RYTUAŁ ODZYSKIWANIA ENERGII

Rytuał ten służy odzyskiwaniu energii, którą utraciliśmy poprzez kontakt z tzw. wampirami energetycznymi lub poprzez nasze nieświadome i nieumiejętne wytracanie energii na różne sprawy, czy osoby.

Jest on bardzo intuicyjny i prosty, gdyż nie potrzebujecie żadnych akcesoriów, jedynie dostęp do lasu, czy drzewa.

Rytuał ten możecie wykonywać tak często jak tylko czujecie taką potrzebę. Jednak jeżeli dostrzeżecie, że taka potrzeba w Was pojawia się bardzo często, to warto się tej sytuacji przyjrzeć.

Wówczas poświęćcie chwilę czasu na analizę sytuacji i dostrzeżenie momentów, kiedy najwięcej tracicie swojej energii.

Kiedy się to dzieje? W kontaktach z jakimi ludźmi? Jaką postawę wy wówczas przyjmujecie.

Pamiętajcie, że wampiryzm wśród ludzi jest dość częsty, jednak prawdą też jest to, że wielokrotnie to wy sobie pozwalacie na takie wampirzenie. Dlatego też zmiana swojej świadomości na ten temat a poprzez to zmiana nawyków i schematów działania pomoże wam się w pewien sposób zabezpieczyć przed takimi sytuacjami. Im my bardziej jesteśmy stabilni tym mniej chorujemy. Zasada ta przekłada się nie tylko na odporność fizyczną ale również energetyczną.

Asertywność to bardzo ważna cecha, która pomaga nam rozsądnie wydzielać i rozporządzać naszą własną energią.

Kiedy poczujecie, że jesteście zmęczeni, osłabieni i będzie brakować wam energii oraz chęci do życia, udajcie się do lasu i znajdźcie tam silne, duże drzewo, bez żadnych narośli i zniekształceń. Obejdźcie następnie pień dookoła trzykrotnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i wypowiedzcie przy tym następującą formułę:

O WIELKIE DRZEWO, MOCNE I SILNE!

PO TWOJĄ POMOC PRZYBYŁEM/AM.

UŻYCZ MI SWEJ SIŁY, ABY MOJE WRÓCIŁY.

DLA CIEBIE BEZ SZKODY, DLA MOJEJ WYGODY

NIECH TAK SIĘ STANIE.

Następnie usiądźcie pod tym drzewem i oprzyjcie się o nie plecami, lub zróbcie to na stojąco. Zamiast opierania się możecie przyłożyć do pnia czoło lub dłonie. Poczujcie, jak ożywcze energie krążą między wami, jak się wymieniacie – Wy oddajecie drzewu swoją zużytą, starą energię, a ona nasącza Wasze ciało nową, pełną życia i wigoru. Posiedźcie tak co najmniej 15 minut (możecie dłużej), a potem podziękujcie drzewu za jego pomoc.

Pamiętajcie, że taka praktyka powinna być systematyczna, szczególnie w przypadku bardzo złego samopoczucia. Może się zdarzyć, że jedna sesja nie wystarczy.

Podczas wybierania rodzaju drzewa pamiętajcie o ważnej kwestii, aby nie były to drzewa jak topola, osika i olcha, które akurat nie są korzystne do takich rytuałów. Dzieje się tak z tego względu, iż one akurat pobierają z nas energie, natomiast nie oddają jej nam, więc zamiast podnieść sobie poziom energii, to po takiej sesji możecie poczuć się bardziej zmęczeni i osłabieni. Pozostałe drzewa jak najbardziej się nadają.

Jeżeli chcecie jeszcze połączyć indywidualne właściwości poszczególnych drzew zapraszam Was do obejrzenia filmu pt. WAMPIRY I UZDROWICIELE WŚRÓD DRZEW, w którym omawiam poszczególne właściwości drzew.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply