MAGICZNE WŁAŚCIWOŚCI ZWIERZĄT DOMOWYCH

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś nad energetyczną rolą zwierząt w swoim życiu? Wielu z Was zapewne ma w domu psa, kota bądź inne zwierzątko i nie wyobraża sobie życia bez niego. Dla mnie dom ze zwierzętami jest przepełniony radością, miłością i życiem.

W tym artykule odpowiem na wiele pytań, między innymi, jaką funkcję duchową pełnią zwierzęta, dlaczego kobiety bardziej wolą koty a mężczyźni psy, a także inne ciekawostki z nimi związane.

Od zarania dziejów zwierzęta pełniły ważne funkcje w domostwach. Głównie pełniły rolę strażników tak jak psy, koty zaś służyły do pilnowania, aby żadne szkodniki nie panoszyły się w domu. Dzisiaj już inaczej postrzegamy nasze kochane zwierzaki. Stanowią one dodatkowo funkcję terapeutyczną. Ponadto zaczynamy coraz więcej dostrzegać, iż nasze domowe zwierzaki stanowią bramę do innego świata, stając się naszym łącznikiem z nim.

W artykule skupię się głównie na dwóch rasach zwierząt, mianowicie na psach i kotach, gdyż stanowią zdecydowaną większość członków naszych rodzin. Mimo to, np. chomiki, świnki morskie, króliki, szynszyle, czy inne zwierzęta posiadają jedną wspólną rolę – stanowią wspaniałą formę terapii, szczególnie dla dzieci oraz osób samotnych i cierpiących. Nie da się tej roli pominąć i za to powinniśmy być im wdzięczni.

Na wstępie koniecznie chciałabym zaznaczyć, że do każdej istoty żywej należy podchodzić z szacunkiem, mając na uwadze, że każda z tych istot jest siedzibą duszy. Zwierzęta, tak jak my ludzie cierpią, płaczą, cieszą się, wściekają się, mają sny a także kochają. Z tego względu nasze dzieci powinniśmy już od małego uczyć szacunku dla tych cudownych istot. Uważam, że każde dziecko powinno mieć w domu swojego pupila, gdyż uczy je obowiązkowości, delikatności, empatii oraz taki zwierzak staje się jako pierwszy jego przyjacielem.

W pierwszej kolejności skupię się na psach, gdyż one stanowią większość w naszych domach. Kiedyś nie uświadamiano sobie oraz nie skupiano się na innych funkcjach psów, gdyż trzymano je przede wszystkim z powodów obronnych. Psy miały zadanie pilnować dobytku przed nieproszonymi gośćmi. Dzisiaj już wiemy, że na tym ich rola się nie kończy, a to za sprawą wielu naukowych badań, w których udowodniono, że psy potrafią wspaniale leczyć zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ponadto nie zapominajmy o roli przewodnika dla osób z różnymi chorobami, szczególnie dla niewidomych.

Są konkretne rasy psów, które szkoli się typowo pod funkcję przewodnika dla osób niewidomych. Towarzyszą swoim właścicielom wszędzie i są w pewien sposób ich „oczami”. Takie psiaki potrafią robić cuda. Podają różne rzeczy, potrafią w odpowiednim momencie dać znać, że zbliża się zagrożenie, potrafią bez problemu przeprowadzić bezpiecznie właściciela przez jezdnię. Oczywiście taki pies nie jest dla takiej osoby tylko przewodnikiem, ale przede wszystkim najbliższym przyjacielem.

Kolejną ważną rolą psów jest terapia. Psy bezsprzecznie są wspaniałymi terapeutami. Na podstawie wielu badań naukowcy doszli do wniosku, że psy potrafią wspaniale leczyć nasze skołatane dusze. Na podstawie badań, które zostały przeprowadzone m. in. w Sztokholmie wykazano, że poprzez głaskanie i przytulanie psa zmienia się skład chemiczny w mózgu, wytwarzając przy tym oksytocynę, czyli hormon miłości i przywiązania, poprawiając tym samym samopoczucie. Ponadto przebywanie z psami sprawia, że poziom stresu zostaje obniżony, tym samym obniżając ciśnienie krwi.

Terapia z psem łagodzi objawy nerwicy, zaburzenia nastroju, pomaga także w łagodzeniu trudności szkolnych – zaburzeniach mowy i wzroku. Jeśli chodzi o tzw. dogoterapię stosuje się ją na wiele schorzeń takich jak: autyzm, zespół Downa, dziecięce porażenie mózgowe, ponieważ działa ona na sferę emocjonalną i intelektualną oraz usprawnia rozwój motoryczny rehabilitowanej osoby.

Ponadto kochane psiaki posiadają 6 zmysł. Udowodniono, że psy w specyficzny sposób zachowują się przed sytuacjami kryzysowymi. Potrafią swoich właścicieli uprzedzić przed burzą, przyjazdem innego członka rodziny, wyczuć złodzieja oraz wskazać chorobę u domowników, szczególnie raka, epilepsję i cukrzycę.

Ten rodzaj szóstego zmysłu pozwala psom identyfikować ludzkie emocje, więc zanim Ty pokażesz mu i zwerbalizujesz co czujesz, on już zdąży to wyczuć i zareagować. Pod tym względem są bardzo wrażliwe i potrafią w czuły sposób przyjść i pocieszyć.

Psy poprzez swoją empatię i wrażliwość są wspaniałymi uzdrowicielami, gdyż wszelkie choroby swoich właścicieli ściągają energetycznie na siebie. Niestety często kosztem swojego własnego zdrowia, gdyż nie potrafią tych energii często zniwelować i zneutralizować. Stąd często psy chorują na wiele przypadłości typowo ludzkich.

I tutaj różnią się bardzo mocno od kotów, które są wspaniałymi odpromiennikami na wszelkie negatywne energie. Koty są dosłownie stworzone do niwelowania złych wpływów energetycznych oraz do usuwania schorzeń ludzkich. Poprzez zdolność ich neutralizowania oraz usuwania potrafią doskonale leczyć, tym samym nie ściągając chorób na siebie. Jeżeli kot zachoruje to najczęściej, kiedy już tych energii wokół niego jest bardzo dużo, często przy ciężkich klątwach.

Koty, jeśli wyczują stany chorobowe, kładą się na tych miejscach i je neutralizują. Ponadto, tak samo jak psy, koty to wspaniali terapeuci. Kocią terapię nazywa się felinoterapią. Kontakt z kotem działa uspokajająco i zmniejsza stres. Poprzez głaskanie zwierzaka, jego mruczenie i wydawane monotonne dźwięki działają w bardzo kojący sposób na skołatane nerwy. To automatycznie obniża ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, redukując ryzyko chorób układu krwionośnego (np. zawału serca).

Felinoterapia jest idealna zarówno dla osób starszych, jak i dzieci. I tutaj szczególnie ważną rolę odgrywają w przypadku dzieci autystycznych. Naukowcy zauważyli, że choć człowiekowi bardzo trudno jest nawiązać kontakt z dziećmi z tym schorzeniem, to kotu udaje się to idealnie. Potrafią wejść z nimi w kontakt, co powoduje otwarcie się emocjonalne dziecka i uspokojenie się. Często felinoterapia w przypadku właśnie dzieci autystycznych jest znacznie bardziej skuteczna niż dogoterapia. Dzieje się tak zapewne dlatego, że psy częściej są bezpośrednie i hałaśliwe, co dla takich dzieci bywa uciążliwe. Delikatność kotków wpływa łagodząco na osoby wrażliwe i nerwowe.

Nie sposób pominąć uroczych zachowań kotów, które samym swoim wyglądem potrafią rozczulić nie jedno twarde serce. Przy okazji swoich figlów i często niezrozumiałych, dziwnych zachowań potrafią również rozbawić do łez.

Dla mnie kot to iście magiczna istota. Osobiście uwielbiam je najbardziej ze wszystkich zwierząt. Zresztą zapewne możecie zauważyć, że koty częściej są przypisywane kobietom, natomiast psy mężczyznom. I faktycznie najczęściej tak jest. Dzieje się tak zapewne dlatego, że kobiety są ściśle powiązane z energią lunarną – żeńską, natomiast psy z energią solarną – męską. Często kobiety, u których przeważają energie solarne bardziej preferują psy, choć nie jest to regułą. Nie bez powodu też uważa się, że każda wiedźma powinna mieć swojego kota.

