KADZIDŁA ŻYWICZNE – ELEMI

Elemi jest żywicą z drzewa kanarecznika, rosnącego w Brazylii, Wenezueli, Meksyku i na Filipinach. Żywica elemi posiada właściwości prozdrowotne i wykorzystuje się ją do wytwarzania leków. Ponadto stosuje się ją w leczeniu owrzodzeń, infekcji skórnych, z tego też względu jest składnikiem wielu maści i kremów na skórę. Ponadto ma właściwości antyseptyczne, wzmacniające, antydepresyjne, tym samym relaksujące. Dodawana jest również do produkcji perfum.

Jest nietypowym kadzidłem, gdyż jest miękką, lepką masą, o barwie żółtozielonej.

Natomiast większość kadzideł występuje w postaci grudek i kamyczków. Z tego też względu stosowanie żywicy elemi jako kadzidła jest utrudnione, ze względu na ciężkie dozowanie. Z tego względu polecam zamiennik, który występuje w postaci węgla drzewnego, nasączonego roztworem tej żywicy.

Jest lepszym rozwiązaniem, gdyż nie lepi się, nie brudzi rąk i sprzętów, oraz zachowuje swój przepiękny aromat, z nutą zapachu drzewno-cytrusowego. Przebija się w nim również delikatny zapach kopru.

Elemi rewelacyjnie pachnie w pomieszczeniu, od razu nastraja pozytywną energią. Ponadto to kadzidło aktywuje zdolności mentalne, wspomagając proces pozyskiwania wiedzy, a także zdobywania umiejętności magicznych. Zatem nadaje się idealnie do wprowadzania siebie w wyższe stany świadomości, w których łączymy się ze swoim Wyższym Ja.

Dodaje ciekawego aromaty, kiedy połączymy je z innymi kadzidłami. W postaci czy to mazi, czy grudek węglowych najlepiej spala się na węgielku trybularzowym.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło fotografii: https://greenharmony.pl/mirra-ziola-rytualne/2380-elemi-kadzidlo-25g.html oraz archiwum allegro

2 myśli w temacie “KADZIDŁA ŻYWICZNE – ELEMI”

  1. Witam,w jakiej cenie są kadzidla(nie mogę cen znalezc).Pozdrawiam❤ Dnia 09 października 2021 13:58 KODY ŚWIADOMOŚCI napisał(a):

    Kody Świadomości posted: "

    Elemi jest żywicą z drzewa kanarecznika, rosnącego w Brazylii, Wenezueli, Meksyku i na Filipinach. Żywica elemi posiada właściwości prozdrowotne i wykorzystuje się ją do wytwarzania leków. Ponadto stosuje się ją w leczeniu owrzodzeń, infekcji skórnyc"

    1. Witam nie podaję cen, ponieważ ja ich nie sprzedaję tylko przekazuję informacje o tych kadzidłach. Można je kupić przez internet, ceny są przystępne. Proszę wpisać sobie w google nazwę kadzidła to wyskoczy sporo sklepów internetowych, w których można je nabyć. Tutaj wstawię np. kadzidło elemi: https://allegro.pl/oferta/elemi-naturalne-kadzidlo-zywiczne-w-weglu-15g-6849720409?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_wyposazenie&ev_adgr=Decor_1&ev_campaign_id=1436879966&gclid=Cj0KCQjw-4SLBhCVARIsACrhWLXBXgiZiPlIJtnQcVzX3wuuddBGBEkb8n7DzuKNTO2gKTFk8Xo4qP8aAs84EALw_wcB
      Pozdrawiam

Leave a Reply