BHP W MAGII DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Moi drodzy na Waszą prośbę postanowiłam przybliżyć bardzo ważny temat, jakim jest BHP w magii. W związku z tym, iż przekazuję Wam rytuały i działania magiczne, które możecie wykonywać podczas swoich praktyk magicznych, dość istotne jest podjęcie tematu bezpieczeństwa i reguł, jakimi każdy praktykujący magię powinien znać. Wprawdzie przy każdym rytuale zaznaczam co możecie, a czego powinniście unikać przy jego wykonaniu, jednak warto mieć wszystkie reguły ujęte w jednym artykule. Łatwiej będzie później Wam do nich powracać.

Na początek pragnę zaznaczyć, iż nie ważne jakie dana osoba wyznaje style magiczne, czy poglądy religijne, istnieją niezmienne i uniwersalne zasady, które każdy powinien znać. Są to:

1. Szacunek do każdej istoty.

2. Szacunek do energii oraz natury.

3. Zasada – przede wszystkim nie szkodzić!

4. Nie czyń drugiemu, czego nie chciałbyś, aby uczyniono Tobie.

5. Szanuj wolną wolę drugiej osoby i dbaj o swoją.

Są to reguły, które uważam są najważniejsze, niemniej jednak jest jeszcze wiele innych, które są bardzo istotne przy praktykach magicznych.

Wszystkie informacje, które Wam przekazuję pochodzą z mojej praktyki i doświadczenia. Przedstawię mój punkt widzenia na praktyki magiczne, zatem jeśli ktoś wyznaje i praktykuje inne systemy magiczne, może mimo wszystko skorzystać z tychże informacji. Są one podparte doświadczeniem, zatem pragnę w tym artykule przede wszystkim wskazać najczęstsze błędy i działania, które mogą uchronić Was przed niebezpieczeństwami.

Pragnę zaznaczyć, iż w moich praktykach energetyczno-duchowych unikam korzystania z jakichkolwiek połączeń z istotami magicznych, bogami, strażnikami, świadkami, czy przewodnikami duchowymi, gdyż z mojego doświadczenia wiem, że to może stanowić źródło często niepotrzebnych problemów. Łączenie się z takimi istotami może być niebezpieczne, gdyż nigdy nie mamy pewności jaki byt, czy istota podszyła się pod danego boga. Jednak to jest mój punkt widzenia, z którym nie musicie się w pełni zgadzać. Jedynymi istotami, z jakich funkcji korzystam to istoty Archanielskie, które sprawdzają się idealnie w rytuałach ochronnych. Natomiast w mojej praktyce magicznej bazuję głównie na magii Żywiołów, Natury oraz bezpośredniemu połączeniu ze Źródłem.

PAMIĘTAJ! Przy wszelkich praktykach magiczno-duchowych najważniejsza jest POKORA, CIERPLIWOŚĆ, ale nade wszystko ETYKA. Osoba, która nie posiada tzw. zdrowego kodeksu wewnętrznego, ani wyrobionego „kręgosłupa moralnego” nie powinna zabierać się za działania, związane z magią.

Temat kochani jest dość obszerny, więc pozwolę sobie tylko zarysować główne tematy, jakie powinniście znać:

OSOBA WYKONUJĄCA DZIAŁANIA ENERGETYCZNO-MAGICZNE

Osoba, która podejmuje się działań magicznych jest tak naprawdę najważniejszym ogniwem i narzędziem w całym procesie. W związku z tym istotne jest, abyście w pierwszej kolejności zadbali o swój stabilny umysł, emocje a przede wszystkim energetykę. Pamiętajcie, że w drodze rozwoju duchowego najważniejszym czynnikiem na początku jest doprowadzenie siebie do takiego stanu, aby uwolnić się i oczyścić z wszelkich blokad energetyczno-duchowych, jakie są w waszej przestrzeni, czyli np. klątwy, złorzeczenia, zobowiązania inkarnacyjne, rodowe czy inne czynniki. Bowiem takie blokady mogą w znaczący sposób ograniczać waszą wolną wolę (na którą nota bene będziecie się powoływać w rytuałach) oraz sprawiać, że energia zamiast zostać ukierunkowana na cel, jaki ma być osiągnięty w rytuale, zostanie zmarnowana na oczyszczanie i usuwanie blokad w Waszej przestrzeni energetyczno-duchowej.

I tutaj macie odpowiedź, dlaczego między innymi niektóre rytuały nie dają takich efektów, jakich by się można było spodziewać. Jednak na efektywność rytuałów mają wpływ jeszcze inne czynniki, do których odniosę się w osobnym materiale.

Zatem jeszcze raz powtarzam, że podstawa to oczyścić siebie z tych blokad. Następnie przed wykonywaniem każdych działań należy się odpowiednio przygotować. Nie podchodzicie do czynienia jeśli:

– jesteście chorzy,

– czujecie się osłabieni,

– kiedy jesteście w stanie wzburzenia emocjonalnego, bądź w zaniżonym stanie emocjonalnym,

– kiedy nie macie stabilnego umysłu i nie jesteście w stanie uspokoić gonitwy myśli.

Bardzo istotne bowiem jest skupienie swojej uwagi, więc musicie być stabilni i ukierunkowani na cel. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są rytuały oczyszczająco-harmonizujące, które mają Wam pomóc doprowadzić się do równowagi i stabilizacji.

Ponadto osoba czyniąca powinna posiadać co najmniej podstawową wiedzę z zakresu chemii, biologii i fizyki, by mieszając ingrediencje, zioła i inne aktywne składniki nie wywołać reakcji niebezpiecznych dla zdrowia lub życia swojego i innych. Do tego wlicza się również znajomość BHP świec (o tym będę mówić w osobnym artykule) oraz umiejętność przewidywania konsekwencji użycia określonych składników, czy zaklęć i formuł.

Oczywiście magii i działań z nią związanych nie stosujemy dla zabawy!

PRZESTRZEŃ DO CZYNIENIA ORAZ NARZĘDZIA I PRZEDMIOTY MAGICZNE

Zacznę od przestrzeni. Jest to druga ważna sfera po osobie, która wykonuje działania magiczne. Do praktykowania magii należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć miejsce czynienia oraz wyznaczyć tę przestrzeń. W związku z tym należy wybrać jedno, stałe miejsce, które będzie służyło tylko do takich działań. Najlepiej jakby był to jakiś stolik lub inny mebel, na którym będą leżały wszystkie narzędzia i przedmioty magiczne.

Podczas praktyki oczywiste jest regularne oczyszczanie tych narzędzi oraz przestrzeni. Energie z działań magicznych powinny być na bieżąco niwelowane, np. poprzez regularne oczyszczanie ziołami, czy kadzidłami całego domu, mieszkania a przede wszystkim miejsca czynień.

Każde działanie magiczne powinno odbywać się tylko i wyłącznie w warunkach stworzonych i określonych dla danego czynienia, zgodnie z opisem stworzonym przez autora, chyba że rytuał jest stworzony przez Was.

Ważną kwestią, o której mało się mówi, jest nie mieszanie ze sobą różnych symboli, modlitw i zaklęć pochodzących z różnych systemów magicznych, od różnych bóstw lub źródeł mocy. Może to bowiem przyczyniać się do powstania konfliktów pomiędzy energiami, a tym samym wpływać na skuteczność, efekt oraz bezpieczeństwo czynienia.

Ważną wiedzą podczas wykonywania niektórych rytuałów jest umiejętność tworzenia kręgów magicznych. Ten temat jednak podejmę w osobnym artykule. Jednak chciałabym zaznaczyć, aby mieć tę kwestię na uwadze.

DODATKOWE ZASADY I REGUŁY PODCZAS DZIAŁAŃ MAGICZNYCH

Większość zasad i reguł, które ujęte są w tym artykule skierowane są przede wszystkim do osób, które są na początku drogi i praktyki magicznej. Osoby doświadczone, mogą modyfikować oraz dostosowywać tak pewne działania, jeżeli uznają, że mogłyby one jeszcze lepiej pomóc i ulepszyć dane czynienie. Jednak uprzedzam, że takie czynności mogą wykonywać osoby z dużym doświadczeniem w sferze magicznej.

Zatem jeżeli jesteś osobą początkującą nie zmieniaj funkcji i przeznaczenia przedmiotów służących do czynienia. Rośliny, minerały lub przedmioty posiadające określoną funkcję lub energię nie mogą być dowolnie zmieniane lub wykorzystywane niezgodnie z ich funkcją lub walorem energetycznym.

Również nie zmieniaj treści zaklęć i elementów rytuałów, których nie jesteś autorem. Tym samym nie zmieniaj składników, proporcji, czy słów chyba, że autor czynienia określił stosowne zamienniki. Ja w każdym rytuale podaję, które składniki mają być w niezmienionej formie, a które mogą być zastąpione.

Tworząc własne zaklęcia i rytuały ważne jest zawsze na początek ustalenie i określenie warunków w jakich dane czynienie powinno być wykonane oraz ułożenie lub określenie formy odwołania, czy cofnięcia danego czynienia oraz jego efektów. Nawet najlepsze czynienie uznawane jest za potencjalnie niebezpieczne, jeśli nie posiada formy odwołania i odwrócenia czynienia wraz z jego efektami.

W tym celu również często zwracam uwagę, aby mieć swoją księgę, w której zapisuje się wszystkie działania i czynności magiczne, łącznie z datami, kiedy było dane czynienie wykonywane. To może w znaczący sposób pomóc odwołać w razie potrzeby rytuał oraz można z czasem łatwiej zweryfikować efekty swoich działań.

Zdaję sobie sprawę, iż nie wyczerpałam tego tematu, jednak będą powstawać kolejne materiały z tego zakresu, które będą uzupełniać jeszcze tę wiedzę. Mimo wszystko mam nadzieję, że choć w znacznym stopniu przekazałam fundamentalne zasady BHP w magii. (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

6 myśli w temacie “BHP W MAGII DLA POCZĄTKUJĄCYCH”

 1. Dziękuję, bardzo potrzebny artykuł. Czekam na kolejne i pozdrawia Ania7 maj 2021 13:03 KODY ŚWIADOMOŚCI <comment-reply@wordpress.com> napisał(a):

  Kody Świadomości posted: "

  Moi drodzy na Waszą prośbę postanowiłam przybliżyć bardzo ważny temat, jakim jest BHP w magii. W związku z tym, iż przekazuję Wam rytuały i działania magiczne, które możecie wykonywać podczas swoich praktyk magicznych, dość istotne jest podjęcie tema"

 2. Witam, czy jako osoba zupełnie początkująca, i wg mnie nie nadająca się do magii, wymagająca oczyszczenia mogę samodzielnie przeprowadzić Silny rytuał ochronny, Ochronny, rytuał Archanielski oraz oczyszczanie pomieszczeń z negatywnych energii? Od lekko ponad tygodnia stosuję kąpiele w soli, kilka razy kąpiel z dodatkiem naparu z czarciego żebra, czuję się po nich bardzo dobrze, w wodzie po takiej kąpieli, pływają białe farfocle natomiast kolor jakby lekko ciemnieje z herbacianego na mocno herbaciany. Na codzień brakuje mi trochę chęci do życia, bywam osłabiony, a kiedy spożywałem alkohol w mniejszej ilości pojawiały się u mnie silne stany wzburzenia emocjonalnego, a kiedy spożyłem go w większej ilości kompletnie “urwał mi się film” i z relacji rodziców wpadłem w jakiś nerowowy szał tak gdybym to nie był ja. Dodam, że w naszym drugim już domu zawsze panowały negatywne emocje, mama choruje umysłowo przeszło już 20 lat a między rodzicami odkąd pamiętam panują wojenne relacje, jedno “walczy” z drugim. Chciałbym coś z tym zrobić a przede wszystkim ze sobą. Pozdrawiam

  1. W przypadku osób, które mają blokady i obciążenia energetyczne wskazane jest nawet wykonanie działań oczyszczających, zatem spokojnie może pan wykonać wspomniane rytuały. Natomiast z pana opisu wynika, że pana sytuacja jest dość poważna, więc jeśli te rytuały nie zdadzą rezultatu, wówczas najwyżej niech pan się do mnie zgłosi, być może będzie konieczność silniejszych działań energetycznych. Mimo to rytuał archanielski może sporo zmienić w aurze domu, pozostałe rytuały również. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 3. Czy korzystając z rytuałów opisanych na Pani blogu powinnam najpierw dokładnie dowiedzieć się jak stworzyć krąg magiczny? Czy do opisanych rytuałów nie muszę tworzyć kręgu magicznego?

  1. Jeżeli w rytuale nie wspominam o tworzeniu kręgu, wówczas nie ma potrzeby jego tworzyć. Natomiast zawsze można, choćby dla wzmocnienia działania samego rytuału, gdyż energia wtedy się nie rozprasza.

Leave a Reply