MOC MINERAŁÓW – AMAZONIT

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AMAZONIT

AMAZONIT jest krzemianem, dość rzadko występującym. Głównym jego miejscem wydobycia to przede wszystkim Góry Ilmeńskie w Rosji, natomiast zakres jego wydobycia poszerzył się ogranity chińskiej prowincji XinJiang, stany Kolorado, Wirginia oraz Pensylwania w USA, a ponadto złoża w Afryce Południowej, Libii, Kenii, Indiach oraz Mongolii. Występuje również w Polsce na Dolnym Śląsku, w Karkonoszach i Górach Izerskich.

Amazonit był w starożytności nazywany był kamieniem młodości i wierzono, że noszenie go na gołą skórę poprawia wygląd, sprawiając wrażenie odmłodzenia. Często kamień ten jest również uważany za kamień kobiet i kojarzony jest z Amazonkami – pełnymi siły, mitycznymi starożytnymi wojowniczkami.

Właściwości uzdrawiające:

– stosowany jest do łagodzenia skurczy porodowych oraz dolegliwości menstruacyjnych,

– wspiera on także rozwarcie szyjki macicy podczas trudnych porodów,

– polecany jest kobietom, zwłaszcza podczas menopauzy, ponieważ długotrwałe noszenie go blisko siebie pomaga w utrzymaniu równowagi wapniowej organizmu oraz pomaga zniwelować uderzenia gorąca, które są charakterystyczne przy menopauzie,

– wspiera wątrobę i przyspiesza rekonwalescencję po poważnych chorobach,

– działa także ochładzająco i zmniejsza opuchliznę przy oparzeniach, skręceniach i stłuczeniach,

– ponadto wspomaga głęboki sen.

Właściwości duchowe:

– usuwa blokady wywołane przez smutek i troski,

– zmniejsza wahania nastroju i przeciwdziała bezsilności w stanach depresyjnych,

– ogólnie pomaga zharmonizować układ nerwowy,

– przywraca równowagę między rozsądkiem a uczuciami,

– pomaga także harmonizować sprzeczności i konflikty.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza,

– amazonit podobnie jak jadeit powiązany jest z finansami, szczęściem i sukcesem oraz znany jest jako „kamień hazardzisty”, wspierający przy pomyślności w grach losowych,

– można używać go w trakcie rytuałów na dobrobyt finansowy, na nową pracę, na sukces zawodowy, ogólnie na pozytywny obrót danej sytuacji a następnie nosić go przy sobie, w celu wspierania rytuału,

– można amazonit kłaść na ołtarz podczas wszelkich rytuałów, które mają na celu zwiększenie wewnętrznej mocy kobiecej.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go w świetle księżyca,

– amazonit jest wrażliwy na chemikalia, materiały ścierne, ciepło, kwasy i amoniak,

– w jego przypadku nie wolno używać pary, gorącej wody ani środków do czyszczenia ultradźwiękowego,

– jedynie używać łagodnego mydła i wody z kranu o temperaturze pokojowej i czyścić za pomocą miękkiej szmatki, aby zachować połysk kamienia,

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– jest odpowiedni do masażu,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– amazonit posiada trapezowy kształt strukturalny (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply