KADZIDŁA ŻYWICZNE – SOSNOWE KADZIDŁO

Kadzidło sosnowe, jak sama nazwa wskazuje, jest żywicą z drzew sosnowych. Żywice z drzew iglastych są idealne do stosowania, szczególnie kiedy chorujemy na dolegliwości dróg oddechowych, przeziębienia i grypę. Wówczas warto oczyszczać pokój chorego tym kadzidłem i pozostawiać przez krótki czas w pokoju, aby osoba chora mogła inhalować i wdychać aromat tego kadzidła.

Przy jej odpalaniu należy być ostrożnym, ponieważ oczyszczona żywica sosny rozpuszcza się szybko i to już w niewysokiej temperaturze, gdyż wystarczy jej ok. 70°C. Dlaczego tak należy uważać? Ponieważ oczyszczona żywica ulega samozapłonowi w temp. ok. 180°C.

Ponadto jest ona dość krucha i posiada w opakowaniu bardzo dużo pyłu z rozdrobnionej żywicy, więc z tego powodu szybko się rozpuszcza i daje intensywny zapach. Wówczas dym należy wdychać z odległości minimum 30 cm.

Aromat kadzidła sosnowego jest drzewny i przypomina leśne zapachy. Spala się sprawnie zarówno na węgielku trybularzowym, jak i na folii aluminiowej, czy kratce kadzielniczej.

Oczywiście oprócz funkcji kadzenia, kadzidło sosnowe posiada również inne zastosowania. Energetyzuje, równoważy ciało i umysł poprzez oczyszczanie zarówno sfery fizycznej, jak i energetycznej. Warto używać jej do rytuałów i medytacji, ponieważ wzmaga koncentrację. W magii:

– dodaje się tego kadzidła jako tło rytuału,

– używa się go jako element żywiołu Ziemi na ołtarzu rytualnym,

– jako dodatek do woreczków na dobrobyt, zdrowie oraz ochronę.

Można użyć tego kadzidła jako zapachu do poduszek relaksacyjnych oraz stosować je przy przeziębieniach i osłabieniu organizmu.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło fotografii: dziuplapuszczyka.pl

Leave a Reply