MOC MINERAŁÓW – AGAT OCZKOWY

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AGAT OCZKOWY

Agat oczkowy należy do grupy agatów, minerałów półszlachetnych o strukturze wstęgowej. Agat oczkowy jest wielobarwny i posiada charakterystyczne struktury, przypominające koła i oczka, stąd też jego nazwa.

Właściwości uzdrawiające:

– wzmacnia ściany naczyń krwionośnych,

– pomaga przy organicznych chorobach oczu, zmęczeniu oczu, a przede wszystkim przy suchych i piekących oczach,

– stosowany jest także w przypadku zapalenia spojówek, zapalenia siatkówki, przy niebezpieczeństwie odklejenia się siatkówki, przy jęczmieniu oraz przy jaskrze,

– stosowany jest w łagodzeniu dolegliwości związanych z prostatą.

Do uzyskania wsparcia w kwestiach zdrowotnych polecam wykonać albo eliksir lub wodę z dodatkiem tego kamienia i systematycznie pić, natomiast w przypadku oczy warto uszyć sobie maseczkę z materiału wypełnioną tym kamieniem i zakładać na noc do spania, aby wspomagac regenerację oczu.

Właściwości duchowe:

– wspomaga koncentrację,

– pomaga przy dysnomii (dysnomia to zaburzenie neurologiczne, pojawiające się w chorobach zwyrodnieniowych i otępiennych OUN, polegające na utracie płynności mowy wskutek trudności w znalezieniu w pamięci słów odpowiednich do wyrażenia swoich myśli),

– wzmacnia wytrzymałość i pomaga zachować stabilność.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza magicznego,

– podczas wykonywania rytuałów pomaga się skoncentrować,

– pomoże w rozwijaniu widzenia pozazmysłowego.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go w świetle księżyca,

– może być noszony w kieszeni,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– kształt strukturalny agatu oczkowego to trójkąt (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply