KADZIDŁA ŻYWICZNE – OPOPONAX

Opoponax to naturalna gumożywica. Swoją nazwę zawdzięcza temu, iż jest połączeniem soku i żywicy. Nazwa opoponax funkcjonuje dopiero od XIX wieku, natomiast wcześniej mówiono na nią opopanax, co w dosłownym znaczeniu w języku greckim oznacza „sok roślinny, leczący wszelkie dolegliwości”. Co wskazuje, iż był stosowany głównie w celu leczniczym. Drugą ważną rolą była funkcja oczyszczająca oraz używano jej podczas ceremonii i praktyk religijnych w świątyniach.

Opoponax eksportowano do Rzymu i Grecji z Somalii, Sudanu, Etiopii i Kenii. Opoponax, inaczej też nazywany „słodką mirrą” uwielbiał Salomon i nazywał ją najszlachetniejszą z żywic.

Obecnie jest używana do produkcji perfum z kilku względów. Po pierwsze posiada głęboki i piękny aromat, po drugie posiada świetne właściwości utrwalające, pełniąc w perfumach rolę fiksatora.

Jeśli chodzi o właściwości uzdrawiające jest stosowany w:

– leczeniu ukąszeń węży,

– wypędzaniu pasożytów z organizmu,

– leczeniu skurczów,

– leczeniu astmy,

– leczeniu chronicznych problemów wewnętrznych i histerii.

Kadzidło opoponax według mnie jest jednym z najsilniejszych kadzideł do odpędzania negatywnych energii. Zatem, jeżeli chcemy oczyścić porządnie swój dom, czy mieszkanie, bądź siebie i uwolnić spod wpływów ciężkich energii, warto użyć właśnie opoponax. Ponadto jak większość kadzideł posiada właściwości uspokajające, relaksujące, dezynfekujące. W magii warto stosować je w przypadku działań ochronnych i silnie oczyszczających.

W związku z tym, że opoponax wydziela ciepły, korzenno-słodki aromat, ale jednocześnie dość ciężki, to warto łączyć go z innymi, bardziej lekkimi kadzidłami. Kolory kadzidła opoponax to kolory między brązowożółtym, aż do brązowoczerwonego. Najlepiej spala się na węgielku trybularzowym.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło fotografii: https://www.willy-benecke.com/gum-opoponax/?lang=en

Leave a Reply