KADZIDŁA ŻYWICZNE – BURSZTYN

Bursztyn, inaczej zwany Złotem Bałtyku, lub Słonecznym Kamieniem, znany jest od bardzo dawna i wśród różnych kultur uważany był za kamień ochronny.

Żywica bursztynu wykorzystywana jest w jubilerstwie, jako element biżuterii, oraz jako środek leczniczy. W Chinach stosowano go jako środek przeciwko lękom, bezsenności. Był tam lekiem na koncentrację, oraz zapobiegał skurczom. Robi się z niej również nalewki, na różnego rodzaju dolegliwości:

– pomaga w stanach depresji, również jako środek zapobiegawczy;

– leczy gardło, w tym dolegliwości tarczycowe;

– niszczy mikroorganizmy chorobotwórcze i pomaga w przeziębieniach – działa jak naturalny antybiotyk;

– uśmierza ból, szczególnie bóle reumatyczne;

– wpływa pozytywnie na drogi oddechowe, układ nerwowy i odporność.

Kadzidło bursztyn podczas palenia wydziela mocny, balsamiczny, szlachetny zapach, z delikatną leśną nutą i morskim aromatem. Podczas jego spalania posiada dodatkowe właściwości i wpływa pozytywnie na wiele innych sfer:

– niweluje nieprzyjemne aromaty;

– emituje ujemne jony, co wpływa korzystnie na samopoczucie;

– w delikatny sposób neutralizuje negatywne promieniowanie odbiorników telewizyjnych i monitorów komputerowych;

– palony w sypialni, przed snem uspokaja umysł, powodując lepszy wypoczynek w trakcie snu, oraz ułatwia w ogóle zasypianie;

– usuwa uczucie zmęczenia;

– zmniejsza nadwrażliwość systemu nerwowego;

– stosowany jest także do ochrony przed komarami, muchami i innymi owadami.

W magii bursztyn jest używany do odganiania złych energii. Jak zresztą większość kadzideł żywicznych, idealnie sprawdza się do okadzania pomieszczeń oraz osób, w celu oczyszczenia ich aury. I w tym celu warto go przede wszystkim stosować, gdyż ma jedno z bardziej silniejszych właściwości, w niwelowaniu negatywnych energii. Polecam go szczególnie do rytuałów o działaniu ochronnym i oczyszczającym.

Inną odmianą bursztynu jest poekar, czyli bursztyn himalajski. Jest to żywica o złocistym kolorze, obecnie bardzo rzadka na zachodnim rynku. Pozyskiwana jest z drzewa Damarzyk mocny – świętego drzewa hindusów i buddystów, rosnącego w obszarze Himalajów. Podczas palenia wydziela przepiękny i słodkawy zapach. Tradycyjnie wykorzystywano poekar w medycynie naturalnej, jako skuteczny lek przyspieszający regenerację trudno gojących się ran i oparzeń.

Jeśli chodzi o jego spalanie to tak jak wspominałam, w czasie topnienia wydaje intensywny zapach, przesycony lasem i jodem. Aromat uwalniany jest długo i równomiernie. Należy je najlepiej spalać na węgielku trybularzowym. Kadzidło bursztyn można mieszać z sypkim, lub innym żywicznym kadzidłem, tworząc niepowtarzalne kompozycje zapachowe.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło fotografii: https://zyj-naturalnie.pl/index.php/2020/06/22/bursztyn-magiczna-zywica/ oraz https://www.fraida.pl/poekar-himalajski-bursztyn-p-3392.html

Leave a Reply