KADZIDŁA ŻYWICZNE – DRZEWO SANDAŁOWE

Drzewo sandałowe to materiał, który pobiera się z drzewa zwanego sandałowcem, występującym na terenach Australii i Azji południowo-wschodniej. Co ciekawe roślina ta jest wiecznie zielona i jest ich wiele odmian, które mogą być zarówno drzewem, jak i krzewem.

Kolejną ciekawostką jest fakt, iż drzewo sandałowe jest pasożytem, mianowicie substancje odżywcze pobiera od roślin, które rosną w jego pobliżu. Bardzo istotną informacją jest to, że sandałowiec jest rośliną pod ochroną i jest kategoryczny zakaz ścinania go przed osiągnięciem przez niego 30 lat. Natomiast olejek z niego można pobrać z drzewa mającego między 60 a 80 lat. Najcenniejsze okazy znajdują się w Indiach, która pod względem jego produkcji stoi na pierwszym miejscu, gdyż tam właśnie wytwarza się 90% całego olejku sandałowego na świecie.

Drzewo sandałowe dawniej było przede wszystkim stosowane do obrzędów duchowych i religijnych. Było stosowane przez różne systemy i religie, w tym buddyzm, hinduizm do rytuałów religijnych. Natomiast w Egipcie używano go do mumifikacji, a w Chinach do leczenia wielu schorzeń. Do dziś spotyka się drzewo sandałowe w wielu świątyniach, w tym katolickich.

Sandałowiec jest bardzo uniwersalnym materiałem i posiada bardzo wiele zastosowań. Tworzy się z niego kadzidła, olejki i maści oraz dodawany jest do perfum, odświeżaczy a także wykorzystuje się go do produkcji mebli, dodatków, ozdób i biżuterii.

Drzewo sandałowe w formie kadzidła było stosowane, jak to wcześniej wspomniałam, do wielu praktyk duchowych i magicznych. I też takie zastosowanie ma po dziś dzień.

Standardowo, jak większość kadzideł posiada funkcje oczyszczające, zatem sprawdzi się do oczyszczania, okadzania pomieszczeń, ludzi, uzdrawiając tym samym sferę duchową i oczyszczając aurę. Podczas spalania, drzewo sandałowe wytwarza bardzo wysokie wibracje, które mają korzystny wpływ na ludzi i wszystko, co nas otacza. Spalany sandałowiec uspokaja, ale także chroni i oczyszcza otoczenie.

Stosowanie kadzidła i okadzanie nim siebie podczas choroby pomaga w uzdrowieniu i przyspiesza regenerację. Inną właściwością jest jego działanie uspokajające. Zmniejsza stres, łagodzi lęk oraz wspomaga proces zasypiania, gdyż wycisza umysł przed snem. Ponadto spalany sandałowiec pomaga także naturalnie obniżyć ciśnienie krwi.

W działaniach magicznych można go stosować szczególnie w rytuałach i zabiegach ochronnych, np. poprzez dodanie go do soli czarownic, rozsypać w kątach domu z intencją ochrony, dodawać do woreczków, flakoników ochronnych lub palić jako tło podczas rytuału ochronnego.

Jako kadzidło najlepiej spalać je na węgielku trybularzowym, wtedy najlepiej się wypali. Warto je mieszać z innymi kadzidłami i tutaj jest dowolność, w zależności od waszych upodobań. Mi osobiście współgra tak naprawdę z większością kadzideł żywicznych. Wy popróbujcie i stwórzcie swoje własne oryginalne mieszanki.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło zdjęcia:https://sklepindie.pl/pl/p/Drzewo-Sandalowe-Czerwone-Sandal-30g/1622

Leave a Reply