RYTUAŁ WZBUDZENIA MOCY OGNIA

W związku ze zbliżającym się Sabatem Imbolc, który dodatkowo skumuluje się w energiach nowiu księżyca w znaku Wodnika w dniu 1 lutego, postanowiłam zaproponować Wam przyjemne działanie rytualne, aby wykorzystać sprzyjające tego dnia energie.

Jest to rytuał, który możecie wykonywać nie tylko podczas Sabatu Imbolc, lecz w dowolnym momencie, kiedy poczujecie spadek energii do działania, tworzenia i spadek swojej wewnętrznej mocy. Jednak nie częściej niż raz w miesiącu. Możecie nawet wprowadzić go na stałe do swoich praktyk rytualnych, co każdy nów, lub co każdą pełnię księżyca.

Jest to jednym słowem rytuał pobudzania w sobie siły, energetyczności i twórczości. Osoby, które są impulsywne i nadpobudliwe, raczej niech zrezygnują z tego czynienia, gdyż mogą w ten sposób pobudzić jeszcze bardziej w sobie te cechy. Szczególnie polecam ten rytuał dla osób, które czuję w sobie brak żywiołu ognia, a u których z kolei dominują pozostałe żywioły.

Składniki:

– 1 świeczka biała,

– 7 świec czerwonych (jeśli planujesz wykonać tylko jednorazowy rytuał wówczas polecam świece cerkiewne w kolorze czerwonym, których czas palenia trwa 30-40 minut, natomiast jeśli planujesz częściej wykonywać i powtarzać ten rytuał wówczas możesz zakupić czerwone świece stołowe, które palą się dużo dłużej),

– podstawki pod każdą świecę osobne,

– wykałaczka do pisania na świecy,

– kreda bądź sól do nakreślenia kręgu magicznego, w ostateczności włóczka dowolnego koloru.

Wykonanie:

Wykonanie rytuału zacznij od ubrania się w energetyczny strój, który kojarzy ci się z radością i optymizmem, szczególnie tak działają kolory pomarańczu, żółci oraz czerwieni. To nie jest wymóg konieczny, ale pomoże w rytuale. Następnie wydziel odpowiednią przestrzeń do działania. Będziesz potrzebować tyle miejsca na podłodze, aby wykonać krąg o średnicy około 1,30 – 1,50 m. Do jego wykonania użyj kredy lub soli kuchennej (w przypadku jeśli masz podłogę bez dywanu) lub z włóczki zrób krąg o tej średnicy i rozłóż go na podłodze, dywanie.

Tak przygotowane miejsce zapełnij w środku 7 świecami i wykałaczką. Usiądź w kręgu wygodnie i najpierw odpal świecę białą wypowiadając następujące słowa:

„ODPALAM ŚWIĘTY PŁOMIEŃ, ABY OCZYŚCIŁ NAZNACZONĄ PRZEZE MNIE PRZESTRZEŃ, ZE WSZYSTKICH NEGATYWNYCH ENERGII I NISKICH WIBRACJI”

Kolejno należy otworzyć i aktywować krąg poprzez wypowiedzenie następującej formuły:

„NAZNACZAM I AKTYWUJĘ TĘ PRZESTRZEŃ, ABY CHRONIŁA MNIE PODCZAS TEGO CZYNIENIA. W NIEJ MOGĄ FUNKCJONOWAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE ENERGIE ŹRÓDŁA MIŁOŚCI I ŻYCIA”

Po tych czynnościach w bezpieczny sposób możecie podejść do działania.

WAŻNE!!! Jeżeli raz wejdziecie do kręgi i go aktywujecie, to nie możecie z niego wychodzić, aż nie zakończycie całego czynienia i nie dezaktywujecie kręgu. Dlatego skrupulatnie się do tego przygotujcie i pamiętajcie włożyć do kręgu wszystkie potrzebne składniki.

Teraz weź do ręki pierwszą świecę i wyryj na niej słowo: ENTUZJAZM i odpal ją, stawiając ją na podstawku. Następnie weź drugą świeczkę i wyryj na niej słowo: MOC i i odpal ją, stawiając ją na podstawku. Następnie weź trzecią świeczkę i wyryj na niej słowo: ODWAGA i odpal ją, stawiając ją na podstawku. I tak kolejno wykonuj te czynności na następnych świecach, kolejno wpisując następujące, poszczególne słowa: TWÓRCZOŚĆ, KREATYWNOŚĆ, NAMIĘTNOŚĆ, SIŁA WEWNĘTRZNA.

Jak już każda świeca będzie miała przyporządkowaną określoną cechę i będzie się palić, to zaczynasz skupiać się po kolei na poszczególnej świecy. Wróć do świecy, która była odpalana jako pierwsza i kolejno będziesz skupiać się na następnych, według ich kolejności odpalenia.

Patrząc na płomień świecy przez chwilę zacznij wdychać jej ogień, wyobrażaj sobie jak aspekt tej świecy, czyli to co niesie za sobą ta cecha, czerwoność świecy oraz ogień wprowadzasz do swojego ciała poprzez wdech. Wypowiedz na głos tę cechę i zrób 10 świadomych wdechów, łącznie z wizualizacją. I tak postępuj kolejno z następnymi świecami. Nie spiesz się przy tym działaniu, nie rozpraszaj się, tylko skup się mocno na samym działaniu. Każda inna myśl, np. muszę wynieść śmieci, czy muszę zadzwonić do Krysi wyrzuć z głowy lub staraj się je odpychać. Jesteś tylko TY i to czynienie.

Po tych działaniach wyobraź sobie jak ognista energia ze świec wpływa przez okolice podstawy, czakry korzenia i rozlewa się po całym twoim ciele. To powtórz 3 razy.

Jeżeli do rytuału zostały użyte cienkie czerwone świece cerkiewne, wówczas wykonujecie i czuwacie przy świecach, aż się dopalą do końca, czyli mniej więcej 30 – 40 minut. Natomiast jeśli macie świeczki stołowe, które zamierzacie później ponownie wykorzystać do tego czynienia, wówczas gasicie je w momencie, kiedy wykonacie 10 wdechów przy każdej ze świec. Jednak mimo wszystko wówczas czas działania powinien trwać około 30 minut, nie krócej.

Po tym czynieniu należy zgasić świecę białą i zamknąć oraz dezaktywować krąg poprzez wypowiedzenie słów:

„ODWOŁUJĘ TEN KRĄG, A TYM SAMYM ODWOŁUJĘ PRZESTRZEŃ MOJEGO CZYNIENIA”

Następnie sprzątamy pozostałości kręgu. Sól wysypujemy do śmieci, kredę zmywamy, a krąg z włóczki możecie zachować do innego czynienia.

Moi drodzy ten rytuał jest bardzo skuteczny i na pewno możecie poczuć się po nim mocno doenergetyzowani, rozgrzani w ciele, zatem warto wykorzystać tę energię i ją spożytkować na konkretne działanie. (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

2 myśli w temacie “RYTUAŁ WZBUDZENIA MOCY OGNIA”

Leave a Reply