KADZIDŁA ŻYWICZNE – SMOCZA KREW

Kadzidło o nazwie smocza krew pozyskiwana jest różnych źródeł. Mianowicie pierwszym z nich jest drzewo Calamus draco, czyli czarciuk smoczy lub zaklęt smoczy. Jego pochodzenie to Archipelag Malajski oraz wyspy Borneo i Sumatra. W tym przypadku drzewo to posiada owoce, które pokrywa kleista wydzielina i ona jest właśnie nazywana smoczą krwią. Z kolei drugim źródłem jest drzewo tzw. dracena smocza, nazywana również smokowcem lub drzewem smoczym, które rośnie na Wyspach Kanaryjskich i na Maderze. W przypadku tego drzewa smoczą krew pozyskuje się poprzez nacinanie kory i liści. Jest jeszcze jedno drzewo, z którego można pozyskać ten cenny produkt, czyli dracaena cinnabari. Występuje ono na Archipelagu Sokotra, należącym do Jemenu.

Smoczą krew po raz pierwszy wspomniał w swoich notatkach hiszpański misjonarz Bernabe Cobo w XVII wieku. Natomiast jej właściwości poznali nasi przodkowie dużo dużo wcześniej. Szczególnie była wykorzystywana przez rdzenną ludność, zamieszkującą lasy deszczowe Ameryki Południowej do celów zdrowotnych. Natomiast lud Guanczów, czyli pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich uważał to drzewo za magiczne, z którego można było czerpać moc. Warto wspomnieć, iż smocza krew to lek botaniczny, który został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

Kiedyś, aż do dnia dzisiejszego smoczą krew używa się do wielu celów, m. in.:

– była barwnikiem w lutnictwie oraz dodatkiem do proszków do zębów;

– stosowano ją do barwienia tkanin;

– używa się jej jako produkt wspomagający leczenie oparzeń, ran, ukąszeń i ugryzień;

– do tamowania krwawień oraz do ochrony skóry przed zakażeniem;

– do zwalczania wrzodów układu pokarmowego, biegunki oraz problemów z górnymi drogami oddechowymi.

Dawniej smoczą krew stosowano wewnętrznie, natomiast obecnie nie zaleca się tego rodzaju zastosowania. Natomiast badania nie potwierdziły, ani wskazań ani przeciwwskazań do takiego zastosowania smoczej krwi. Oczywiście jak to w tradycyjnej medycynie, to co wybiega poza normy szkiełka i oka nie jest akceptowalne. Także pozostaje nam słuchać swojej wewnętrznej intuicji.

Aktualnie szczególną popularnością produkt cieszy się w kosmetologii, gdzie dodawany jest do szeregu produktów, ze względu na swoje rewelacyjne właściwości antyoksydacyjne i regenerujące. Jest stosowany jako główny składnik wielu zabiegów medycyny estetycznej i regenerującej w salonach kosmetycznych. Ciekawym zastosowaniem, o którym wiele osób nie ma pojęcia, jest stosowanie smoczej krwi jako preparatu łagodzącego podrażnienie po poparzeniach czy tatuażu.

Smoczą krew głównie możecie uzyskać w postaci mielonego proszku, który ma dłuższy okres przydatności niż jego płynna wersja. Pokruszoną żywicę jeśli chcemy stosować zewnętrznie na oparzenia i rany oraz świeże blizny po ranach, należy rozpuścić w płynnym miodzie lub alkoholu. Takim roztworem smarować chore miejsce.

Z kolei jeśli chodzi o smoczą krew w formie kadzidła, wówczas idealnie nada się do usuwania ciężkich energii oraz oczyszczania pomieszczeń oraz ludzi z nagromadzonych negatywnych energii.

Podczas ogrzewania i spalania wydziela delikatny, owocowy zapach. Warto go spalać na węgielku trybularzowym w połączeniu z innymi rodzajami kadzideł.

W działaniach magicznych ma również wiele zastosowań:

– w związku z tym, iż jest przyporządkowane pod żywioł ognia, może na ołtarzu magicznym reprezentować ten żywioł;

– idealnie nada się do wszelkich rytuałów związanych z uzdrawianiem i ochroną;

– można użyć go do stworzenia olejku magicznego do namaszczania świec, aby wzmocnić działanie rytuału;

– można go również mieszać z innymi ziołami i tworzyć mieszanki na różne intencje, np. na miłość, zdrowie, ochronę, czy oczyszczanie i dodawać do woreczków ochronnych;

– atramentu ze smoczej krwi można stosować do pisania afirmacji, intencji, czy dekretów magicznych i rytuałów, które po ich spaleniu osiągną jeszcze szybszy rezultat.

Kadzidła można stosować naprawdę do wielu różnych zastosowań, nie tylko do samego okadzania. Także twórzcie swoje mikstury i pomysły.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło fotografii: Kadzidlo-Zywica-Smocza-Krew-Dragon-s-Blood-1000g

Leave a Reply