NUMEROLOGIA – DROGA ŻYCIA 4

Jak obliczyć Drogę Życia właściwą dla siebie, przedstawiam w artykule pt.: JAK WYLICZYĆ DROGĘ ŻYCIA. Tam poznacie wszystkie metody obliczania wibracji Drogi Życia. W dzisiejszym artykule została przedstawiona charakterystyka Drogi Życia nr 4.

Ze wszystkich dróg numerologicznych, to właśnie droga numer cztery jest drogą, która wymaga najwięcej wysiłku, ale też stworzone dzięki niej konstrukcje są najsilniejsze. Zadaniem czwórek jest tworzenie solidnych baz, konstrukcji oraz takie organizowanie życia, aby rzeczywistość była budowana od podstaw. To trochę jak budowa domu: najpierw zastanawiamy się, jakie mamy potrzeby, jak taki dom ma wyglądać, dalej zbieramy środki na budowę i zaczynamy od fundamentów. Ale jest pewien haczyk. Czwórki nie będą zadowolone, ani bezpieczne w takim domu, jeśli nie zaakceptują jego rozmiarów, układu pomieszczeń, wystroju wnętrz, które są poniekąd pewnym ograniczeniem. I to jest właśnie sedno czwórki – poczucie istoty stabilnej konstrukcji, która zapewnia bezpieczeństwo dzięki takim właśnie ograniczeniom, odpowiadającym rzeczywistym potrzebom.

Czwórki bardzo doceniają wartość pracy, borykając się z trudnościami począwszy od znalezienia pracy, po jej nadmiar lub jej brak. Z uwagi na to, że bezpieczeństwo poczują dopiero wtedy, gdy zaakceptują wszelkie ograniczenia, czwórki powinny zawsze mieć coś w zanadrzu, w pewnej rezerwie, na przysłowiowy „wszelki wypadek”. To z kolei da czwórkom pewną swobodę w działaniu.

Czwórki bardzo jasno widzą swoje cele, każdą rozpoczętą sprawę zawsze doprowadzają do końca, postępują metodycznie, utrzymują porządek w sobie i wokół siebie, czasem wręcz stają się pedantami. I to właśnie pedantyzm oraz fanatyzm stają się dla czwórek przykrywką do ukrycia swoich lęków i niepewności. Czwórki to także osoby niesamowicie systematyczne, praktyczne i wytrwałe. Ponadto są uczciwe we wszystkim, co robią. Życie czwórek wypełnia przede wszystkim praca, co prawda ciężka, ale przynosząca owoce. Poprzez swoje zalety czwórki zyskują dużo uznania, wzbudzają zaufanie i miłość, chociaż same nie potrafią okazywać uczuć.

Osoby posiadające drogę numerologiczną numer cztery mają zdolność analitycznego myślenia, są bardzo szczegółowe, mają zmysł do planowania, organizowania oraz znajdowania metod i rozwiązań każdej sytuacji. Dzięki swojej lojalności, wierności i odpowiedzialności, czwórki są osobami godnymi zaufania. Jednak w dobieraniu przyjaciół czwórki są bardzo ostrożne. W życiu codziennym zachowują spokój i dystans. Posiadają również silną wolę, która przechodzi czasami w upór. Czwórki bardzo rzadko się mylą, są zrównoważone, silne i wytrwałe, a zmysł organizacyjny i administracyjny jest ich największym atrybutem.

Kiedy jednak czwórki źle wykorzystają wibracje swojej drogi życia, wówczas stają się osobami leniwymi, nietolerancyjnymi, obsesyjnymi, zbyt ambitnymi oraz przesiąkniętymi rutyną. To z kolei powoduje, że odwaga czwórek zamienia się w potrzebę dominacji i autorytatywność. Czwórki są wtedy nerwowe, surowe, uparte, bardzo kłótliwe i skutecznie burzą harmonię, czy to w pracy, czy w życiu prywatnym. Zatem lekcją dla czwórek jest praca, jako droga rozwoju duchowego, a ich powołaniem nauka akceptacji. Natomiast misją życiową czwórek jest zapewnienie osobom z ich otoczenia, szczególnie rodzinie, poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Mogą to osiągnąć dzięki sile charakteru i pracowitości, co stanie się dla innych inspiracją do odpowiedzialnego i poważnego życia.

Jeśli chodzi o dzieciństwo, to emocją, którą czwórki zapamiętują z tamtego okresu, jest odrzucenie i emocje z nim związane. Koncentrują się one na utraconym uczuciu z przeszłości lub takim, które dopiero nadejdzie. Wówczas uciekają i izolują się, aby przeżywać w kółko te same sytuacje i przysłowiowo „liżą rany”. Towarzyszy temu melancholia, a nawet depresja, dlatego czwórki powinny zdać sobie sprawę z tego, iż taka izolacja jest tylko iluzją równowagi emocjonalnej.

Czwórki powinny zwrócić uwagę na drogi oddechowe, tarczycę, struny głosowe i układ trawienny. Chcąc uniknąć otyłości i kłopotów z wątrobą, czwórki powinny zadbać o dietę i ograniczyć spożywanie zbyt obfitych posiłków oraz alkoholu.

Aby osiągnąć sukces, czwórki powinny otaczać się ludźmi praktycznymi i pełnymi entuzjazmu, które będą dodawały czwórkom odwagi i otuchy. W przeciwnym razie zamkną się w swojej skorupce i z trudem nawiążą kontakt z otoczeniem. Zawodowo czwórki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja, analiza, metodyczność, praktyczność, konstruktywne myślenie i dobra organizacja. Czwórki to doskonali reformatorzy we wszystkich dziedzinach osiągając przy tym spory sukces. Idealnymi zawodami dla czwórek są: rzemieślnik, chirurg, producent, sędzia, naukowiec, matematyk, krytyk, finansista i menadżer.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

 

 

Leave a Reply