A co jeśli nie mogę znaleźć czarnej świeci czy mogę ją zastąpić innym kolorem, ewentualnie jakim?

   1. Szukałam jeszcze dziś na mieście jeszcze raz i dostałam w końcu. Dziękuję bardzo w przyszłości skorzystam na pewno, jutro zamierzam wykonać ten rytuał mam nadzieję że czas wybrałam dobry, jest teraz czas ubywającego księżyca, czas dobry na oczyszczanie ze zlej energii, złych relacji, wtorek znów podobno jest dobrym czasem na usuwanie konfliktów nieporozumień, od 7-do 10.30, okurat będę mieć warunki by spokoju wykonać ten rytuał, mam nadzieję że czas wybrałam odpowiedni, bo później już byłoby to niemożliwe zważywszy na to że nie zawsze mam okazję być samej w odpowiednim czasie w domu. Żałuję że wczoraj przy pierwszym komenterzu nie napisałam tego co teraz, bo na pewno by mi Pani podpowiedziała jeszcze i tym temacie. Ale może jeszcze zdąży Pani odczytać i odpisać mi zanim zacznę. A jeśli nie, to i tak dziękuję że odzyskiwaną tu pomoc. To wspaniałe co Pani tu robi. Pozdrawiam Cieplutko

 3. Dziękuję bardzo. Właśnie obleciał mnie strach, że spowoduje to u nas koniec związku, a ja jeszcze nie chcę tego, chcę dla nas szansy… siadłam jeszcze raz i żeby poczytać, jeszcze raz przed jutrzejszym i do mnie dopiero dotarło to co wcześniej jeszcze nie dotarło. Jednak rozumiem że na pewno nie spowoduje to zaklęcie nic co miałoby by zaszkodzić nam obojgu, bez względu na to jakie wywołałby on konsekwencje, jednak uświadomiłam sobie że to może spowodować też i naszą rozłąkę.
  Przepraszam za całe to zamieszanie, ale muszę napisać to co czuję, ufam Pani radom i energii. Nie jestem pewna uczuć męża, czy jeszcze mnie kocha, boję się tego, boję się straty. Ciężko jest między nami z naszą komunikacją, a ostatnio w nasze życie wdarł się całkowity chłód. Nie chcę jednak jeszcze naszego końca, ani też nie chcę działać przeciw jego woli, chciałam w tym wszystkim rytuałem oczyścić miedzy nami atmosferę. I tak sobie myślę może powinnam zastosować coś delikatniejszego. Może pomedytować przy czarnej świecy ale czy w tej sytuacji czarna będzie odpowiednia? może lepiej przy białej? bądź czerwonej?. Ewentualnie, wypisać przy tym na kartce to czego nie chcę dla naszego związku, to czego chcę się pozbyć czyli złej energii między nami, brak zrozumienia, chłód, brak zainteresowania rozmową itp i na koniec to spalić i zakopać do ziemi lub wyrzucić to gdzieś najdalej od domu, nie wiem już jak lepiej. Jeśli zakopać to jeszcze w jakim obszarze według feng shui w ogrodzie, jeśli ma to jakieś znaczenie. Intuicja mi podpowiada mi żeby zastosować coś lżejszego na ten moment, gdyż nie czuję się jeszcze gotowa. Chciałabym delikatnie ruszyć energie żeby spróbować wyeliminować z naszego życia to co złe i żebyśmy w końcu zaczęli naprawdę rozmawiać, zaczęli słuchać się z zrozumieniem, chciałabym przynajmniej spróbować bez większej ingerencji w energię, spróbować tu usunąć to co utrudnia nam wzajemną komunikację i wzajemne zrozumienie. Mam nadzieję że mnie Pani tu zrozumie.

  1. Jakikolwiek rytuał pani wykona, który ma na celu oczyszczenie brudków emocjonalnych i innych kwestii, które was blokują może dać taki efekt, o który pani się obawia. Proszę pomyśleć sobie tak, że jeżeli nie zrobi pani nic, to sytuacja i tak będzie kiepska. Natomiast robiąc takie działanie może pani wiele zyskać. Na pewno zyska pani bardziej klarowną sytuację. Przed konsekwencjami osłabionej relacji pani nie ucieknie, a im dłużej będzie pani czekać, tym gorzej. Jeżeli mimo wszystko się pani obawia to może pani tylko jedną białą świecę zapalić w intencji poprawy relacji między wami. To tak na początek. Jeśli ma pani olejek różany, to może pani namaścić świecę tym olejkiem dodatkowo i wyryć na niej słowo – HARMONIA i spalić do końca, a resztki zakopać w ziemi, jeśli świeca jest z naturalnego wosku. Jeśli z parafiny to wyrzucić do śmieci.

  1. Tak może pani teraz zrobić. Taki rytuał ma swoją intencję i moc. Natomiast wspieranie się fazami księżyca to dodatkowa energia, ale jeśli sytuacja wymaga szybkiego działania, to się po prostu rytuał robi. Pozdrawiam i powodzenia

 4. Dziękuję Pani bardzo za poświęcony mi czas, za wysłuchanie i za wszystko, życzę aby dobro zawsze wracało do Pani z zdwojoną siłą. Pozdrawiam Cieplutko.

 5. Witam czy świece mają palić się wszystkie w jednym czasie . Czy pierw odpalamy biała cZekamy aż spali się cała i potem odpalamy zieloną?

  1. Witam. Staram się bardzo dokładnie opisywać rytuały i jeśli nie określam w treści, że ma do końca najpierw się wypalić to tego nie robimy. To tak na przyszłość. W związku z tym robimy dokładnie tak jak jest opisane w artykule, czyli po namaszczeniu wszystkich świec odpalamy je po kolei oczywiście wypowiadając przy tym konkretne słowa i one wszystkie palą się w jednym czasie. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Leave a Reply