MOC MINERAŁÓW – CZAROIT

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę

CZAROIT

CZAROITjest minerałem z gromady krzemianów. Nazwa ta wywodzi się od rzeki Czara, znajdującej się we wschodniej Syberii, nieopodal której ten minerał występuje. Ogromną ciekawostką jest to, że nauka do dziś dnia nie zna dokładnie składu chemicznego czaroitu, więc tym samym jego wzór chemiczny jest tylko poglądowy, bo w poszczególnych minerałach można znaleźć różne pierwiastki. Kolor czaroitu można określić jako różowawy lub fiołkowy, ale może być też złotawy lub brunatny. Każdy kamień cechuje się nieco inną barwą i wynika to z różnorodnych warunków kształtowania.

Właściwości uzdrawiające:

– wspiera zasadową przemianę materii,

– usuwa skurcze i ból oraz wycisza nerwy i łagodzi zaburzenia nerwowe,

– wzmacnia układ odpornościowy i wspiera terapię przeciwnowotworową, jak również zwiększa wytrzymałość.

Właściwości duchowe:

– wspiera spokojny, dobry sen z intensywnymi, kreatywnymi snami,

– w sytuacjach przeciążenia pomaga podejmować ważne decyzje i daje odwagę, aby zacząć od nowa,

– pomaga krok po kroku wyjść z odrętwienia, przeciążenia i pomyłek,

– jest idealnym kamieniem na niepewny czas zmian, podczas wewnętrznych procesów,

– zmniejsza presję podczas: sytuacji, które wydają się bez wyjścia, oceniania przez innych i przymusów,

– pomaga wyzbyć się lęków oraz wspiera koncentrację i odwagę.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza,

– z czaroitu korzystają często wróżki oraz jasnowidze, gdyż jego bliskość otwiera człowieka na odbieranie wrażeń pozazmysłowych,

– czaroit pozwala łatwiej dotarzeć do wzorów zakodowanych w podświadomości oraz poznawania siebie i aspektów własnej duszy,

– noszenie przy sobie czaroitu pozwala na usunięcie negatywnych energii oraz zwiększa prawdopodobieństwo szczęśliwych zbiegów okoliczności,

– biżuteria i dekoracje z czaroitu wspomagają proces jasnowidzenia oraz leczą różnego rodzaju nałogi i obsesje.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go energią słoneczną,

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– czaroit posiada trójskośny kształt strukturalny.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

 

 

Leave a Reply