MOC MINERAŁÓW – BURSZTYN

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę

BURSZTYN

BURSZTYN jest kopaliną, a dokładniej twardą kopalną żywicą drzew iglastych z gatunku Pinius. Często stosuje się zamienne nazwy, takie jak amber lub jantar. Bursztyn występuje we wszystkich możliwych odcieniach kolorów żółtego i brązowego. Barwa bursztynu nie jest jego cechą stałą – z czasem zmienia się od jasnożółtej poprzez pomarańczową do czerwonej i czerwonobrunatną. Można spotkać bursztyny o odcieniach: czerwonym, zielonkawym, niebieskawym, fioletowym. Te ostatnie spotykane wśród bieli są unikalne, ale i nietrwałe. Bursztyn topi się w ok. 300–385 stopni Celsjusza. W temperaturze ok.150 do 180 stopni staje się miękki jak guma.

Bursztyn naturalny charakteryzuje się brakiem odporności na działanie niektórych chemikaliów: alkohol, benzyna, kwasy, gorące kąpiele (wyjątek: odporny na działanie eteru). Mamy również różnego rodzaje bursztynu, takie jak bursztyn jasny, ciemny, czarny i indonezyjski.

Właściwości uzdrawiające:

Tutaj należy wskazać właściwości charakterystyczne do każdego rodzaju bursztynu, i tak:

BURSZTYN JASNY:

– stosowany jest w łagodzeniu chorób skóry uwarunkowane metabolizmem: swędzącą skórę, łuszczycę oraz astmę lub krztusiec,

– ponadto zmniejsza on stany zapalne błon śluzowych,

– ułatwia ząbkowanie u małych dzieci oraz pomaga przy podrażnieniu pęcherza,

– łagodzi uczucie zimna w dłoniach i stopach,

– zmniejsza dolegliwości menstruacyjne i napady gorąca,

– odbiera szczególnie intensywnie negatywne promieniowanie z ciała,

– dodatkowo łagodzi grypę z wysoką gorączką i silnym bólem głowy oraz pomaga przy niewielkiej cukrzycy.

BURSZTYN CIEMNY I CZARNY:

– poprawia tworzenie chrząstki przy artrozie,

– łagodzi ból przy dolegliwościach związanych z krążkami międzykręgowymi oraz plecami,

– ponadto pomaga przy podrażnieniach i chorobach jamy ustnej i gardła oraz wspiera gojenie ran.

BURSZTYN INDONEZYJSKI:

– poprawia wydalanie wody z tkanek i pobudza czynność nerek.

Właściwości duchowe:

– warto pracować z tym kamieniem podczas równoważenia czakry splotu słonecznego,

– w sferze duchowej poprawia nastrój i samopoczucie,

– pomaga przy braku chęci do działania,

– przeciwdziała depresji, zwalcza silną skłonność do płaczu,

– ponadto wspiera kreatywność, otwartość i spontaniczność.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza;

– bursztyn używany jest jako kamień ochronny przed złorzeczeniami i negatywnymi energiami, zatem warto go nosić przy sobie,

– położony w domu oczyszcza atmosferę i wprowadza miły nastrój,

– bursztyn można stosować również jako kadzidło, po wcześniejszym jego rozkruszeniu w moździerzu, lub kupić gotową mieszankę jako kadzidło żywiczne (jak stosować takie kadzidło oraz jakie ma właściwości opowiadam w materiale na moim kanale, właśnie o tym kadzidle),

– stosuje się bursztyn w rytuałach na przyciągnięcie duchowego partnera oraz w rytuałach na wzmocnienie więzi rodzinnych,

– warto stosować go do medytacji i pogłębiania zdolności wewnętrznego widzenia.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go energią słoneczną;

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– bursztyn jest odpowiedni do masażu,

– wszystkie rodzaje bursztynu są odpowiednie do tworzenia kręgów kamiennych,

– bursztyn posiada amorficzny kształt strukturalny.

Bursztyn jest bardzo pozytywnym i optymistycznym kamieniem i najbardziej polecam go nosić blisko siebie, zwłaszcza w formie biżuterii.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

 

 

Leave a Reply