MAGICZNA MOC SOLI

Ten artykuł poświęcony będzie praktycznemu zastosowaniu soli i wykorzystaniu jej w praktykach oraz działaniach magicznych. Chciałabym Wam przekazać, jak możecie wykorzystać jej moc w działaniach oczyszczająco-ochronnych, gdyż idealnie się do takich nadaje.

W sferach energetyczno-duchowych sól posiada właściwości transformujące, niwelujące, oczyszczające, ochronne. Jako element transformujący wykorzystywany jest w wielu obrzędach, np. witania nowożeńców podczas ślubu i wesela. Symbolizuje to przejście ze stanu wolnego w małżeński. Z kolei jako symbol ochronny wykorzystywano ją np. przy narodzinach dziecka. Sól wraz z innymi przedmiotami, traktowanymi jako ochronne, wkładano pod łóżeczko dziecka, aby niwelowały negatywne wpływy i energie.

Dawniej było wiele przesądów związanych z solą, jednak ja dzisiaj skupię się na konkretnych sposobach użycia soli w praktykach oczyszczająco-ochronnych:

1. OCZYSZCZANIE SIEBIE PRZY WSPOMAGANIU SIĘ SOLĄ:

a) Kąpiele oczyszczające – sól posiadając właściwości absorbcyjne, pochłania idealnie negatywne energie. W związku z tym, jeżeli dodamy do kąpieli garść soli, czy to kuchennej, czy magnezowej lub morskiej, osiągniemy skutek oczyszczający nasze ciała subtelne.

Podczas takiej kąpieli dodatkowym atutem jest wizualizacja, jak ciężkie emocje, negatywne obciążenia energetyczne zostają wchłonięte przez sól, tym samym pozostawiając nas oczyszczonymi. Do takich kąpieli można dodawać przeróżnych ziół, w zależności od intencji kąpieli. Jeśli chcemy pozbyć się drobnych klątw, złorzeczeń i uroków można dodać do kąpieli ziele ostrożenia (inaczej nazywane czarcie żebro), bylicę piołun, dziewannę, arcydzięgiel litwor, jałowiec i wiele innych. Przy okazji taka kąpiel będzie miała charakter ochronny. Zawsze po takiej kąpieli należy opłukać ciało prysznicem.

b) Dla osób, które nie posiadają wanny, alternatywą może być wykonanie peelingu. Wówczas do miseczki wlewamy trochę żelu pod prysznic i wsypujemy dowolną sól i taką mieszanką nacieramy ciało, po czym spłukujemy je wodą. Można wcześniej wykonać napar z ziół, który wlewamy do miski z ciepłą wodą i dosypujemy sól. W takiej mieszance moczymy stopy przez około 15 minut, po czym bierzemy dodatkowo prysznic z peelingiem solnym.

2. OCZYSZCZANIE PRZEDMIOTÓW ZA POMOCĄ SOLI:

a) Pierwszym sposobem oczyszczania jest wsypanie trochę soli do miseczki lub pojemnika ze szkła, ceramiki lub metalu. Następnie na tę sól kładziemy przedmiot, który chcemy oczyścić i zasypujemy go pozostałą częścią soli, tak aby był w całości zakryty. Można to działanie wzmocnić również poprzez posypanie tego ziołami, np. rozmarynem lub szałwią. Przedmiot ten powinien tak poleżeć w tej zasypce minimum godzinę do jednej doby (w zależności od rodzaju zabrudzenia energetycznego). Po tym czasie wyciągamy go, a sól wsypujemy do ręcznika papierowego, po czym można tę sól zakopać lub spalić w ognisku, w ostateczności wyrzucić do śmietnika (chyba, że są to pozostałości z oczyszczania klątwy, uroku, czy złorzeczenia, wówczas wyrzucamy daleko od domu).

PAMIĘTAJCIE! Wszelkie pozostałości po oczyszczaniach z negatywnych energii, szczególnie po ściąganiu klątw, złorzeczeń i innych ciężkich energii, nie zostawiamy w domu, tylko wyrzucamy daleko od niego.

Takim sposobem, poprzez zasypanie przedmiotu solą, można oczyszczać np. świece rytualne, przedmioty magiczne, biżuterię, kamienie (jednak tutaj należy uważać, gdyż bardziej miękkie kamienie mogą zostać uszkodzone przez sól), czy inne przedmioty.

b) Drugi sposób polega na rozpuszczeniu soli w wodzie, po czym włożenie przedmiotu do tego roztworu. W takiej solance nie oczyszczamy takich kamieni, jak: hematyt, labradoryt, lapis lazuli, selenit, turkus, piryt, opal, malachit, czy kalcyt i azuryt.

Ponadto do wykonania takiej solanki można również wykorzystać wodę z róży z Jerycha lub wodę księżycową, które wzmocnią działanie oczyszczające.

3. OCZYSZCZANIE POMIESZCZEŃ I PRZESTRZENI ZA POMOCĄ SOLI:

a) Po pierwsze sól można dodać do wiadra z wodą, którą potem można umyć podłogi. Zawsze do tego jeszcze polecam wlać odrobinę octu i soku z cytryny, a nawet dodać trochę wody księżycowej. Taką przygotowaną miksturą można umyć zarówno podłogi, jak i okna, drzwi, i meble w domu.

Takie gruntowne mycie wszystkich mebli i okien wykonujemy raz na jakiś czas, więc można przeznaczyć więcej czasu na przygotowanie takiej wody. Najczęściej warto ten przepis wykorzystać w okresach przesilenia wiosennego i zimowego, kiedy to przygotowujemy dom na nadejście nowych energii i go gruntownie oczyszczamy.

b) Najprostszym sposobem na oczyszczanie pomieszczeń z negatywnych energii jest nasypanie do szklanek lub małych miseczek soli i ustawienie ich w rogach pomieszczenia na dwie a nawet trzy doby. Jeżeli po tym czasie sól zmieni konsystencję, kolor a nawet zacznie „wychodzić” z pojemnika to znak, że pomieszczenie było zanieczyszczone energetycznie.

c) Innym sposobem na oczyszczenie jest po prostu rozsypanie soli w kątach pokojów lub innych pomieszczeń. Jednak taki zabieg praktyczniej wykonać w miejscach, gdzie rzadko się chodzi, gdyż taka sól powinna przynajmniej poleżeć jedną dobę tak rozsypana. Po tym czasie należy ją zamieść i wyrzucić poza domem. Nigdy nie wysypujemy resztek po oczyszczeniach na terenie własnej działki wokół domu, zawsze dalej od niego.

4. WYKORZYSTANIE SOLI DO DZIAŁAŃ MAGICZNYCH:

a) Sól można wykorzystać praktycznie do każdego rytuału, jeśli ktoś pracuje z żywiołami. Wówczas sól może reprezentować żywioł ziemi i stanowić stały element w rytuale, jeśli w takowym powołujemy się na ten żywioł.

b) Sól na ołtarzu magicznym może również stanowić element ochronny, tym bardziej jeśli jest to czarna sól rytualna.

c) Solą lub solą czarownic, inaczej zwaną czarną solą rytualną możemy pieczętować zaklęcia. Na kartce spisujemy wówczas zaklęcie bądź życzenie, a środek posypujemy solą. Kartkę składamy tak, aby nasza sól została zamknięta w środku. Po spełnieniu życzenia kartkę wraz z solą spalamy.

d) Tak jak wcześniej wspomniałam sól niweluje, zatem jeśli chcemy odwołać jakiś rytuał, a została nam kartka z zaklęciem, wówczas posypujemy ją solą i nadajemy intencję odwołania rytuału. Na koniec kartkę z solą należy spalić.

e) Sól jest dodawana również do różnych rytuałów ochronnych, amuletów, czy talizmanów w postaci, np. buteleczek, czy woreczków i innych akcesoriów.

f) Sól przede wszystkim wykorzystuje się do tworzenia kręgów magicznych. Tworząc krąg z soli tworzymy skuteczną ochronę zabezpieczając siebie, miejsce rytuału lub przedmiot przed niepożądaną negatywną ingerencją.

5. OCHRONNE DZIAŁANIE SOLI:

Do wszelkich działań ochronnych można wykorzystać zwykłą sól, lub silniejszą czarną sól rytualną, zwaną solą wiedźmią albo solą czarownic.

Podam wam parę prostszych sposobów ochronnych i kilka rytuałów z zastosowaniem soli do celów ochronnych:

a) Jeżeli wykonacie sól czarownic, wówczas możecie ją wsypać do małej buteleczki lub woreczka i trzymać w formie amuletu ochronnego. Można ją nosić przy sobie, postawić na biurku w swojej pracy, aby chroniła przed osobami nam nieżyczliwymi, trzymać przy łóżku na szafce nocnej jako ochronę w nocy, można również włożyć woreczek z nią pod poduszkę na lepszy sen. Sposobów jest wiele, najważniejsze to podczas tworzenia takiego amuletu napisać na kartce intencję i jego funkcję, następnie spalenie tej kartki i dosypanie popiołu z tej kartki do soli, którą następnie umieszczacie we fiolce lub woreczku.

b) Zwykłą solą lub solą czarownic możecie również zabezpieczać i ochraniać miejsca, w których mieszkacie lub pracujecie. W mieszkaniu lub domu można posypać próg domu oraz parapety, aby niwelowała ta sól dostanie się do waszego domostwa negatywnych energii. Jeśli chodzi o dom, to można taką solą również zabezpieczyć przestrzeń wokół niego rozsypując ją naokoło działki. Jaki teren obejmiecie to zależy od Was. Możecie to zrobić wokół ogrodzenia, albo tylko wokół samego domu. Również jeśli ktoś z Was ma gospodarstwo i hoduje zwierzęta warto to miejsce również posypać i zabezpieczyć solą. Gdyż zwierzęta są również wrażliwe na działania energetyczne i jeżeli wy zabezpieczacie się i ochronicie przed klątwami i urokami, to wówczas negatywne działania kierowane w waszym kierunku mogą przechwycić Wasze zwierzaki. Zatem warto je również chronić.

c) Jeżeli przyszło Wam gościć osobę, która okazała się dla Was nieżyczliwa i zakłóciła Wasz mir domowy, wówczas możecie wykurzyć te energie za pomocą soli. Należy to wykonać zaraz po wyjściu tej osoby. Wówczas w domu lub mieszkaniu rozsypcie sól. Dajcie jej troszeczkę podziałać około godziny, po tym czasie zmiećcie sól i wyrzućcie za drzwi. Możecie wyrzucając sól wypowiedzieć następującą formułę:

Oczyszczam swoją przestrzeń z energii (imię i nazwisko).

Jeśli ma wobec mnie złe intencje,

niechaj więcej tutaj nie gości.

Mój dom i jego domownicy są chronieni i bezpieczni.”

d) W tym miejscu podam Wam linki do innych rytuałów ochronnych i oczyszczających. Te rytuały wymagają już większego zaangażowania i przygotowania:

Silny rytuał ochronny”;

„Ochronny rytuał archanielski”.

Te dwa rytuały pozwolą Wam zabezpieczyć zarówno swoją przestrzeń mieszkalną, jak i samych siebie przed negatywnymi wpływami energetycznymi.

Sposobów wykorzystywania soli jest dużo więcej, także warto eksperymentować i tworzyć własne receptury, do czego kochani Was zachęcam. (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply