MOC MINERAŁÓW – AGAT DRZEWNY

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AGAT DRZEWNY

Agat drzewny należy do grupy agatów, minerałów półszlachetnych o strukturze wstęgowej. Agat drzewny ma barwę mleczno-zieloną, tak jakby były w nim zatopione kawałki trawy. Jest ciekawy i niestandardowy, podobnie jak agat mszysty.

Właściwości uzdrawiające:

– stosowany jest przy skłonności do infekcji i przeziębieniach,

– troszczy się o witalność i odporność,

– wspiera funkcjonowanie nerek i reguluje gospodarkę wodną.

Do uzyskania wsparcia w kwestiach zdrowotnych polecam wykonać albo eliksir lub wodę z dodatkiem tego kamienia i systematycznie pić.

Właściwości duchowe:

– wzmacnia wytrzymałość, wytrwałość i odwagę,

– pomaga postrzegać trudności jako wyzwania i mierzyć się z nimi,

– przynosi także wewnętrzny spokój i opanowanie oraz daje pewność siebie i stabilność,

Agat drzewny jest szczególnie polecany dla osób, które są w trakcie pracy nad sobą, nad swoją osobowością, nad wychodzeniem z traum i nałogów. Warto z nim współpracować, szczególnie przy medytacjach.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza magicznego,

– umieszczając go na osobistym ołtarzyku wzmacnia się intencję robienia codziennych kroków, aby uzyskać trwałą zmianę zachowania.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go promieniami słońca,

– może być noszony w kieszeni,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– jest odpowiedni do masażu,

– kształt strukturalny agatu drzewnego to trójkąt (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply