MOC MINERAŁÓW – BAZALT

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę

BAZALT

Bazalt jest skałą, która powstaje w ekstremalnych warunkach i prawdopodobnie dlatego też doskonale znosi ekstremalne warunki podczas eksploatacji powstałych z niego budowli i przedmiotów. Bazalt ze względu na swoje wyjątkowe właściwości ma szerokie zastosowanie w przemyśle, budownictwie oraz aranżacji wnętrz.

To jednak nie jedyna możliwość jego wykorzystania. Bazalt to najbardziej popularny typ kamienia stosowany w terapii gorącymi kamieniami. Pozbawiony porów, o gładkiej powierzchni, posiada wyjątkowe właściwości do utrzymywania ciepła. Wysoka zawartość rdzy w bazalcie, powoduje przyspieszenie leczenia chorób naczyń krwionośnych, wpływa rozluźniająco na układ mięśniowy oraz na poprawę nastroju. Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi zapewnia wyjątkowe doznania i korzyści terapeutyczne. Terapia stanowi szczególny rodzaj połączenia z naturą, a ich lecznicze działanie wykorzystywano już setki lat temu na Dalekim Wschodzie.

Właściwości uzdrawiające:

– ożywia, witalizuje i ociepla zimne kończyny,

– aktywuje metabolizm i rozluźnia narządy podbrzusza,

– daje długo utrzymującą się siłę i wydolność organizmu.

Właściwości duchowe:

– w sferze duchowej daje witalność, wzmacnia kreatywne impulsy, a także daje dobre poczucie swojego organizmu i uziemia,

– pomaga na nowo odkryć własne korzenie i uwzględniać je w codziennym życiu.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza,

– bazalt stanowi element żywiołu ziemi, zatem może być stosowany przy wszelkich rytuałach, w których potrzebny jest właśnie ten element.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go energią słoneczną,

– może być stosowany do masaży,

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

 

 

Leave a Reply