KADZIDŁA ŻYWICZNE – JODŁA BALSAMICZNA

Jodła balsamiczna to gatunek drzewa, który pojawia się na terenach Europy, ale przede wszystkim można je spotkać w Ameryce Północnej. Nazwa kadzidła jodły balsamicznej pochodzi od żywicy, która wypływa z kory drzewa, oraz zawarta jest w jej szyszkach.

Charakterystycznym kolorem tej żywicy jest jasna, półprzezroczysta oraz intensywnie żółta barwa, przy tym żywica ta jest delikatna i krucha. W związku z tym pięknie spala się w sposób całkowity na węgielku trybularzowym, ale można spróbować ją spalać również na kratce kadzielniczej.

Przy spalaniu wydziela słodki, lekko gorzkawo-pikantny zapach, z delikatną nutą lasu i drzew iglastych. Wytwarza dużo dymu, w związku z tym nadaje się przede wszystkim do odświeżenia pomieszczeń oraz ich okadzania. Dzięki temu szybko i skutecznie pozbędziecie się nagromadzonych, niepotrzebnych energii z domów, mieszkań, miejsc pracy, czy miejsc ceremonialnych.

Kadzidło to idealnie łączy nas z energią natury, uziemia. W związku z tym warto powdychać tego kadzidła, kiedy nie mamy możliwości pobyć na łonie natury. Świetnie sprawdzi się do łagodzenia stresu, uspokoi skołatane nerwy i zharmonizuje naszą aurę.

Żywica jodły balsamicznej przez rdzennych Indian Północnoamerykańskich była stosowana do celów zdrowotnych. Pełniła rolę leku na osłabienie odporności organizmu, ze względu na dużą zawartość witaminy C. Obecnie stanowi ona element wielu amerykańskich i kanadyjskich syropów na kasze. Z tej żywicy wytwarza się również balsam kanadyjski, który stosuje się do konserwowania preparatów mikroskopowych, a także w optyce do sklejania soczewek.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Leave a Reply