DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak

Kamienie naturalne, dzięki swym właściwościom zdrowotnym i magicznym, posiadają ogromną moc. Jest ona tym większa, jeśli kamień jest jednocześnie naszym kamieniem zodiakalnym. Sprzyja on wówczas osobie spod konkretnego znaku zodiaku. Warto zaznaczyć, że do konkretnego znaku zodiaku nie jest przypisany tylko jeden kamień, bowiem każdy ze znaków zodiaku posiada zarówno szereg wad, jak i zalet, a każdy z kamieni naturalnych posiada inne właściwości. Dlatego też, aby wspomóc słabe strony i wzmocnić mocne, należy dopasować odpowiedni kamień naturalny, do konkretnego znaku zodiaku.

Pierwszym ze znaków zodiaku jest Baran i dlatego określany jest także jako symbol nowego początku. Do tego znaku należą osoby urodzone między 21 marca, a 20 kwietnia. Kamienie naturalne, które z nim współgrają to diament, który pomaga doskonalić wszelkie talenty Barana, a także granat, który przynosi mu wigor oraz siłę życiową. Z uwagi na bardzo buntowniczy charakter Barana, wręcz czasami nawet agresywny, kamieniem, który pomoże zwalczyć jego stres i gniew jest howlit, zaś tym, który zapobiegnie zmiennym nastrojom jest opal.

Baran znany jest przede wszystkim ze swojej energii i odwagi, w czym pomoże mu hematyt, który wzmocni te atuty. Z uwagi na to, że Baran jest niezwykle niecierpliwy, z pomocą przychodzi mu ametyst, który wzmacnia jego cierpliwość i pomaga w skupieniu. Aby złagodzić gwałtowną naturę Barana z pomocą przychodzą mu także inne kamienie naturalne: apatyt (który doskonale równoważy energie ciała i duszy), heliotrop (który uczy szczodrości i bezinteresowności), jaspis czerwony (który uwrażliwia Barana i wzmacnia siłę jego woli), karneol (który ułatwia koncentrację), krzemień pasiasty (który budzi optymizm i radość) oraz rubin (który uczy Barana zdrowej miłości do samego siebie). Baran nie powinien zapominać też o szmaragdzie, który wprowadza harmonię we wszystkich dziedzinach życia.

Kolejnym znakiem zodiaku jest Byk, którego ramy czasowe przypadają od 21 kwietnia do 20 maja. Osoby urodzone w tym znaku żyją pełnią życia, do której subtelnie spontaniczność wprowadza piasek pustyni, serafinit przyciąga przyjaźnie, zaś szafir pomaga w jasnej komunikacji. Byk bywa czasem bardzo szorstki i uparty w kontaktach z innymi ludźmi, dlatego znakomitym kamieniem dla niego jest: agat, który uczy mądrości i delikatności w obejściu z ludźmi, awenturyn przynoszący opanowanie i cierpliwość w kontaktach z ludźmi, a także mało znany kyanit, który pomaga Bykowi w mówieniu prawdy innym ludziom w sposób łagodny

. Znakomitymi kamieniami dla Byka są także: chryzopraz (który pobudza kreatywność i wydobywa talenty), cytryn (który dodaje siły w codziennym życiu), lolit (który pomaga Bykowi wyrazić swoje prawdziwe „Ja”), rodonit (który pomaga pokonywać złość i napięcia umysłowe) oraz szmaragd (który daje Bykowi nadzieję na przyszłość). Niezmiernie łagodzącymi kamieniami dla Byka są m.in.: chryzokola (która prowadzi go bliżej ku naturze i uspokaja umysł), diopsyd chromowy (który wpływa uspokajająco, wnosząc przy tym spokój i optymizm) oraz kwarc różowy (który budzi w Byku łagodność i miłość). Warto też pamiętać o ochronie, przede wszystkim przed wampirami energetycznymi i tu z pomocą przychodzi Bykowi malachit.

Trzecim znakiem zodiaku są Bliźnięta, a więc osoby urodzone między 21 maja, a 21 czerwca. Osoby spod tego znaku zodiaku cechują się przede wszystkim zmiennością i idealnym kamieniem, który wprowadzi harmonię we wszystkich dziedzinach ich życia jest szmaragd. Dodatkowo wzmacnia Bliźnięta: kamień słoneczny, który daje spokój i rozsądek, kryształ górski, który wzmacnia organizm i pomaga w skupieniu, piasek pustyni, który podnosi ich samoocenę oraz bursztyn, który poprawia ich mentalne samopoczucie. W trudnych sytuacjach z pomocą Bliźniętom przychodzi chryzopraz, który daje poczucie bezpieczeństwa, zaś czaroit pomaga im pokonywać przeciwności losu, pojawiające się na ich drodze życiowej.

Niezmiernie ważnym kamieniem jest też agat, który pozwala Bliźniętom zrozumieć i zaakceptować nieprzyjemne sytuacje z przeszłości oraz apatyt pomocny przy rozwiązywaniu trudnych problemów. Koncentrację u Bliźniąt wspomaga tygrysie oko oraz topaz, który dodatkowo wzmacnia też siłę woli i inspiruje do wyższego myślenia. Natomiast kamieniem, który wspiera działalność twórczą i artystyczną Bliźniąt jest serpentynit, znany też z tego, że znakomicie łagodzi emocje. Na skołatane nerwy znakomicie działa amazonit, który dodatkowo pobudza także kreatywność oraz chalcedon, który przynosi wewnętrzny spokój i hamuje nadmierny temperament. Świadomość Bliźniąt oczyszcza karneol, zaś kamieniem radości i tolerancji jest dla Bliźniąt akwamaryn.

Czwartym z kolei znakiem zodiaku jest Rak i jego ramy czasowe to 22 czerwiec – 22 lipiec. Osoby spod tego znaku zodiaku cechują się tym, że głęboko przeżywają emocje i tu z pomocą przychodzi im chalcedon, który hamuje gniew i przynosi opanowanie, diopsyd z kolei wnosi stabilizację i spokój w życie Raka oraz opal, który zapobiega zmiennym nastrojom. Natomiast niesamowitą wyobraźnię i kreatywność Raka z pewnością podkreśli karneol, który dodatkowo rozwija duchowo i budzi twórczy potencjał umysłu. Kreatywności sprzyja także kamień księżycowy.

Innymi kamieniami naturalnymi, które Rak powinien mieć zawsze przy sobie są: awenturyn (który łagodzi lęki Raka i nastawia go pozytywnie do życia), chryzopraz (który wzmacnia jasność myśli), jaspis (który uwrażliwia Raka), krzemień pasiasty (który budzi optymizm), szmaragd (który wspiera mądrość i wewnętrzną świadomość) oraz zoisyt (który przekuwa złą energię w pozytywną). Znakomitym amuletem dla Raka będzie także jadeit, który przynosi szczęście i radość oraz wzmacnia przyjaźnie.

Zapraszam do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o pozostałych znakach zodiaku i przyporządkowanych do nich kamieni: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, skorpion” oraz “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby” .

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply