MOC MINERAŁÓW – AMETYST CIEMNY

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AMETYST CIEMNY

Ametysty zarówno jasne i ciemne, są w moim odbiorze bardzo duchowymi i mistycznymi kamieniami. To jedne z moich ulubionych kamieni do pracy energetycznej i magicznej. Dla mnie w odbiorze są bardzo lekkie, uspokajające, łagodzące i pomagające w nawiązaniu lepszego kontaktu z własną intuicją.

AMETYST CIEMNY to minerał, kamień półszlachetny o fioletowej barwie. Jego nazwa pochodzi od greckiego „Amethystos” oznaczający w dosłownym tłumaczeniu „środek przeciw upiciu”. W związku z tym stosowany był w starożytnym Rzymie jako materiał do wyrobu pucharów, które miały chronić przed upiciem się i kacem, a także miały niwelować działanie trucizny, która potencjalnie mogła być dodana do napoju.

Właściwości uzdrawiające:

– wspiera w niwelowaniu uzależnień od alkoholu,

– hamuje stany zapalne łokci i kolan,

– łagodzi dolegliwości menstruacyjne i napady gorąca,

– łagodzi krwiaki, stłuczenia i naciągnięcia,

– stosowany jest do zmniejszania trudności z mową po udarze.

Właściwości duchowe:

– pomaga zwalczyć troski i poradzić sobie ze stratą, zatem warto wspierać się nim po utracie bliskiej osoby,

– działa uspokajająco i rozluźnia nerwy,

– łagodzi stany lękowe i tremę przed egzaminami,

– wzmaga koncentrację, przez to stajemy się bardziej konsekwentni w działaniu, warto go stosować podczas uczenia się i polecany dla osób pracujących intelektualnie,

– warto pracować z nim przy regulacji i pobudzaniu czakry trzeciego oka,

– pomaga osiągać lepsze widzenie intuicyjne,

– pomaga obudzić zdolności parapsychiczne,

– stanowi ochronę przeciwko promieniowaniu ziemnemu i wodnemu.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza,

– ametyst ciemny ma silną zdolność do oczyszczania z negatywnych energii i w tym celu warto go wykorzystywać, choćby do oczyszczania innych kamieni, do oczyszczania siebie ze zbędnych zapisów energetycznych,

– warto go zastosować do niwelowania negatywnej energii, np. poprzez trzymanie na ołtarzu magicznym jako zbiornik na energię, położyć na biurku w pracy, aby niwelować negatywne wpływy innych osób, czy nosić go przy sobie przy stresujących nas sytuacjach,

– można tym kamieniem wspierać się do koncentracji i wprowadzania się w wyższe stany świadomości przed rytuałami i innymi praktykami duchowymi, np. medytacją.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go w świetle księżyca,

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– jest odpowiedni do masażu,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– dostępny jest jako biżuteria fasetowana,

– ametyst ciemny posiada trójkątny kształt strukturalny (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply