KADZIDŁA ŻYWICZNE – BENZOE SIAM.

Benzoe siam to naturalna żywica używana od tysięcy lat w ceremoniach religijnych i jest głównym składnikiem kadzideł palonych w prawosławnych cerkwiach. Dzięki temu, iż dostęp do tego kadzidła jest nieograniczony, coraz częściej jest stosowane również w wielu domach.

Jest idealne do oczyszczania pomieszczeń z negatywnych, nagromadzonych energii. Warto nim również oczyszczać miejsca, w których organizuje się różnego rodzaju ceremonie, warsztaty, rytuały, medytacje, a nawet ćwiczenia, np. jogi. W ten sposób przede wszystkim przestrzeń zostaje wspaniale oczyszczona. Ponadto aromat tego kadzidła nadaje pięknego, aksamitnego aromatu, który potrafi wprowadzić w bardzo przyjemny nastrój.

W związku z jego właściwościami warto wykorzystać go do wszelkich działań magicznych i rytualnych. Dzięki temu, że benzoe siam wpływa na zmysły w sposób harmonizujący i kojący, dając poczucie wewnętrznego spokoju, warto zapalać go podczas osobistych medytacji, kontemplacji, kąpieli rytualnych i relaksacyjnych, ponieważ świetnie oczyszcza aurę oraz warto ją stosować przed spotkaniami ze znajomymi, gdyż nadaje przyjemnego samopoczucia.

Zarówno sama żywica, jak i dym z jego spalania ma intensywną przyjemną woń, przypominającą wanilię. Z tego powodu, taki rodzaj kadzideł idealnie nadaje się do takich działań jak, np. rytuały miłosne, jako kadzidło dymiące się podczas nich, oraz jako składnik wszelkich rytuałów, mających na celu przyciągnięcie pozytywnych aspektów do naszego życia.

Dawniej żywicę benzoesową ceniono również za liczne właściwości lecznicze, w tym przede wszystkim: antydepresyjne, odkażające i jako antybiotyk. Zatem warto otaczać się jej zapachem w chwilach złego samopoczucia i pogarszającego się nastroju. Idealnie sprawdza się w miesiącach zimowych, kiedy na zewnątrz jest ponuro i częściej cierpimy na stany melancholijne i depresyjne.

Żywica benzoesowa ponadto wchodzi w skład wielu leków, jednak tylko w wybranych krajach. Są to np. antyseptyczne tabletki do ssania, zawierające chlorek benzalkoniowy i nalewkę benzoesową, kremy stosowane do łagodzenia podrażnionej skóry m. in. z nalewką benzoesową i kwasem borowym na białej wazelinie, czy też preparaty homeopatyczne, takie jak krople i granulki z żywicą benzoesową. Bardzo często ta właśnie żywica, wchodzi w skład rozmaitych kosmetyków, kremów i wód toaletowych, a przede wszystkim środków zapachowych, np. słynnych „papierków ormiańskich”, służących do aromatyzacji powietrza.

Powszechnie benzoe siam poza produkcją kadzideł, często znajduje zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym, ponieważ można oddzielić od niego olejek lotny.

Kadzidło żywiczne benzoe siam cechuje intensywny, mocno słodki, mleczny, orientalny zapach, a nutą waniliową. Należy go stosować z umiarem, gdyż w większych ilościach może mieć duszący zapach.

Kadzidło benzoe siam można spalać na węgielku, ale zdecydowanie bardziej polecam jego spalanie na samej kratce kadzielniczej, bądź na tacce lub folii aluminiowej, gdyż w tym wypadku zachowuje swoje właściwości, a zapach nie pozostaje zmącony przez zapach węgielka trybularzowego.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Zdjęcie kadzidła źródło: https://www.harmonieoase.at/shop/Benzoe-Siam.html

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply