KADZIDŁA ŻYWICZNE – FRANCINCENSE

Kadzidło Frankincense to naturalna żywica pochodząca z drzewa Boswellia sacra, które rośnie w Somalii i Omanie. Tam, skąd te kadzidła pochodzą, stosuje się je nie tylko jako zapach do okadzania domów i ubrań, lecz również do odstraszania komarów, co jest potwierdzone doświadczalnie. Żywicę pobiera się poprzez nacinanie kory drzewa, powodując jej wyciekanie i skraplanie.

Historia tego kadzidła sięga aż 5000 lat i jeszcze do niedawna była ona powszechnie używana w medycynie. Kremy i mazidła z dodatkiem żywicy Boswellia sacra poprawiały kondycję cery oraz przyspieszały gojenie ran i zmniejszały blizny. Podawana doustnie miała poprawiać trawienie, łagodzić dolegliwości żołądkowo-jelitowe i ułatwiać odkrztuszanie.

Kadzidło francincense było i jest do dzisiaj głównym składnikiem kadzideł w kościele katolickim. Warto jest zatem stosować do domowych ceremonii, ale również ceremonii grupowych, oczyszczania i zabezpieczania przestrzeni przed wszelkimi warsztatami grupowymi, ceremoniami oraz praktykami duchowymi.

W zaciszu domowym można również stosować przy wszelkich rytuałach magicznych, medytacjach, relaksacjach, gdyż oczyszcza i rozświetla aurę oraz przestrzeń wokół nas, a także sprawia, że stajemy się spokojniejsi, pozytywnie nastawieni, radośni i doenergetyzowani. Może być stosowana także pomocniczo do łagodzenia bólów głowy.

W działaniach magicznych można wykonać saszetkę z kadzidłem francincense na przyciągnięcie dobrobytu. Możecie ją umieścić w szafie lub nosić przy sobie. Warto odpalać i wspomagać się nim przy rytuałach na przyciągnięcie miłości i szczęścia.

Kadzidło francincense spala się idealnie na węgielku trybularzowym, jak również na sitku kadzielniczym wydając przyjemny, lekki, cytrusowy zapach.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło zdjęcia:https://www.aliexpress.com/i/33036484389.html

Leave a Reply