MOC MINERAŁÓW – AZURYT

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AZURYT

AZURYT jest to minerał z gromady węglanów, dość pospolity i szeroko rozpowszechniony. Jego nazwa pochodzi od perskiego słowa „lazhward” oznaczającego barwę niebieską. Azuryt to ciemnoniebieski (lazurowy), nieprzezroczysty minerał, którego głównym składnikiem jest miedź. Minerał ten jest kruchy a pod wpływem dwutlenku węgla bardzo często przeobraża się w malachit.

Właściwości uzdrawiające:

– stabilizuje ciśnienie krwi,

– pobudza woreczek żółciowy i wątrobę,

– łagodzi kolki żółciowe i rozpuszcza małe kamienie żółciowe,

– ponadto stymuluje tarczycę.

Właściwości duchowe:

– w sferze duchowej pobudza koncentrację,

– stosowany jest przy niskiej samoświadomości, w celu jej zwiększenia,

– pomaga zweryfikować wzorce myślowe i przekonania,

– wspiera siłę wizualizacji i dostrzeganie intuicyjnych obrazów.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza,

– azuryt trzymany w ręku podczas medytacji nasila wizje,

– noszenie przy sobie azurytu wzmacnia posiadany potencjał we wszystkich dziedzinach życia,

– ze względu na uwypuklanie potencjału duchowego danej osoby, szczególnie warto wspomagać się nim podczas medytacji oraz przy rytuałach na wzmocnienie swoich zdolności.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go energią słoneczną,

– nie wolno wkładać go do wody pitnej, gdyż jest trujący,

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– azuryt posiada trójskośny kształt strukturalny (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Jeśli chodzi o azuryt można go spotkać w postaci minerału, który jest połączeniem azurytu i malachitu, wówczas zyskuje dodatkowe właściwości.

W przypadku uzdrawiających właściwości hamuje dysharmonijny rozwój komórek; może powstrzymać rozwój wrzodów i guzów; pobudza wątrobę i rozluźnia mięśnie gładkie; jest skuteczny w przypadku dolegliwości kobiecych oraz chorób przenoszonych drogą płciową; działa na wątrobę i produkcję żółci. Z kolei w sferze duchowej pomaga przezwyciężyć uczucie nieszczęścia oraz uwolnić wypierane emocje; harmonizuje rozum i uczucia, co daje możliwość rozwiązania wewnętrznych konfliktów i myśli; usuwa blokady emocjonalne przy uporczywych dolegliwościach; pomaga wypowiedzieć to, co od dawna było wstrzymywane; pomaga w przypadku obsesyjnego objadania się. Jeśli chodzi o jego pielęgnację, to jest taka sama jak dla azurytu, natomiast wyjątkiem jest fakt, że nie bardzo nadaje się do noszenia w torebce, czy kieszeni, czy blisko ciała.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply