WOLNOŚĆ DUCHOWA

WOLNOŚĆ!

Słowo wolność można interpretować na wiele sposobów. Choćby patrząc na nie z globalnego poziomu. Jeśli spojrzymy z tego punktu widzenia, możemy odnieść się choćby do obecnych zdarzeń wojennych, które wstrząsnęły świat i każdego z nas. Każdy z nas ma prawo do wolności, jakkolwiek tę wolność nazwiemy.

Wolność ma szerokie pojęcie i podejrzewam, że o tym aspekcie wolności, o jakim Wam chcę dzisiaj powiedzieć rzadko myśleliście. Mam tu na myśli wolność wewnętrzną, która nie ma absolutnie nic wspólnego z wolnością społeczną, polityczną, czy życiową. To jest wolność DUCHOWA.

Zadajcie sobie pytanie, każdy z Was osobno w swoim wnętrzu. Czy mogę o sobie powiedzieć, że jestem wolnym człowiekiem? Czy pozbyłam się/pozbyłem się wszystkiego co mnie ogranicza, co nie pozwala mi działać, odczuwać radość, kreować, tworzyć, kochać?

Rzadko zadajemy sobie takie pytania. A to bardzo ważne. Ponieważ bardzo często zrzucamy odpowiedzialność za nasze niepowodzenia na wszystko wokół nas, tylko nie na swoje nawyki, przyzwyczajenia, kurczowe schematy działania, myślenia, na innych ludzi. Zrzucając tym samym odpowiedzialność za to co spotyka nas w naszym życiu.

To bardzo trudne wziąć pełną odpowiedzialność za siebie, za swoje życie, kiedy czujemy strach, lęk i wiele innych nieprzyjemnych odczuć. Wolimy wtedy szybciutko wskoczyć w swoją skorupkę niemocy i bezpiecznego schronienia, w której choć źle się czujemy, to mimo to czujemy się bardziej bezpiecznie. To nasza strefa komfortu, która nie pozwala Wam iść do przodu.

I w tym momencie mrozimy naszą wolność, mrozimy nasze działania, mrozimy nas samych, nie pozwalając poznać się samemu sobie, a co dopiero dać poznać się innym.

SKONFRONTUJCIE SIĘ Z WŁASNYM POJĘCIEM WOLNOŚCI!

Zadawajcie sobie pytania:

– Czy pozbyłam się rzeczy, które mi szkodzą? Jeśli nie, to dlaczego?

– Czy pozbyłam się ludzi, którzy mi szkodzą, są dla mnie toksyczni? Jeśli nie, to dlaczego?

– Czy uzależniam poczucie swojego szczęścia od czegoś lub kogoś? Jeśli tak to dlaczego? Czy mogę postąpić inaczej? Co mi daje to przywiązanie? Co jest bazą tego stanu?

– Czy moje nawyki codziennego życia mi służą? Jeśli nie to dlaczego je nadal stosuję i wykonuję? Co one mi dają?

Z reguły kochani te wszystkie blokady, które nie pozwalają nam poczuć się ISTOTĄ WOLNĄ DUCHOWO, wykonujemy z poczucia strachu. Boimy się stracić jedyną rzecz, którą znamy. Często co nowe, nieznane nas przeraża. Ale kiedy zanim podejdziecie do pozbycia się tych niepotrzebnych elementów waszego jestestwa, wyobraźcie sobie świat wokół was i wasze życie takie jakie byście chcieli widzieć. Wizualizacja i kreacja jest tutaj istotna. Wówczas przyszłość stanie się już bardziej znana i znajoma i nie będzie napawać taki lękiem, jeśli ją po prostu sobie wykreujecie!

Zanim podejmiesz decyzję o rzuceniu palenia jasno i klarownie wizualizuj co to ci da, jak będziesz się czuł, jak będziesz wyglądał, jak będziesz funkcjonował. Tak długo to wizualizuj, aż obraz będzie mocno ukształtowany i utwierdzony w Tobie. Wówczas przyszłość będzie już istniała, wystarczy już tylko po nią sięgnąć.

To samo dotyczy się wszystkich innych kwestii począwszy od rozejścia się z toksycznym partnerem, odejścia od pracy, która ciebie niszczy, zmiana miejsca zamieszkania na bardziej korzystną, czy odrzucenie nawyków i schematów działania, które nie wspierają tylko niszczą.

To samo obserwuję Was, kiedy wykonuję z Wami ceremoniał odwołania wszelkich przysiąg, ślubów i zobowiązań, jakie złożyliście innym i powiązaliście z nimi innych. Widzę jak Wam jest trudno wszystko puścić. Mówicie wtedy: ale jak to teraz zostanę sam/sama? Wszystko odwołam i co mi pozostanie?!

Jak to co??? Zostajesz TY, TWOJA DUSZA I TWÓJ DUCH. Pełnia jestestwa!!! Nic więcej nie jest Tobie potrzebne. Żadni świadkowie, strażnicy, przewodnicy duchowi, mędrcy tego świata. Pozbądź się ich, bo to ułuda szczęścia! TWOJA DUSZA I TWÓJ DUCH wiedzą co dla Ciebie jest najlepsze.

Jednak takie podejście wymaga ODWAGI. Cały czas to podkreślam. Jeśli czegoś pragniesz z całych sił, tak mocno, że scala się to z każdą komórką Twojego ciała, wówczas dasz radę, znajdziesz w sobie tę odwagę. A to pierwszy krok do Twojej osobistej WOLNOŚCI!!! (Autor: Ewa Rożnowska).

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

 

 

Leave a Reply