JAK OSIĄGNĄĆ „PEŁNIĘ SIEBIE” w Pełnię Księżyca w znaku Lwa – 28.01.2021 r.

28 stycznia 2021 roku o godzinie 20:16 mamy kumulację Pełni Księżyca w znaku Lwa. Zatem moi drodzy od 27 do 29 stycznia jesteśmy w najsilniejszych ognistych wibracjach, jakie reprezentuje znak Lwa, czyli pewność siebie, ambicja, optymizm, godność oraz poczucie honoru. Z drugiej zaś strony próżność, egoizm, upartość i melodramatyczność. Wszystko to zakręci się szczególnie wokół tematu miłości zarówno do partnera, jak i do siebie.

Ogólnie pozostaniemy w tym czasie w problematyce, ale również możliwościach wyrażania swoich emocji, pragnień, myśli, czyli ogólnie rzecz ujmują w wyrażaniu siebie. Warto zwrócić się do swojego wnętrza i skonfrontować się z nim, gdyż to co my czujemy do siebie, jakie mamy do siebie nastawienie, ma ogromny wpływ jak nas odbiera otoczenie. Często mówi się, że powinniśmy siebie pokochać i zaakceptować w pełni. To prawda, lecz zdaję sobie sprawę jaka dla wielu trudna do zrealizowania.

Patrzenie na siebie w pozytywny sposób, to chyba najtrudniejsza rzecz podczas pracy nad sobą. Coraz częściej dostrzegam, co tak naprawdę blokuje wielokrotnie ludzi w pójściu do przodu i staniu się pełnią siebie. Jest nim samosabotaż. Tak naprawdę wiele razy spychamy odpowiedzialność za nasze tragedie życiowe oraz złe samopoczucie na innych, na los, na przeznaczenie. Nie dostrzegamy tego, że to wiele razy my sami blokujemy siebie i ograniczamy. Nasz wewnętrzny krytyk, który został nam wgrany od dziecka rośnie w siłę. I im jesteśmy starsi tym robi się on większy i silniejszy. To bolesne wnioski, które mogą mocno uderzać w nasze ego, a jednak dobrze byłoby przyjąć je do siebie i stawić im czoło.

Samo zdanie sobie sprawy z tego, że to my jesteśmy twórcami i kreatorami naszej rzeczywistości i to my jesteśmy odpowiedzialni za siebie, dużo zmienia w życiu. Wiem, że zapewne większość z was oburzy się, że to nie prawda, że nie zawsze tak jest, że nie na wszystko mamy wpływ. I tak owszem, jest tu też trochę w tym prawdy, ale tylko trochę. Jesteśmy w wielkim wpływie przyczynowo-skutkowym, zwanym karmą. W tym ciągu nie tylko nasze decyzje i doświadczenia mają wpływ na nas, ale również na wielu ludzi z jakimi się stykami. Czasami nawet nie musimy mieć z nimi kontaktu bezpośredniego, a też mamy na nich wpływ, tylko pośredni.

To zrozumiałe, jednak chodzi mi o podjęcie odpowiedzialności za swoje wybory i decyzje życiowe. Bądźmy za nie odpowiedzialni i ponośmy z odwagą i konsekwencją ich skutki. Tylko tyle. Nie zwalajmy winy za nasze decyzje na innych. Ci inni, też w tym czasie zmagają się ze swoimi wyborami. I tutaj ważne jest, abyśmy mimo naszych, czasami błędnych decyzji, nie popadali we frustrację, tylko uznali swój błąd i szli do przodu.

Doświadczanie ma na celu tworzenie w nas kontrastu, abyśmy umieli następnym razem podjąć decyzję już z innego punktu widzenia. Ważne, aby nie popełniać kolejnych, tych samych błędów. Dlatego tak ważne jest również poszerzanie naszej świadomości. To ona sprawia, że dwa razy nie spojrzymy w ten sam sposób na dany problem. To bardzo mocno przekłada się na naszą akceptację siebie. Nie można winić siebie za podjęte decyzje z przeszłości. Należy je zrozumieć, zaakceptować i zostawić je tam. Pamiętajcie, że nigdy nie będziecie już tacy sami. Każda następna chwila waszego życia, to nowi Wy. To co doświadczyliście kiedyś, to dotyczyło Was takich jacy byliście w tamtym czasie. Z taką świadomością, jaką wtedy mieliście. Dzisiaj ewoluowaliście. Zatem wasze postrzeganie tych samych tematów, może mieć zupełnie inny oddźwięk. Zrozumienie tych kwestii ma na celu pomóc zaakceptować siebie, swoje doświadczenia oraz przestać winić się za wiele rzeczy, które mają miejsce w waszym życiu.

