JAK TO JEST Z NASZYM ROZWOJEM?

Jak to jest z naszym rozwojem❓

⚛ Jesteśmy jak cebula, która ma warstwy.

⚛ I tak to już jest, że podczas naszej drogi samorozwoju dostrzegamy, że kiedy uporamy się z jednym elementem naszej osobowości, na wierzch wydobywa się inny element, o którym do tej pory nie mieliśmy nawet pojęcia. I tak warstwa po warstwie przechodzimy proces doskonalenia się i często trudnej drogi do równowagi i harmonii.

⚛ Jedni zakładają zbroję i skorupę, spychając tym samym problemy i nieuzdrowione elementy siebie w głąb swojego wnętrza. Te aspekty gniją i gniją sobie, nawet latami. Często nawet te osoby nie zdają sobie z tego sprawy. To jak rak na ciele, który zjada nasze ciało powolutku, z ukrycia. Dopiero kiedy zabraknie już miejsca do upychania (tak jak rak osiągnie już kulminacyjne rozmiary) wówczas wszystko pęka i wylewa się na wierzch. A wtedy już może być za późno, żeby zrobić z tym bagnem porządek.

⚛ Dlatego nie warto działać z pozycji ślimaka, zamkniętego w swojej skorupce. I tak przyjdzie czas, że trzeba będzie się z naszym delikatnym wnętrzem zmierzyć.

⚛ Nie bójcie się wyjść z ukrycia, wyjść z tej przysłowiowej skorupy, nie bójcie się zdjąć zbroję, która pozornie chroni. Dlaczego pozornie? Ponieważ nie pokazuje waszego prawdziwego wnętrza, a tym samym nie możecie czuć się swobodnie sami ze sobą. Mocno skrywane JA nie może w ten sposób prawidłowo się rozwijać, ewoluować, ani osiągać swój pełen potencjał. Żyje w lęku, strachu, poczuciu żalu i wielu innych trudnych emocji.

👉 Pierwszym krokiem do uzdrowienia jest dostrzeżenie, że masz problem, przyznanie się do niego, przyznanie się do tego, że coś nie działa prawidłowo. To już sukces.

👉 Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji: chcę się z tym problemem zmierzyć.

👉 I tutaj nie wolno poprzestać na teorii, tylko zrobić kolejny krok, którym jest znalezienie wsparcia w kimś kto pomoże mi ten problem rozwiązać, lub zacząć drążyć samemu.

👉 I ten moment jest tzw. wyjściem ze swojej strefy komfortu. Dlaczego? Ponieważ najczęściej wymaga to od nas otworzenia się przed kimś, przedstawienia swojego problemu i skonfrontowania się z emocjami, jakie te informacje mogą przynieść.

⚛ Kochani proces uzdrawiania, nie będę ukrywać, nie jest przyjemnym doznaniem dla nikogo. Czy to w mniejszym, czy większym stopniu. Jednak innej drogi nie ma. Nie ma drogi na skróty. Często wiąże się to z płaczem, złością, żalem, wściekłością.

⚛ Jednak jeśli nauczycie się wychwytywać problem w zarodku, to uzdrawianie zacznie następować w dużo większym komforcie i dużo szybciej. Dlatego też wspominam o tym, że sposobem na radzenie sobie w trudnych i problemowych sytuacjach, nie jest zamiatanie ich pod dywan. Natomiast sprzątanie na bieżąco.

⚛ Tak naprawdę moi drodzy doskonalimy się całe życie i progres rozwojowy nie ustaje nigdy. To jest odwieczne prawo rozwoju, dzięki temu nasza świadomość wzrasta każdego dnia. Nawet jeśli wydaje się tobie, że w twoim przypadku to nie działa, to mylisz się.

⚛ Wyodrębnij jakiś rodzaj sytuacji ze swojego życia, który się powiela. Czy 10 lat temu, potem 5 lat temu i rok temu reagowałeś faktycznie identycznie na tę samą sytuację? Nie, gdyż nie ma takiej możliwości. Mimo wszystko, jedni może wolniej, inni szybciej wzrastają. Tak to już jest z naszą świadomością… 💫💫💫 (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

 

 

Leave a Reply