TECHNIKI PRACY Z ENERGIĄ “KRYSZTAŁU DUSZY”

METODY I TECHNIKI PRACY Z ENERGIĄ, POPRZEZ WYKORZYSTANIE CENTRALNEGO UKŁADU ENERGETYCZNEGO, ZWANEGO “KRYSZTAŁEM DUSZY”

Metody i techniki pracy z energią Kryształu skierowane są do osób, które w swojej strukturze energetycznej posiadają zamiast systemu czakralnego – system energetyczny zwany „Kryształem Duszy”. Posiada on przewagę nad układem czakralnym tym, że sam w sobie posiada wiele funkcji regulacji i kontroli naszej energetyki. Ponadto nie wymaga od nas żadnych dodatkowych działań, gdyż i bez nich pozwala prawidłowo funkcjonować i rozwijać się, a także stanowi idealną ochronę przed jakąkolwiek negatywną ingerencją energetyczną. Natomiast jeśli chcielibyście zwiększyć swoje możliwości energetyczne i duchowe, to warto zapoznać się i zacząć stosować techniki i metody, które podaję w tym artykule.

Technika kumulacji energii w krysztale

Technika ta jest podstawą do tego, aby prawidłowo i efektywnie korzystać z energii kryształu, a dokładniej z własnych zasobów energetycznych, skoncentrowanych w jednym punkcie zwanym „kryształem duszy”. Działania te mają na celu skumulowanie i zwiększenie przepływowości energii w Krysztale. Jest to punkt wyjścia do korzystania z pozostałych technik pracy z Kryształem.

W tym celu przyjmij najbardziej wygodną i optymalną dla siebie pozycję. Możesz stać, siedzieć w pozycji do medytacji, siedzieć na krześle z opuszczonymi nogami lub leżeć. Wybierz którąś z tych pozycji i weź 3 głębokie wdechy. Wdech nosem a wydech ustami. Oddechy niech będą pełne i wolne. Jeżeli uznasz, że potrzebujesz dłużej pooddychać w celu lepszego wyciszenia, zrób to.

Kiedy już poczujesz się spokojny/a wyobraź sobie, jak z ziemi wypływa złocisto-biała energia, która wpływa przez dolne partie ciała bezpośrednio do twojego Kryształu. Wizualizuj sobie ten przepływ tak długo, aż uznasz że energia wystarczająco mocno skumulowała się w Krysztale.

Następnie wyobraź sobie, jak srebrno-biała energia ze Źródła spływa przez głowę koncentrując się w Krysztale. Tutaj również wizualizuj ten przepływ tak długo, aż uznasz że jest on wystarczający.

Wyobraź sobie teraz, że obie energie mieszając się w Krysztale, tworzą świetlistą, białą energię, która zaczyna w nim pulsować i nabierać mocy. W tym momencie możesz poczuć nawet fizycznie pulsowanie Kryształu, bądź ciepło lub drżenie w klatce piersiowej. Jeśli jednak nie poczujesz, to też wszystko jest w porządku. Wszystko zależy od twojej indywidualnej percepcji oraz sensytywności.

Tę technikę możesz wykorzystać samą w sobie, jako doładowanie organizmu oraz sposób na wyciszenie i zrelaksowanie się. Natomiast przede wszystkim stanowi ona punkt wyjściowy do zastosowania kolejnych metod, które opisane są poniżej.

Technika oczyszczania

W związku z tym, że Kryształ stanowi ochronę energetyczną przed wszelkimi podpięciami, złorzeczeniami czy klątwami oraz pozwala utrzymać nasz system energetyczny na stałym poziomie, to nie ma konieczności wykorzystywania energii z Kryształu do oczyszczania z takich kwestii. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę również nasze dwie bardzo ważne sfery, które mają na nas bardzo ogromny wpływ. Mianowicie chodzi o sferę emocjonalną oraz mentalną. Są to aspekty, nad którymi powinniśmy dbać regularnie, aby wypracować sobie stabilną emocjonalność oraz doprowadzić do równowagi naszego umysłu.