I tu wchodzimy na kolejny ważny problem, który blokuje naszą akceptację siebie – POCZUCIE WINY. Lubimy często w nie wpędzać siebie i innych. Jeżeli uznacie, że to co się dzieje w waszym życiu to doświadczenia, a nie błędy czy dramaty życiowe, wówczas zmieni się również wasz odbiór tych sytuacji. Mamy prawo popełniać błędy, nawet kilka razy ten sam. Najważniejsze, aby z uporem tego „lwa” wstawać po każdym upadku i z godnością iść dalej, nie oglądając się za siebie. Pamiętajcie też, żeby doświadczyć w pełni siebie, czasami dobrze jest to nasze ego nakarmić i posadzić na tron. Niech nacieszy się dumą i zdrową „próżnością”. Doceniajcie siebie zatem za swoje umiejętności, zdolności, cechy charakteru, pracę oraz twórczość. Nie porównujcie się z innymi, lecz kreujcie siebie jako jedynych w swoim rodzaju indywidualistów.

To wszystko również można odnieść do akceptacji innych, do naszych relacji z ludźmi. W tym wypadku należy pamiętać o asertywności, o nieprzekraczaniu osobistych granic, o trzymaniu się swoich zasad i kodeksów życiowych. Należy być uczciwym i dobrym przede wszystkim dla siebie, ale również i dla innych.

Z racji tego, że mamy początek roku oraz pierwszą pełnie księżyca, proponuję wam wszelkiego rodzaju praktyki na kreację swojej rzeczywistości. Poświęćcie trochę czasu na ustalenie waszych priorytetów życiowych, planów, zamierzeń, przełomowych decyzji. Do tego idealnie sprawdza się technika tworzenia MAPY MARZEŃ. Możecie posłużyć się tą, którą ja proponuję TUTAJ, bądź spisać sobie te kwestie w najwygodniejszej dla was formie.

Możecie podczas kontemplacji postarać się ustalić i dostrzec wasze zdolności i umiejętności, które mogą stać się dla was formą realizacji zawodowej. Na tej podstawie docelowo można zbudować siebie, swoje poczucie własnej wartości. Samorealizacja jest bardzo ważna. Jeżeli mamy silny fundament w postaci jasno określonych celów, których realizację opieramy na sobie i swoich umiejętnościach, wówczas trudniej jest nam podciąć skrzydła. Nie opieramy wówczas naszego szczęścia na kimś, tylko na sobie. Takie podejście potrafi w znaczący sposób pomóc nam znosić trudne sytuacje życiowe i rozczarowania ze strony innych ludzi.

Ponadto do wykreowania waszych pragnień możecie posłużyć się rytuałami, w zależności od waszych potrzeb. Poniżej podam kilka linków do moich propozycji:

RYTUAŁ DOBROBYTU

RYTUAŁ MIŁOSNY DLA PAR

RYTUAŁ NA PRZYCIĄGNIĘCIE PARTNERA

CEREMONIAŁ PRZYWOŁANIA KOBIECEJ MOCY

Ponadto, szczególnie dla kobiet, polecam wykonanie osobistej motanki – lalki rytualnej. Możecie zapoznać się z tą techniką w artykule, pt. „MOTANKI – MAGICZNE LALKI”.

Pamiętajcie, że w każdym momencie swojego życia możecie zmienić rzeczywistość wokół siebie. Ważne, aby pielęgnować i podsycać ogień nadziei, który pozwoli Wam odnaleźć w sobie odwagę w podejmowaniu konkretnych decyzji życiowych. (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply