POKAŻ SWOJĄ DUSZĘ!

Co nas kochani kształtuje?

Najbardziej uspokajająca i potężna rzecz, jaką możesz zrobić gdy wokół ciebie szaleje sztorm, to wstać i pokazać swoją duszę. Dusza na pokładzie świeci niczym złoto w ciemności.” – Clarissa Pinakola Estes –

Może pamiętacie artykuł, w którym była mowa o odkładaniu rzeczy na później, o realizowaniu swoich marzeń, planów i podejmowaniu decyzji. O tym, jak często odkładamy to na później, stawiając na pierwszym miejscu milion innych rzeczy, bo teraz nie jestem gotowa, bo nie mam na ten moment takich możliwości.

Zapętlamy się w tym, zapominając kim jesteśmy, co możemy światu zaoferować. Do tego kochani dochodzi częsty objaw WSTYDU, aby pokazać swoją prawdziwą twarz. Pokazać swoje wewnętrzne dary, swoje umiejętności, zdolności, gdyż często wydają się Wam zapewne mdłe w porównaniu z tym, co tworzą inni i co sobą reprezentują.

To kolejna pułapka Waszego umysłu. Nie dajcie się temu zwieść. Dopiero kiedy będziecie sobą i pokażecie siebie takimi, jakimi jesteście naprawdę, każdy kto stanie na Waszej drodze będzie miał okazję doświadczyć swojej osobistej przemiany.

Autentyzm to ważna cecha. Nie warto naśladować innych, upodabniać się do nich, robić z siebie kogoś innego niż w rzeczywistości jesteśmy. Nie starajcie się zadowalać innych, lecz bądźcie dumni z siebie, ale w taki zdrowy i autentyczny sposób. Dbanie o nasze EGO jest ważne, jednak pilnujcie, aby to EGO nie przerosło Was samych, a stało się zintegrowane z Wami.

Ego to Wasza tożsamość, to co sobą reprezentujecie. Zatem niech będzie ono wyrazem tego, co macie w sobie, swoich umiejętności, zdolności i pasji. Kiedy ego jest zintegrowane i prawidłowo ukształtowane, nie posuwamy się do tego, aby niszczyć innych, coś im udowadniać, czy manipulować innymi ludźmi.

Poza tym, zatrzymując swoje dary, tłumicie i więzicie swój potencjał, a dusza jest w uśpieniu. Nie ważne, że mnóstwo ludzi napisało książkę, że tyle osób pięknie śpiewa, że tyle osób potrafi ugotować przepyszne dania, czy tyle osób zajmuje się np. masażem. Nie ważne! Ty zrobisz tą rzecz w zupełnie inny i unikatowy sposób. Bo umiejętność to jedno, ale drugą ważną kwestią jest sposób wykonania połączony z twoją unikatową osobowością, która akurat może zostać dostrzeżona przez zupełnie inne grono ludzi, niż pozostałych osób, które wykonują tę samą czynność.

Zacznijcie zadowalać samych siebie, a nie innych ludzi naokoło siebie, czy to matkę, czy partnera, czy dzieci a może przyjaciół a nawet współpracowników. Wy macie mieć satysfakcję z tego co robicie, bo lubicie to robić i robicie to dobrze, na swój osobisty, jedyny w swoim rodzaju sposób.

Wróćcie myślami do dzieciństwa. Co wtedy kochaliście robić? Jakie mieliście marzenia? Może to właśnie to powinniście zacząć robić. Odwagi kochani! Nie czekajcie, czas zacząć działać!

Bycie sobą w autentyczności to wielki dar i odwaga. Tego Wam kochani życzę! (Autor: Ewa Rożnowska).

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

 

 

Leave a Reply