CEREMONIAŁ PRZYWOŁANIA KOBIECEJ MOCY

Moc, która drzemie w Tobie kobieto to Twoja osobista energia, która pozwala Ci funkcjonować zarówno na planie fizycznym, jak i duchowym. Nie ważne czy masz do niej dostęp, czy może twierdzisz, że jej nie posiadasz – ona i tak działa. Są dwie możliwości w takim wypadku, albo Ty władasz nią – albo ona Tobą.

Proces scalenia się z Tą mocą często bywa rozłożony w czasie i zależy od wielu czynników. To transformacja na Twojej duchowej ścieżce rozwoju, poznawania siebie a przede wszystkim odkrywania swojego potencjału. Każdy tę drogę przechodzi w inny, indywidualny sposób oraz w swoim tempie.

Pierwszym krokiem może być zrozumienie, że ową moc posiadasz oraz podjęcie decyzji o nawiązaniu z nią kontaktu. Pomóc może Tobie ten rytuał, który przede wszystkim ma zwrócić Twoją uwagę na Ciebie, na Twoją kobiecość, z poziomu zarówno fizycznego jak i duchowego. Te dwie sfery muszą być w zgodzie. Negując swoje ciało – negujesz również swoją duchową powłokę i na odwrót. Podczas wykonywania tego ceremoniału postaraj się ukochać siebie, bez względu na to co w danym momencie do siebie czujesz i jak o sobie myślisz.

Dla niektórych z Was może to być przyjemny proces, a dla niektórych z Was może stanowić wyzwanie, aby spojrzeć w pozytywny sposób a przede wszystkim z szacunkiem do samej siebie.

Co potrzebujecie do wykonania ceremoniału:

– płatki czerwonych róż, świeżo oberwane przed ceremoniałem,

– świeca prosta czerwona,

– gotowy olejek różany do ciała, ewentualnie można zrobić sobie samemu taki olejek (oliwą z oliwek zalewamy płatki róż i czekamy minimum 3 godziny, aż oliwa wyciągnie soki z płatków róż, wówczas olejek będzie gotowy do zastosowania),

– kadzidło różane.

Wykonanie ceremoniału:

Najlepiej ceremoniał wykonywać w czasie pełni księżyca, który obejmuje dwa dni przed pełnią, dzień kulminacji pełni oraz dwa dni po kulminacji pełni. Drugim ważnym momentem do wykonania tego rytuału jest Wasz dzień urodzin, bądź inny dla Was istotny moment. Ma to być wzniosła ceremonia, która zapoczątkuje wasz wewnętrzny proces łączenia się i przywrócenia kobiecej Mocy.

Przed wykonywaniem takich rytuałów zawsze zalecam oczyścić swoją przestrzeń oraz siebie z niepożądanych energii. Jak to zrobić możecie zapoznać się z materiałem dotyczącym oczyszczania pomieszczeń z negatywnych energii.

Po oczyszczeniu, które możecie wykonać nawet dzień przed ceremoniałem, weźcie szybki prysznic, aby obmyć ciało z nieczystości. Następnie nalejcie wodę do wanny, do której wrzućcie płatki róż w ilości dowolnej, tak abyście poczuły się jak „boginie” :). W tym czasie zapalcie świecę, która będzie paliła się podczas trwania kąpieli. Siedząc w kąpieli wypowiedzcie trzy razy następującą formułę:

„Twoje piękno moim pięknem, twoja moc jest moją mocą, dzięki tobie różo spotkam siebie, jakiej jeszcze nie znałam. Niech tak się stanie” 3x

Podczas 15 minutowej kąpieli wyobrażajcie sobie siebie taką, jaką byście chciały się stać. Następnie wyjdźcie z wanny, osuszcie się ręcznikiem, ale świecy jeszcze nie gaście. Płatki róż wybierzcie z wody i odłóżcie do miseczki.

Kolejnym etapem będzie użycie olejku różanego, którym wysmarujecie określone miejsca swojego ciała. Zapalcie przed smarowaniem kadzidło różane. Teraz weźcie olejek i po kolei posmarujcie ciało kolejno w miejscach: na skroniach, za uszami, wcięcie mostka na szyi, nadgarstki i łokcie, między piersiami, pępek, wzgórek łonowy, pod kolanami i stopy. Podczas smarowania swojego ciała wypowiedzcie następującą formułę:

„Ja (imię i nazwisko) błogosławię tym olejkiem moje ciało, jako świątynię, w której mieszka moja Dusza, z którą od tej chwili łączę się a tym samym ze swoją kobiecą Mocą”.

Po tych zabiegach załóżcie sobie swoją ulubioną sukienkę, w której czujecie się kobieco. Połóżcie się na łóżku lub usiądźcie w pozycji do medytacji. Możecie włączyć sobie relaksującą muzykę lub pobyć w ciszy. Następnie postarajcie się zwizualizować kobiety ze swojego rodu – począwszy od matki wstecz. Poproście je o prowadzenie oraz przekazanie wiedzy i mądrości rodu. Jeżeli natomiast nie czujesz się dobrze w połączeniu ze swoim kobiecym rodem, wówczas w medytacji wizualizacyjnej postaraj się poprosić Matkę Ziemię o wsparcie i prowadzenie.

Podczas tej osobistej podróży ukochaj swoją kobiecość, seksualność, swoją tożsamość. Pobłogosław siebie jako kobietę – boginię. Staraj się mieć spokojne myśli, bez cienia krytyki w stosunku do siebie.

Po ceremoniale podziękuj sobie, kobietom rodu, Matce Ziemi za obecność i prowadzenie. Świeca powinna wypalić się do końca. Resztki jej oraz płatki róż z kąpieli należy zakopać w ziemi, na znak ugruntowania się ceremoniału i oddania go pod opiekę Matki Ziemi.

Ceremoniał ten jest wzniosłym rytuałem, który wykonuje się z reguły raz do roku. W związku z tym warto zapamiętać tę datę, aby po roku spojrzeć na swoje przemiany, które w was zaistniały.

(Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply