KADZIDŁA ŻYWICZNE – FASOLA TONKA

Fasola tonka nazywa się cumaru lub kumaru (Dipteryx odorata) i jest gatunkiem kwitnącego drzewa z rodziny grochowatych. Roślina ta pochodzi z Ameryki Środkowej i Ameryki Północnej. Potoczna nazwa nasion tego drzewa to fasola tonka. Nasiona te są czarne i mają pomarszczoną strukturę oraz gładkie i brązowe wnętrze.

Kadzidło fasola tonka posiada bardzo oryginalny i przyjemny zapach. Jest on bardzo słodki a zarazem korzenny, przypominający wanilię, cynamon, goździki i migdały. Idealnie nadaje się do nadawania ciepłego klimatu w okresie zimowych miesięcy.

Właśnie dzięki wspaniałemu aromatowi wanilii używana jest jako substytut wanilii w perfumach. Ponadto nasiona tonkowca wonnego stosowane są także w przemyśle cukierniczym (do aromatyzowania słodyczy), tytoniowym oraz jako dodatek aromatyzujący do piwa.

Kadzidło to tradycyjnie, jak większość kadzideł nadaje się do wszelkich działań oczyszczających. Dzięki swojemu aromatowi poprawia nastrój, harmonizuje, pomaga w stanach melancholijnych i depresyjnych, tym samym przywracając radość. Świetnie sprawdzi się podczas kąpieli relaksacyjnych oraz w sytuacji, kiedy chcemy dodać wyjątkowości chwili. Warto odpalać to kadzidło po całym dniu, kiedy to pragniemy się zrelaksować.

Fasolę tonkę polecam stosować również do rytuałów miłosnych, jako tło zapachowe i jako mieszankę do flakoników na powodzenie finansowe i zawodowe. Ponadto wszelkie rytuały na dobrobyt warto łączyć z tym kadzidłem. Na moim kanale jest rytuał na dobrobyt, w którym należy spalać kawę, cynamon i cukier. W tym wypadku warto również to kadzidło do tej mieszanki dodać.

Fasola tonka idealnie nadaje się do spalania zarówno na węgielku trybularzowym, jak i na sitku kadzielniczym.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło fotografii: http://tojestmodne.pl/fasola-bob-tonka-jako-skladnik-perfum.html

Leave a Reply