MOC MINERAŁÓW – CYTRYN

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę

CYTRYN

CYTRYN jest kamieniem szlachetnym z rodziny kwarców. Nazwa jego mocno wiąże się z jego barwą, złotą, żółtą i pochodzi od francuskiego słowa „citron” oznaczającego cytrynę. Naturalny cytryn jest dość rzadko spotykany, dlatego do celów handlowych bardzo często poddaje się inne kamienie obróbce cieplnej, np. ametyst, zmniejszając ilość fioletu a wydobywając odcienie żółci. Cytryn często jest również mylony z topazem i innymi żółtymi kamieniami, ze względu na swoje zabarwienie. Cytryn posiada wiele właściwości, szczególnie uzdrawiających.

Właściwości uzdrawiające:

– wspiera funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego i trzustki,

– może być stosowany w początkowym stadium cukrzycy,

– łagodzi on zaburzenia ukrwienia oraz chorobę Bürgera, a także łagodzi dolegliwości przy zapaleniu skóry oraz stawów,

– jest niezwykle pomocny przy skurczach, dolegliwościach menstruacyjnych, zaburzeniach trawienia i metabolizmu oraz osłabieniu potencji,

– dodatkowo łagodzi wrażliwość na zmiany pogody oraz wrażliwość na zimno.

Właściwości duchowe:

– zwiększa ekstrawertyzm, aktywność i dynamikę,

– poprawia koncentrację, pamięć i inteligencję oraz nastroje depresyjne,

– łagodzi tremę przed egzaminami,

– zmniejsza nadwrażliwość i niezdecydowanie oraz daje zaufanie do samego siebie oraz nową chęć do życia.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza,

– cytryn sprzyja osiągnięciu dostatku, ponieważ przyciąga sukces w sferze osobistej i zawodowej, zatem warto przeprowadzać z jego udziałem wszelkie rytuały na zdobycie pracy, powiększenie finansów, rozwój zawodowy, czy rytuały biznesowe,

– warto trzymać go w firmie, przy transakcjach handlowych, gdyż będzie wspomagać nas w tych dziedzinach,

– małe kamyki cytrynu warto mieć zawsze w portfelu, aby przyciągał dobrobyt finansowy.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go energią słoneczną,

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– dostępny jest jako biżuteria fasetowana,

– cytryn posiada trójkątny kształt strukturalny.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

 

 

Leave a Reply