Zatem ta technika pozwoli wam szybciej i efektywniej pozbyć się konsekwencji sytuacji, czy własnych negatywnych myśli, które mogły u was wywołać negatywne emocje, strach, ból czy złość lub gniew.

Warto pamiętać, że silne wzburzenie emocjonalne oraz stres mają negatywny wpływ na naszą fizyczność, przede wszystkim za sprawą kortyzolu. Jest on wręcz toksyczny dla niego, zatem warto nauczyć się wszelkich technik regulacji poziomu stresu w naszym życiu.

Jeśli jednak doszło już do takich sytuacji, możemy się po takich przeżyciach czuć słabo i bez sił. Tak działa stres, który doprowadza do tego, że odczuwamy bóle w różnych częściach ciała, w zależności od tego, czego dotyczyła dana emocja. W tym momencie warto wykorzystać energię z Kryształu, aby podładować i oczyścić organizm.

Kryształ ma taką funkcję, że samoistnie reguluje i wyrównuje poziom energii w ciele, co może objawiać się jego pulsowaniem w klatce piersiowej na wysokości grasicy. Jest to wyczuwalne fizycznie. Jednak nie zaszkodzi wspomóc się dodatkowo, poprzez świadome przekierowanie tej energii na określone obszary naszego organizmu.

Zatem przyjmij pozycję wyjściową, która będzie dla ciebie wygodna, tak jak w technice kumulacji energii i wykonaj ją. Teraz najlepiej jakbyś się położył/a i wyobraził/a sobie jak energia z Kryształu zaczyna rozlewać się po całym twoim ciele, wypełniając jego każdą komórkę swoim blaskiem. Możesz wyobrażać sobie, że ta energia czyści twoje ciało fizyczne z negatywnej energii, szczególnie koncentrując się na tych narządach i miejscach w ciele, w których czujesz największy dyskomfort. Wykonuj tę wizualizację tak długo, aż poczujesz ulgę lub uznasz, że efekt został osiągnięty.

Możesz połączyć działanie energetyczne z intencją, jaki problem chcesz usunąć, np. lęk, złość lub inny aspekt.

Jeżeli pod wpływem emocji ciężko jest tobie się skoncentrować, wówczas zastosuj najpierw medytacje lub posłuchaj muzykę relaksacyjną, aby troszeczkę się wyciszyć. Możesz również spróbować kolejną technikę oddechową, która ma zadanie wyciszenie umysłu oraz obniżenie poziomu stresu, czy wyciszyć stany lękowe.

Technika oddychania do wyciszania umysłu oraz obniżania poziomu stresu i stanów lękowych

Jest to prosty a zarazem skuteczny sposób na utrzymywanie naszego stanu emocjonalnego w równowadze. Jednak, aby efekt był zadowalający wymaga on konsekwencji oraz systematyczności. Ta metoda działa podobnie jak regularna, krótka medytacja. Można ją stosować doraźnie w sytuacjach napadu lęku czy stresu, lub wykonywać przez dłuższy czas regularnie poprzez codzienną praktykę.

Zanim rozpoczniesz tę technikę, usiądź wygodnie w pozycji medytacyjnej, czy to w pozycji lotosu, czy to na krześle z nogami opierającymi się o podłogę. Najważniejsze w tej technice jest zachowanie pozycji z wyprostowanym kręgosłupem.

Teraz zamknij oczy i zacznij regularnie oddychać w następujący sposób:

– wdech – przy wdechu liczysz do czterech

– na wdechu liczysz do czterech

– przy wydechu – liczysz do czterech

– na wydechu – liczysz do czterech.

I cały proces powtarzasz 10 razy. Następnie zaczynasz oddychać miarowo, a przy każdym wdechu wizualizujesz sobie energię ziemską oraz kosmiczną jak wpływa do Kryształu. Polega to na tym, że najpierw bierzesz wdech, jednocześnie wizualizując jak złocista energia z ziemi wpływa przez dolne partie ciała i wpływa do Kryształu, przy wydechu koncentrujesz się na Krysztale, tak jakbyś chciał sprawdzić, czy ta energia tam się znajduje. Przy kolejnym wdechu wizualizujesz sobie srebrzystą energię ze Źródła wpływającą przez górne partie ciała i głowę prosto do Kryształu, a na wydechu koncentrujesz się na Krysztale, tak jakbyś chciał sprawdzić, że ta energia w nim jest. Ma to na celu skupienie twojej uwagi na całym procesie, abyś nie myślał/a o aspektach, które doprowadziły ciebie do stanu lęku czy paniki bądź złego samopoczucia. Jednocześnie łącząc się z energiami Źródła i Ziemi oczyszczasz swoje ciało.

Taki proces wdechu i wydechu wykonujesz na przemian (energia ziemska – energia kosmiczna) tak długo, aż do pożądanego efektu wyciszenia.

Technika samouzdrawiania

Energia z Kryształu posiada czystą, krystaliczną oraz intensywną moc, która idealnie nadaje się do uzdrawiania ciała fizycznego. Energia w Krysztale posiada zapis wszystkich wibracji poszczególnych czakr. Poprzez ich scentralizowanie jest ona bardziej efektywna podczas procesu uzdrawiania, ponieważ działa na stan chorobowy kompleksowo, indywidualnie dostosowując odpowiedni poziom poszczególnych wibracji do danego narządu. Stąd stosowanie tej energii jest proste i bardzo intuicyjne.

Techniki samouzdrawiania podzieliłam dodatkowo na dwa sposoby:

1. Uzdrawianie poprzez dłonie.

2. Uzdrawianie mentalne poprzez przekierowanie energii z Kryształu na konkretny narząd.

Uzdrawianie poprzez dłonie

Tradycyjnie zastosuj metodę kumulacji energii w Krysztale. Następnie w zależności od tego, jaki narząd chcesz uzdrowić – usiądź lub się połóż. Następnie przyłóż dłoń lub obie dłonie do chorego miejsca i kierując energię z Kryształu poprzez ręce lub dłoń zacznij kierować energię i kumulować ją w chorym miejscu. Wizualizuj sobie jak chore miejsce staje się czyste i rozświetlone, a tym samym uzdrowione. Podczas tego procesu możesz poczuć jak wewnętrzna strona dłoni staje się ciepła oraz może pojawić się uczucie mrowienia. To efekt przepływu energii. Jeśli natomiast chcesz oczyścić lub uzdrowić, czy doenergetyzować całe swoje ciało możesz dłonie przesuwać po całym ciele, tak jakbyś chciał/a zeskanować je dłońmi. W tym czasie koncentruj się na przekazie energii z Kryształu do dłoni, a z dłoni na ciało.

Przy tej metodzie możecie uśmierzyć sobie różnego rodzaju bóle. Polega to na odseparowaniu bólu od ciała. Potrzyj obie dłonie o siebie i wyobraź sobie, że na wewnętrznej stronie dłoni wytworzył się magnes, który przyciąga ból. Następnie trzymając około 5-10 cm dłoń od miejsca bolącego staraj się wizualizować jak ból wychodzi z ciała i przyczepia się do dłoni w formie ciemnej energii, która przykleja się do dłoni. Następnie strzepnij tę „kulkę” z dłoni i kontynuuj wyciąganie bólu, co jakiś czas strzepując dłoń. Rób to tak długo, aż ból przejdzie. Po tym zabiegu możesz zastosować naświetlanie energią bolącego miejsca, przykładając tam swoją dłoń.

Uzdrawianie mentalne

Tutaj również najpierw zastosuj technikę kumulacji energii w Krysztale. Po tym zabiegu jesteś gotowy/a do przekierowania energii w chore miejsce. Skoncentruj się na Krysztale i wyobraź sobie jak biały, świetlisty promień energii kieruje się w stronę chorego narządu. W tym wypadku koncentruj przekaz tego promienia tak długo, aż poczujesz że narząd został dostatecznie doładowany. Wizualizacje jak chory narząd się uzdrawia i regeneruje jest dodatkowym wspomagaczem w procesie uzdrowienia.

Samouzdrawianie poprzez energię Kryształu możecie stosować tak często, jak tylko tego potrzebujecie, aż do ostatecznego uzdrowienia. Nie ma możliwości, aby tą energią zaszkodzić, bądź ją przedawkować. Twoje ciało samo da ci znać, kiedy zakończyć proces.

Technika uzdrawiania oraz oczyszczania innych

Do wykonywania działań energetycznych na osobach trzecich należy pamiętać o bardzo ważnej zasadzie, aby nie podchodzić do tego w stanie własnego zmęczenia organizmu, w sytuacji, kiedy nasze emocje są niestabilne oraz kiedy z różnych względów nie jesteśmy w stanie skupić naszej uwagi na konkretnym działaniu. W takich sytuacjach jesteśmy mniej efektywni i choć energetycznie nie zaszkodzicie (kryształ na to nie pozwoli, gdyż chroni waszą energetykę) to działania nie zdadzą takiego rezultatu jaki byście zamierzyli. Zresztą wszelkie działania z energią należy stosować z rozwagą i odpowiedzialnością oraz zrozumieniem tematu.

Należy pamiętać również, że energia z Kryształu jest bardzo silna i zawsze należy wykonywać działania energetyczne na osobie trzeciej za jej zgodą, ponieważ mogą wystąpić u niej procesy wzrastania energetycznego i duchowego. W związku z tym ważne jest, aby taka osoba wiedziała o takich działaniach. Nigdy nie wchodzimy w przestrzeń energetyczną bez zgody danej osoby. Dlatego też stosowanie tych technik wymagać będzie od was wewnętrznej etyki. Ponadto najlepiej nie stosować przy tym żadnych intencji, natomiast korzystniej jest zdać się na intuicyjne działanie samej energii z Kryształu. Dopuszczalne są ewentualnie uniwersalne intencje typu zdrowie, regeneracja, oczyszczanie czy wzmacnianie.

Oczyszczanie oraz uzdrawianie osób trzecich polega tak naprawdę na wykorzystaniu tych samych technik, które możecie stosować na sobie. Jednak przed zastosowaniem działań na osobie trzeciej pamiętajcie, abyście początkowo profilaktycznie stosowali oczyszczanie siebie (technika oczyszczania). Natomiast po wykonaniu działań nie ma już potrzeby oczyszczać się, czy odcinać energetycznie od osoby, na której przeprowadzaliście zabieg, gdyż Kryształ sam zamyka wszelkie połączenia energetyczne powstałe podczas zabiegu.

Technika oczyszczania przedmiotów, jedzenia oraz miejsc oraz ładowanie ich energią

Energię Kryształu możecie tak naprawdę wykorzystywać do oczyszczania swojej przestrzeni oraz przedmiotów, czy nawet jedzenia. Prawdę mówiąc osoby ze scentralizowaną energią w Krysztale, przebywając w konkretnej przestrzeni przez dłuższy czas, np. swoje mieszkanie, dom mimowolnie układają i warunkują przestrzeń wokół siebie, gdyż emanacja Kryształu jest bardziej intensywna i mocno harmonizuje przestrzeń.

Natomiast może się zdarzyć, że po ciężkich sytuacjach, wizytach niektórych osób, bądź po traumatycznych przeżyciach warto oczyścić miejsce, gdzie przebywamy. Oprócz technik okadzania pomieszczeń, warto takie oczyszczanie wykonać własną energią z Kryształu. Można to stosować we wszystkich miejscach, gdzie czujemy, że jest taka konieczność.

Należy na początek wykonać technikę kumulacji energii. Po tym zabiegu możecie wydobyć energię na trzy sposoby:

– poprzez całe ciało

– poprzez „wyrzut” energii z Kryształu,

– poprzez skierowanie promienia z Kryształu i oczyszczenie nim pomieszczenia.

Jeśli chodzi o pierwszy sposób, to po skończeniu kumulowania energii w Krysztale wyobrażajcie sobie jak zaczyna ona emanować, aż poza wasze ciało stopniowo obejmując swoim obszarem całą przestrzeń, którą chcecie oczyścić.

Jeśli z kolei chodzi o drugi sposób, to po skończeniu kumulacji energii, zamiast stopniowo energię rozlewać wyrzućcie ją w szybki sposób z Kryształu w stronę oczyszczanego miejsca.

Z kolei ostatni sposób polega na tym, aby po kumulacji skierować cząstkę energii z Kryształu w stronę pomieszczenia i tak jakby zeskanować i oczyścić to miejsce.

Podczas tych metod wizualizujcie sobie jak ciemna energia pomieszczenia zamienia się w świetlistą i białą energię.

Natomiast jeśli chodzi o oczyszczanie przedmiotów, można to wykonać w dwojaki sposób. Po pierwsze zwizualizować cząstkę energii idącą z Kryształu na dany przedmiot, który przenika go usuwając zanieczyszczenia energetyczne. Po drugie możecie przekierować poprzez swoją dłoń energię z Kryształu na dany przedmiot, również oczyszczając go z negatywnych aspektów.

Biorąc pod uwagę oczyszczanie jedzenia można to zrobić tak samo jak w przypadku przedmiotów.

Kolejną ważną kwestią jest to, że energię z Kryształu możecie również stosować do ładowania przedmiotów własną energią połączoną z intencją. Poprzez takie działanie możecie wodę zaprogramować w dowolnej intencji, np. zdrowia. W tym wypadku przykładacie dłonie okalając czy to szklankę, czy butelkę z wodą i w połączeniu z intencją kierujecie energię z Kryształu poprzez dłonie do wody.

Technika pobudzania i oczyszczania szyszynki

Szyszynka jest to niewielki gruczoł wewnętrzny, w kształcie szyszki, znajdujący się mniej więcej w centrum głowy. Z poziomu biochemicznych procesów odpowiada ona między innymi za produkcję tzw. hormonu snu, czyli melatoniny i hormonu szczęścia, czyli serotoniny oraz psychoaktywnej substancji, tzw. dimetylotryptaminy, zwanej DMT. Co więcej, szyszynka jest odpowiedzialna za uwalnianie hormonu wzrostu, hormonu tyreotropowego (odpowiedzialnego za regulację pracy tarczycy) i hormonu adrenokortykotropowego, który reguluje pracę kory nadnerczy. Dodatkowo szyszynka odpowiada za uwalnianie hormonów płciowych, które regulują przebieg procesu dojrzewania.

Natomiast z poziomu duchowego odpowiedzialna jest za odzyskiwanie oraz przebudzenie boskiego potencjału, jaki nosi w sobie człowiek. Jest ona naszym „szóstym zmysłem”, który odpowiada za nasze widzenie wymiarów duchowych. Dzięki jej prawidłowemu funkcjonowaniu nabieramy zdolności i umiejętności jasnowidzenia, a nawet doświadczamy doznań pozazmysłowych, takich jak telepatia, jasnosłyszenie, czy pozazmysłowe postrzeganie rzeczywistości. Za te doznania właśnie odpowiedzialna jest psychoaktywna substancja, zwana DMT, którą produkuje szyszynka.

Głównym problemem, który blokuje funkcjonowanie szyszynki jest jej upośledzenie, spowodowane toksycznymi zabrudzeniami, które sprawiają, że szyszynka staje się zwapniona. Jest to efekt naszego niezdrowego stylu życia, jedzenia toksycznej żywności, przyjmowania zbyt dużych ilości fluoru do organizmu. Sposobów pracy nad odwapnieniem szyszynki jest sporo, jednak w tym materiale przedstawię wam technikę pobudzania szyszynki energią z kryształu.

Ma ona na celu zregenerowanie szyszynki, pobudzenie jej struktur a tym samym odwapnienie jej. Skuteczność jej jest uzależniona od waszej wytrwałości i systematyczności. Podczas praktykowania tej techniki możecie odczuwać dyskomfort w głowie, pulsowanie, ucisk w miejscu szyszynki oraz doznać różnego rodzaju doznań wizyjnych. Wszystko zależy od stanu waszej szyszynki.

