MOC MINERAŁÓW – ABALONE

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

ABALONE (muszla Abalońska, muszla paua, macica perłowa)

Minerał ABALONE to inaczej ujmując muszla Abalońska, zwana inaczej muszlą paua i macicą perłową. Oryginalne muszle pochodzą z Oceanu Spokojnego z okolic Nowej Zelandii. Od wieków otaczanie się takimi muszlami wiązało się z mistycznym wierzeniem o przyciąganiu przez nie siły, energii i szlachetności. Tak jak prawdziwy klejnot, to skarb o właściwościach oczyszczających i o pozytywnym wydźwięku. Dla niektórych narodów również symbolizuje wielką Boginię Oceanu Spokojnego.

Właściwości uzdrawiające:

– działa leczniczo na podrażnienia skóry i błony śluzowej, poprawiając ich regenerację,

– rozluźnia mięśnie oczu,

– działa ochronnie na skórę, poprawia jej tolerancję na słońce.

Właściwości duchowe:

– pomaga na stany przygnębienia,

– wspomaga proces wychodzenia z ciężkich doświadczeń,

– pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości,

– dodaje lekkości i radości oraz wspomaga powrót do równowagi emocjonalnej,

– dzieci muszla Abalońska wspomaga w osiąganiu samodzielności,

– można wspomagać się nią przy medytacjach.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza,

– sama muszla jest symbolem żywiołu wody, natomiast posiada również symbolikę wszystkich żywiołów, ponieważ podczas wykorzystywania jej podczas rytuałów oczyszczających i okadzania muszla symbolizuje element wody, kadzidło lub zioła i popiół to ziemia, zapalanie płomieniem ziół to żywioł ognia, natomiast dym palonych kadzideł to żywioł powietrza,

– nadaje się do ochrony jako naturalna ochrona, jak również do tworzenia i wspomagania rytuałów ochronnych,

– jest idealna do ceremonii oczyszczających, jako naczynie do palenia kadzideł, ziół, czy kadzideł żywicznych z użyciem węgielków trybularzowych,

– dla dziewczynek w okresie dorastania świetnie wspiera je w tym momencie przejściowym, dawniej była używana przez Apaczów w „ceremonii świtu”, kiedy dziewczynka przechodziła swój próg dojrzałości.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go promieniami słońca,

– może być noszony w kieszeni,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– kształt strukturalny abalone to rombowy kształt (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply