MOC MINERAŁÓW – DIAMENT

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę

DIAMENT

DIAMENT to bardzo rzadki minerał z gromady pierwiastków rodzimych. Nazwa jego pochodzi od starogreckiego słowa „adamas”, co oznacza „niepokonany”, „niezniszczalny”, a tym samym nawiązuje do jego wyjątkowej twardości. Jest najtwardszą znaną substancją występującą w przyrodzie.

Diament jest najczęściej utożsamiany z doskonałym kryształem, stąd też jest symbolem czystości, duchowości i niezmienności, czasami nieśmiertelności (zwłaszcza w Indiach, gdzie np. tron Buddy jest zbudowany z diamentów). Według Platona oś świata jest diamentowa. Jest często również określany jako król kamieni, kamień orli. Wskazuje, że w ogromnej czystości i prostocie tkwi potężna siła. Niesie nieocenioną pomoc ludziom, którzy wkroczyli na ścieżkę poznania samego siebie i doskonalenia się ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Właściwości uzdrawiające:

– wzmacnia nerwy, narządy zmysłów, układ odpornościowy i siłę samouzdrawiania,

– pomaga usuwać złogi ze stawów, naczyń oraz rozpuszczać kamienie nerkowe,

– harmonizuje gospodarkę hormonalną oraz obniża podwyższony poziom cholesterolu,

– dodatkowo poprawia regenerację nerwów po udarze, poprawia wzrok i przeciwdziała zapaleniu rogówki.

Właściwości duchowe:

– pomaga kontrolować swój organizm, emocje i życie za pomocą woli,

– dodatkowo wspiera przy osłabieniu pamięci,

– łagodzi stany lękowe i pomaga lepiej obchodzić się ze smutkiem,

– zwiększa poczucie własnej wartości, pomaga zwalczać kryzysy, znajdować przyczyny problemów i rozwiązywać je,

– poprzez płaszczyznę duchową wpływa na płaszczyznę materialną organizmu, chroni aurę i sprawia, że osoby z twardym charakterem stają się jeszcze bardziej nieugięte.

Właściwości magiczne:

– diament dany z miłością i czułością, będzie skupiał pozytywne uczucia. Dlatego w kontakcie z diamentem trzeba być uczciwym i szczerym,

– podobno diament zdobyty w nieuczciwy sposób przyciąga nieszczęście – zwielokrotniając złe energie,

– z kolei diament oprawiony w metal szlachetny, szczególnie złoto, zachowuje pozytywną energię, uniemożliwiając jej rozpraszanie,

– dopomaga szczęściu w miłości,

– obdarza zdolnością koncentracji, możnością szczęśliwego zrealizowania planów, przynosi radość i szczęście, a udzielając siły i odwagi pozwala pokonać przeciwności losu,

– moim zdaniem najlepiej sprawdza się w formie biżuterii i noszony blisko ciała.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go energią słoneczną,

– może być noszony w kieszeni, torebce,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– występuje również jako biżuteria fasetowana,

– diament posiada kwadratowy kształt strukturalny.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

 

 

Leave a Reply