Jeżeli poczujecie się niekomfortowo podczas stymulowania szyszynki możecie robić sobie mniejsze przerwy, aby po chwili wrócić do dalszej praktyki.

Początkowo zastosujcie standardowo technikę kumulacji energii w krysztale. Następnie wybierzcie sobie dowolną pozycję, która pozwoli wam poczuć się spokojnie i wygodnie. Możecie zatem leżeć, siedzieć w pozycji medytacyjnej a nawet stać. Na początku należy skupić się na oddechu, który stopniowo powinien stawać się spokojny i miarowy. W ten sposób oddychajcie licząc do 10.

Teraz skupcie swoją uwagę na krysztale. Wyobraźcie sobie jak strumień energii z Kryształu kieruje się w stronę szyszynki i otacza ją. W początkowej fazie praktyki wizualizujcie sobie jak ta energia obmywa i czyści szyszynkę z wszelkich zabrudzeń i swoją siłą zmniejsza jej zwapnienie. Wizualizujcie to sobie tak długo, aż zaczniecie czuć dyskomfort w głowie lub poczujecie, że chcecie już proces zakończyć. Nie ma tutaj żadnych ram czasowych dla tej techniki ze względu na różny stan szyszynki u poszczególnych osób.

Po takiej wizualizacji wyobraźcie sobie następnie jak energia z Kryształu zaczyna przenikać szyszynkę i czyści ją od wewnątrz, a poprzez to pobudzanie zaczyna ona samoistnie pulsować. Wykonujcie to ćwiczenie tak długo jak czujecie potrzebę.

Technika ta wymaga dużego skupienia świadomości i uwagi, więc wykonujcie ją w stanie, kiedy będziecie wypoczęci. Z każdym takim procesem powinniście odczuwać coraz lepsze oddziaływanie i poprawę działania szyszynki.

Przekaz energetyczny

Przekaz energetyczny, zwany również transferem energetycznym polega na tym, że przekazujemy na odległość energię dla konkretnej osoby, grupy osób, bądź rzeczy. Jeżeli przekazujemy energię z konkretną intencją, wówczas koncentrujemy się na celu i danej osobie, grupie osób, czy rzeczy i mentalnie kierujemy strumień energii z Kryształu w stronę celu działania. Robimy to tak długo jak uważamy za stosowne, bądź nadajemy intencję i zostawiamy „otwarty kanał”, aby energia samoistnie bez udziału umysłu była kierowana tak długo, aż świadomie nie zamkniemy „kanału” energii.

Oczywiście pamiętajcie o złotej zasadzie, aby nie ingerować w czyjąś energetykę bez jej zgody oraz tak jak wspomniałam w technice uzdrawiania innych, aby ewentualne intencje działania energetycznego były uniwersalne, tzn. zdrowie, oczyszczanie, regeneracja i wzmacnianie. Przed takim transferem energetycznym oczywiście zastosujcie technikę kumulacji energii.

W korzystaniu z energii Kryształu nie musicie obawiać się o zbytnią utratę waszej osobistej energii, ponieważ Kryształ zużywa naddatek energetyczny, automatycznie uzupełniając braki. To sprawia, że energia Kryształu jest nieograniczona. Jedynie przy działaniach energetycznych może męczyć się umysł i ciało, więc pamiętać należy o odpowiednim odpoczynku. Im więcej ćwiczymy skupienie i koncentrację oraz stymulujemy umysł, wówczas więcej jesteśmy w stanie go wykorzystywać, a tym samym mniej się męczyć.

Pamiętajcie, że te techniki to punkt wyjścia do tego, abyście je mogli sami modyfikować i dostosowywać do swojej formy percepcji. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, bądź jakaś metoda i technika jest dla Was nie jasna, służę radą i pomocą.

Zapraszam Was również do przeczytania artykułów: “Życie bez czakr – Kryształ Duszy”, Recenzje ludzi po Aktywacji Kryształu Duszy.

Link do medytacji dla osób po Aktywacji Kryształu: https://kodyswiadomosci.org/artykuly/krysztalowe-medytacje/

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply