MAGICZNE WŁAŚCIWOŚCI RÓŻY Z JERYCHA

Chciałabym Wam przedstawić ciekawą roślinę, która ma szerokie zastosowanie zarówno zdrowotne jak i „magiczne”. Jest nią Róża Jerychońska, zwana zmartwychwstanką. Już sama jej nazwa jest niezwykła, tak jak zresztą jej działanie.

Zmartwychwstanki to grupa gatunków roślin, które w drodze ewolucji uzyskały zdolność przetrwania w skrajnych warunkach suszy. Roślina pochodzi z obszarów pustynnych Azji i Ameryki Północnej, gdzie występują takie warunki atmosferyczne. W drodze przetrwania zmartwychwstanka zamienia się z zielonej rośliny w suchą kulkę i zastyga. Jednak to tylko złudzenie, że jest martwa. W takiej postaci potrafi przetrwać bardzo długi czas i jak tylko napotka dogodne warunki do rozwoju, momentalnie odżywa. Cykl ten może się powtarzać i kilkakrotnie potrafi odradzać się i na nowo obumierać, stąd jej nazwa „zmartwychwstanka”. Róża Jerychońska (inna jej nazwa) polana wodą momentalnie odżywa.

Tak jak wcześniej wspomniałam jest kilka rodzajów zmartwychwstanki, jednak chciałabym skupić się na szczególnych właściwościach jednej z nich. Jej łacińska nazwa to Anastatica Hierochuntica. Ten rodzaj jest trudny do zdobycia, jednak jest odpowiednik o nazwie Selaginella Lepidophylla, który występuje na suchych obszarach Meksyku, Teksasu i Peru. Zmartwychwstankę można zakupić w wielu sklepach internetowych, ogrodniczych bądź sklepach ezoterycznych.

Jedną z głównych właściwości tej cudownej rośliny jest zdolność pochłaniania szkodliwych związków z powietrza w naszych domach, szczególnie dymu papierosowego. Ponadto można śmiało używać jej do smarowania miejsc po ukąszeniach po owadach, skóry z wysypką a także wykorzystywać wodę z róży do mieszania z innymi ziołami i roślinami leczniczymi.

Zalety tej niesamowitej rośliny na tym się nie kończą. Różę z Jerycha po umieszczeniu w wodzie, przez odpowiedni czas namacza się, uzyskując w ten sposób wodę o cudownych właściwościach. Taką wodę możemy wykorzystać do wielu magicznych rytuałów:

1. Jeżeli chcemy oczyścić mieszkanie, dom z negatywnych energii wystarczy użyć jej do mycia podłóg, mebli oraz okien wraz z dodatkiem środka czyszczącego. Pomoże oczyścić pomieszczenia z energii, które nie da się usunąć za pomocą zwykłego mycia.

2. Kiedy miewacie koszmary nocne lub chorujecie możecie postawić miskę z wodą ze zmartwychwstanki pod łóżkiem, sprawi to że woda ta wyciągnie negatywne energie wokół was oraz przyspieszy regenerację waszego organizmu.

3. Jeżeli pokropicie ziemię wokół domu, bądź próg mieszkania wodą z Róży z Jerycha, wówczas odgonicie w ten sposób nieżyczliwych ludzi.

4. Zastosowanie tej wody do podlewania kwiatów sprawi, że przyciągamy do domu wibracje dobrobytu finansowego, zdrowia i miłości. Z kolei skropienie progu waszej firmy, może przyciągnąć życzliwych klientów oraz dobrobyt finansowy.

5. Woda ze zmartwychwstanki dodana do kąpieli w połączeniu z czarcim żebrem, może pomóc w oczyszczaniu z uroków, klątw i podczepów energetycznych (do takiej kąpieli potrzebujemy około 500-700 ml wody ze zmartwychwstanki, czyli mniej więcej z trzech kwiatów).

6. Wyciąg z tej magicznej rośliny w formie wody, można wykorzystać również do rytuałów, głównie mających na celu przyciągnięcie pozytywnych aspektów w naszym życiu:

– rytuały uzdrawiające związki,

– rytuały na dobrobyt finansowy,

– rytuały miłosne,

– rytuały na wzmocnienie zdrowia.

7. Woda ze zmartwychwstanki jest jednym z najważniejszych składników do wykonania rytuału oczyszczania telegonicznego.

8. Ponadto wodę ze zmartwychwstanki możecie śmiało dodawać do eliksirów oraz wykorzystać ją do namaszczania świec rytualnych.

Zastosowań jest mnóstwo i sami możecie dostosowywać możliwości wykorzystania tej uniwersalnej rośliny. Istotne oczywiście jest również jak przechowywać i jak używać zmartwychwstanki, a także jak otrzymać wyciąg z niej.

Woda z Róży z Jerycha zwana jest „wodą wskrzeszenia” i dlatego najlepsze efekty osiągniemy, gdy pierwsze podlanie rośliny odbędzie się podczas pełni.

Wykonanie:

Do miski włóżcie suchy kłębek kwiatu i zalejcie około 500 ml wody. Kiedy różę umieścicie we wodzie, po chwili zacznie się otwierać i zielenić. Do tego najlepiej nadaje się ciepła woda, gdyż im wyższa temperatura, tym roślina szybciej się rozwinie. Po około 3 godzinach róża wsiąknie część wody i odrodzi się. Pozostałą wodę, która zostanie z tego procesu odlejcie do butelki a kwiat zalejcie kolejnymi 300 ml wody. W ten sposób w ciągu tygodnia można zebrać około 1,5 litra magicznej wody. Po tym czasie należy roślinie pozwolić ponownie się zasuszyć, aby posłużyła nam na dłużej. Jeżeli przetrzymamy zmartwychwstankę dłużej niż tydzień we wodzie, wówczas może zacząć gnić. Kolejny raz możecie użyć jej po około dwóch tygodniach odpoczynku. Pamiętajcie, aby trzymać ją w jasnym miejscu, jednak nie w bezpośrednim dostępie do słońca.

Warto kochani wykorzystywać takie cuda natury do uzdrawiania i poprawiania komfortu swojego życia. (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

2 myśli w temacie “MAGICZNE WŁAŚCIWOŚCI RÓŻY Z JERYCHA”

  1. Po odlaniu pierwszej wody z róży i dolaniu kolejnych 300ml, po jakim czasie kolejna porcja wody jest gotowa do odlania?

Leave a Reply