Wspomniałam, że koty są magicznymi zwierzętami. Oj tak! Koty świetnie poruszają się w świecie energetycznym. Większość ludzi uważa, że koty ściągają dosłownie złe energie z przestrzeni. Chodzi tu o to, że koty mają taką niesamowitą umiejętność, że wyczuwają różnice potencjałów energetycznych w danym miejscu. Zatem jeśli odczują, że w danej przestrzeni jest duży przeskok energetyczny (zarówno ten pozytywny, jak i negatywny), wówczas neutralizują i wyrównują go, aby zrównać z poziomem energii w całej przestrzeni. Kotki uwielbiają takie miejsca. Bardzo często po zabiegach energetycznych, które wykonuję, mój kot wskakuje na stół zabiegowy i tam kładzie się z miną szczęśliwca.

W związku z tą umiejętnością warto w miarę możliwości zadbać, aby kot miał możliwość przebywania na dworze po to, aby mógł się uziemiać. W ten sposób następuje u nich wymiana energetyczna, w celu pozbycia się nagromadzonej energii, w innym wypadku mogą chorować lub szybciej umierać.

Kiedy śpimy, nasze ciała subtelne odchodzą od ciała fizycznego i idą na płaszczyznę astralną. Koty często towarzyszą nam podczas tych podróży astralnych lub chronią nasze ciało astralne, dbając o nasze środowisko przed negatywnymi istotami. To dlatego lubią spać z nami w łóżku.

Bardzo często ludzie określają koty jako egoistów, które widzą tylko swoje potrzeby, które nie przywiązują się do swoich właścicieli i chodzą tylko swoimi drogami. Nic bardziej mylnego! Prawdą jest, że na zaufanie kota trzeba sobie zasłużyć, ale jeśli to się Tobie uda, kot będzie bardzo wiernym kompanem. Wbrew pozorom koty bardzo tęsknią za swoimi opiekunami.

Są również świetnymi informatorami, co do intencji ludzi. Kot doskonale wyczuwa kto go lubi i jakim jest wewnętrznie człowiekiem. Jeśli uzna, że jest ktoś nieszczery, nie pozwoli się do siebie zbliżyć.

Koty uczą nas kochania bez zależności. Z energetycznego punktu widzenia często bywa tak, że ludzie, którzy mają trudności lub niedogodności w życiu z kotami są ludźmi, którzy mają opór z wpuszczeniem miłości do swojego życia.

Jeśli nie masz kotka a nagle pojawia się w twoim życiu taka znajdka, to znak, że na dany moment swojego życia go potrzebujesz. Może powód takiego pojawienia się jest dla ciebie niezrozumiały, ale warto zaufać naturze i pozwolić mu zostać. Jeśli jednak nie masz możliwości go przygarnąć, to ważne abyś znalazł mu dom.

Kochajmy te cudowne istoty, bo zasługują na to w pełni całego swojego jestestwa.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

2 myśli w temacie “MAGICZNE WŁAŚCIWOŚCI ZWIERZĄT DOMOWYCH”

    1. Kastracja lub sterylizacja jest dobra dla zwierząt, które nie mają możliwości się rozmnażać. Bowiem jeśli nie damy zwierzęciu możliwości zaspokojenia instynktu, wówczas ono się strasznie męczy. Konsultowałam te kwestie z 3 weterynarzami i wszyscy zalecają domowym zwierzętom sterylizację i kastrację. Uważa się bowiem, iż stany potrzeb u zwierząt są okresowe i nie mają one cały czas potrzeb zaspokajania instynktu seksualnego, więc jeśli kot jest wysterylizowany staje się bardziej spokojny. Niektórzy twierdzą, że zwierzęta się wówczas zmieniają charakterologicznie. Ja tego nie zauważyłam ani u psów ani u kotów. Może odrobinę różnica jest ze względu na większy ich spokój, ale sposób bycia zwierzęcia zależy też od jego charakteru i rasy.

Leave a Reply