MOC MINERAŁÓW – BARYT

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę

BARYT

BARYT w języku greckim „baros” oznacza „ciężki”, ze względu na charakterystyczną dla siebie gęstość. Baryt to minerał z grupy siarczanów, występujący w żyłach kruszcowych. Stosowany jest głównie w przemyśle wydobywczym do obciążania płuczek wiertniczych. W medycynie znany jest jako środek kontrastujący używany podczas badań przewodu pokarmowego. Bardzo dobra tolerancja i pochłanianie promieniowania rentgenowskiego są podstawowymi cechami warunkującymi wartość barytu w diagnostyce obrazowej. Pochłanianie promieniowania jest także warunkiem stosowania barytu w połączeniu z betonem do konstrukcji osłon stałych.

Właściwości uzdrawiające:

– chroni przed wszelkiego rodzaju promieniowaniem radioaktywnym i elektromagnetycznym,

– łagodzi zapalenie gardła idące w parze z opuchniętymi migdałkami,

– regeneruje skórę objętą zapaleniem przy poparzeniach oraz pomaga na opuchnięte węzły chłonne w okolicy uszu,

– stosowany jest przy chorobach grzybiczych paznokci dłoni i stóp.

Tutaj należy wspomnieć również o właściwościach poszczególnych barytów, czyli barytu czerwonego i niebieskiego:

BARYT CZERWONY:

– poprawia ukrwienie skóry i ukrwienie podskórnej tkanki tłuszczowej,

– pomaga przy wrażliwości na zimno.

BARYT NIEBIESKI:

– regeneruje oparzoną skórę oraz tkankę podskórną.

Właściwości duchowe:

– w sferze duchowej ułatwia zwalczanie kryzysowych sytuacji,

– pomaga zwalczać obsesyjne myśli,

– poprawia pamięć i zwiększa witalność, także w podeszłym wieku,

– wspiera zaufanie do samego siebie, motywację i niezależność z jednoczesnym zwalczaniem nieśmiałości.

BARYT CZERWONY:

– pomaga przy wyczerpaniu i niskim poczuciu własnej wartości,

– umożliwia zachowanie koncentracji podczas wykonywania pracy umysłowej.

BARYT NIEBIESKI:

– ma silne działanie uspokajające przy przeciążeniu duchowym.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza;

– warto go stosować do oczyszczania pomieszczeń z działania fal elektromagnetycznych,

– stosuje się go do wszelkich działań duchowych i magicznych, mających na celu zbudowanie i ukształtowanie naszego poczucia własnej wartości i w takim też przeznaczeniu można go stosować przy rytuałach w tej intencji.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go energią słoneczną;

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– baryt jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– baryt posiada rombowy kształt strukturalny.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

 

 

Leave a Reply