DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby

Dzisiaj kolejna część z serii dotyczącej kamieni, które są wspierające dany znak zodiaku. Ten artykuł skierowany jest do osób spod znaku zodiaku Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb.

Dziewiątym znakiem zodiaku jest Strzelec, który datuje się od 23 listopada do 21 grudnia. Znany jest on przede wszystkim z optymizmu, szczerości i radości, które wzmacnia kamień naturalny o nazwie ametyst. Równowagę emocjonalną zapewnia mu serafinit, zaś spokój i odprężenie przynosi mu larvikit. Strzelec z natury jest odważny, co wzmacnia lapis lazuli, zapewniając mu jednocześnie wszelką pomyślność. Negatywne emocje, takie jak złość, zdenerwowanie, czy gniew pozwala ukoić chryzokola, a stres fizyczny i duchowy usuwa diopsyd chromowy.

Ważnymi kamieniami naturalnymi dla Strzelca są także: awenturyn (który odpowiada za cierpliwość i wyrozumiałość), chalcedon (który pomaga przezwyciężać nieśmiałość oraz uspokaja umysł Strzelca), lolit ( który jest pomocny w rozwiązywaniu konfliktów w związkach), kwarc dymny (który przynosi emocjonalny spokój) oraz sodalit (który pomaga skupić się Strzelcowi na rozważaniach). Natomiast kamieniem, który poprawia intuicję Strzelca i zarazem stymuluje jego kreatywność jest szafir. Zaś doskonałym amuletem ochronnym przed wszelkimi złymi wpływami jest labradoryt.

Następnym znakiem w Zodiaku jest Koziorożec i należą do niego osoby urodzone od 22 grudnia do 20 stycznia. Znak ten charakteryzuje się przede wszystkim tym, że lubi narzucić sobie jakiś cel, do którego będzie usilnie dążył. W działaniu tym wspomaga go kamień naturalny o nazwie howlit, zaś energii życiowej dodaje mu zoisyt. W urzeczywistnianiu swoich marzeń Koziorożcowi bardzo pomaga także kwarc dymny, dając mu niezwykłą siłę. Natomiast za pozytywną energię obecną w życiu Koziorożca odpowiada jaspis. W sferze miłosnej pomocny okazuje się frenit, który otwiera serce Koziorożca na bezwarunkową miłość, lecząc jednocześnie dawne rany uczuciowe. Natomiast kamień księżycowy uświadamia mu jego uczucia, działając przy tym uspokajająco.

Kamieniami naturalnymi, które Koziorożec powinien mieć przy sobie są także: fosfosyderyt (który przynosi stabilizację), lepidolit (który redukuje stres), obsydian (który oczyszcza umysł), szmaragd (który uczy mądrości w działaniach), krzemień pasiasty (który przyciąga przyjaźnie) oraz onyks (który budzi kreatywność Koziorożca oraz wnosi do jego życia nowe inspiracje). Ważnym kamieniem dla Koziorożca jest niewątpliwie kryształ górski, który wprowadza go na drogę poznania siebie. Natomiast znakomitym amuletem odpędzającym wampiry energetyczne jest malachit.

Przedostatnim znakiem w Zodiaku jest Wodnik, którego ramy czasowe datowane są na 21 stycznia – 19 lutego. Osoby spod tego znaku zodiaku cechuje chłód emocjonalny i dystans do ludzi. Doskonale radzi sobie z tym kamień naturalny o nazwie amazonit, który w przypadku Wodnika zmniejsza dystans międzyludzki, wspomaga zrozumienie i odpręża. Skołatane nerwy Wodnika pomoże uspokoić: fluoryt (który uspokaja ciało i umysł Wodnika, jednocześnie pomagając mu w podejmowaniu dobrych decyzji), chryzokola (która temperuje ekstrawagancję i bunt Wodnika), noc kairu (która przynosi spokój i harmonię), angelit (który rozprasza strach, niepokój i zachęca do przebaczania), opal (który zapobiega zmiennym nastrojom) oraz turkus (który przywraca czystość myśli i jednocześnie stanowi znakomity amulet chroniący Wodnika przed negatywnymi wibracjami).

Niezmiernie ważnym kamieniem jest także peridot, zwany również oliwinem, który poprawia jasność myślenia oraz ułatwia podejmowanie decyzji przez Wodnika. W sferze uczuciowej pomocnym kamieniem jest bez wątpienia frenit, który otwiera serce Wodnika na bezwarunkową miłość, a także leczy dawne rany uczuciowe. Ponadto kamieniami, które są niezwykle przydatne dla Wodnika, są: ametyst (który pomaga Wodnikowi otwierać się na nowości i wzmacnia jego cierpliwość), akwamaryn (który pomaga Wodnikowi dostosować się do otoczenia), hematyt (który dodaje energii i odwagi), topaz (który wspiera wolność i indywidualność Wodnika) oraz chalcedon (który budzi życzliwość i hojność). Na szczególną uwagę zasługuje tu szafir, który przynosi Wodnikowi mądrość i zapewnia równowagę ciała, ducha i umysłu.

Ostatnim i jednocześnie zamykającym Zodiak znakiem zodiaku są Ryby. Osoby należące do tego znaku urodzone są między 20 lutego, a 20 marca i cechuje je ogromna wrażliwość i wyobraźnia, które są niewątpliwie największymi zaletami tego znaku zodiaku. W delikatnym podejściu do ludzi pomaga Rybom kamień naturalny o nazwie agat, który jednocześnie uczy Ryby mądrości, zaś akwamaryn ułatwia im harmonijne komunikowanie się. W sferze duchowej, którą Ryby mają bardzo rozbudowaną, pomaga ametyst, który nie tylko polepsza duchową świadomość Ryb, ale też otwiera ich umysł na nowe możliwości. Natomiast w sferze miłosnej niezwykle istotny jest: kwarc różowy, który budzi miłość oraz kamień księżycowy, który uspokaja i uświadamia uczucia. Jeśli chodzi o współczucie dla otoczenia to za jego uaktywnienie odpowiedzialny jest heliotrop, czyli tzw. krwawnik afrykański.

Innymi ważnymi dla Ryb kamieniami naturalnymi są: diopsyd chromowy (który wnosi w życie Ryb mnóstwo optymizmu), fluoryt (który uczy Ryby brania odpowiedzialności za własne czyny), fosfosyderyt (który budzi kreatywność), jadeit (który harmonizuje myśli) oraz szafir (który budzi w Rybach głęboką siłę i wiarę we własne możliwości). Idealnym amuletem dla Ryb jest z pewnością turkus, który chroni je przed negatywnymi wibracjami i jednocześnie przywraca czystość myśli.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o pozostałych znakach zodiaku i przyporządkowanych do nich kamieni: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion”.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply