KONTEMPLACJA

Witajcie kochani 🌞🌞🌞 Dawno nie zamieszczałam swoich artykułów, materiałów filmowych, czy choćby swoich spostrzeżeń. Było to związane z tym, że ostatnie miesiące były bardzo intensywne zawodowo, szczególnie z racji indywidualnych sesji z Wami. Natomiast dopiero co skończony urlop pozwolił mi na zwolnienie tempa i zatrzymanie się na moment, aby złapać oddech. To skłoniło mnie do podzielenia się swoimi przemyśleniami.

🧠 To bardzo ważne, aby pamiętać w natłoku spraw o sobie, o zebraniu myśli, dostrzeżeniu biegnącej teraźniejszości. To bardzo ważne, aby móc znaleźć chociaż pół godziny każdego dnia dla siebie, do swojej kontemplacji. Moi drodzy Ci z Was, którzy nie przepadacie za medytacją, bądź nie potraficie tego robić, nic straconego. Wystarczy wdrożyć początkowo w życie pewien rodzaj kontemplacji. Część z Was zapewne robi to w sposób naturalny. A musicie wiedzieć, iż kontemplacja jest również swego rodzaju medytacją 🙂

🧠 Kontemplacja to piękne narzędzie do ćwiczenia koncentracji, z którą ostatnio sporo problemów ma spora grupa osób, z którymi pracuję. Przyczyn takiego stanu jest wiele i tutaj należałoby najpierw sprawdzić przyczyny zdrowotne, czy z tej strony nie zachodzi osłabienie w systemie nerwowym, do przekazywania i skupiania uwagi. Na stan koncentracji może mieć wpływ tak wiele chorób i dolegliwości, że nie sposób jest je wymienić, począwszy od złego stanu kręgosłupa, zaburzeń neurologicznych, niedoczynność tarczycy, hashimoto i wiele, wiele innych.

🧠 Ponadto kochani zły stan układu pokarmowego, zwłaszcza stan jelit ma ogromny wpływ na jasność umysłu i odpowiedni poziom koncentracji. Dlatego często powtarzam, że ciało to nasza zbroja, nasz pojazd, bez którego nie możemy przejawiać naszych duchowych zdolności. Ważne jest zatem dbanie o jego stan. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy osłabia się nas przez niszczenie natury i wciskanie toksycznego jedzenia i nadmierną degradację środowiska. To już się dzieje i mamy minimalny wpływ na to, ale jednak jakiś jest.

⛔ Pierwszym sposobem jest rozsądne wybierane produktów, często niestety dokonywanie wyboru między złem, a mniejszym złem. Minimalizowanie spożywania produktów, które są naszpikowane chemią.

⛔ Odpowiednia suplementacja. Bez suplementacji Wasze organizmy nie są w stanie być prawidłowo odżywiane!!! To już nie są czasy, że jedzenie ma wartość taką jak 30 – 40 lat temu. Ja osobiście od 3 lat dostrzegam rosnące tempo zubożenia właściwości energetycznych jedzenia. Przechodząc się po sklepie mam wrażenie jakby jedzenie było zrobione z plastiku. Tam nie ma życia w tych produktach!

⛔ Zatem moi drodzy regularna detoksykacja, suplementacja, odpowiednia dieta i kontrola stanu narządów jest już koniecznością. I nie wtedy kiedy już jest źle, lecz należy to wpisać już do minimum corocznego bilansu zdrowia. Coraz więcej ludzi dba nagminnie o swoją energetykę, ale popada w skrajności w skrajność, bagatelizując ciało.

🧠 Zadbane ciało będzie wspomagało wasze struktury energetyczne, duchowe i psychiczne, bowiem to wszystko jest ze sobą nierozerwalnie powiązane. Ponadto musicie wiedzieć, iż medytacja, kontemplacja, czy koncentracja bardzo dobrze wpływa na ciało subtelne mentalne.

🧠 Kontemplacja jest swego rodzaju aktywnością poznawczą realizowaną poprzez skupienie, pogrążenie się w myślach, przyglądanie się czemuś. I tak jak wcześniej wspomniałam, koncentracja, jak i kontemplacja są w pewnym sensie dwoma rodzajami medytacji. Koncentracja ma charakter medytacji syntetycznej, a kontemplacja medytacji analitycznej.

🧠 Prawidłowo kontemplacja, rozpoczyna się naprawdę dopiero wtedy, gdy świadoma aktywność umysłu zmierza do poznania rzeczy przez ustalenie jej stosunku do innych rzeczy, o tej samej naturze i na tym samym poziomie. W momencie, gdy ta uwaga przestaje się rozpraszać na czynności porównawcze, wówczas umysł, mimo iż jest cały czas w ruchu, w intensywności działania, staje się statyczny, nieruchomy. Chodzi tutaj o wybicie się w wyższe sfery duchowe, aby świadomość weszła na inny tryb postrzegania.

🧠 Ten rodzaj kontemplacji jest wymagającym działaniem, ale ja chciałam Wam powiedzieć przede wszystkim o kontemplacji mniej złożonej, która jest przedsionkiem do wchodzenia w wyższe stany świadomości.

🧠 Mianowicie kontemplacją ja również nazywam rozmyślanie o sobie, zdarzeniach codzienności, podsumowaniu, decyzji i sytuacji oraz planowanie i określanie celów. W tego rodzaju kontemplacji chodzi o przemyślenie dnia i zweryfikowanie, czy wszystko zrobiłam/zrobiłem tak jak tego oczekiwałam/oczekiwałem. Czy można było postąpić inaczej? Co ma mnie nauczyć ta sytuacja. Co mogę zrobić następnym razem lepiej? Często podobny stan umysłu ma wiele kobiet przed pójściem spać 🙂 Mieli się w głowie cały dzień i nie pozwala usnąć. Jednak różnica między natłokiem myśli, a kontemplacją nad informacjami jest znaczna. W kontemplacji należy wyciągnąć wnioski i dokonać podsumowania.

🧠 Jest jeszcze ważna kwestia. Mianowicie dokonywanie podsumowania i rozmyślania o danym przedmiocie, sytuacji ma być obiektywną obserwacją, a nie formą osądu. Zatem to najtrudniejszy dla większości punkt, ponieważ te kwestie bardzo często uruchamiają się samoczynnie, niczym zalewanie umysłu podświadomymi mechanizmami. Mimo to warto wysilić umysł, aby poniekąd zmusić go do zachowania i myślenia według waszej woli. Na tym polega koncentracja, która jest swego rodzaju ćwiczeniem fizycznym dla mózgu. Mięsień musi być regularnie ćwiczony, wtedy będzie podlegać naszej kontroli, a nie będzie fruwał gdzie mu się żywnie podoba.

🧠 Także jeśli chcecie wzmocnić koncentrację i nauczyć się wyciszać myśli oraz nauczyć się planować pozytywne działania, ważne abyście regularnie ćwiczyli umysł. A tak prawidłowo nie ćwiczycie umysłu, tylko swoje ciało subtelne mentalne, które dopiero potem przesyła sygnały do waszego mózgu, który reaguje na te czynniki.

⛔ Moi drodzy koncentracja i kontemplacja oraz medytacja jest potrzebna, jeśli chcecie rozwijać się duchowo. ⛔

💜 Proponuję Wam zrobić ćwiczenie na najbliższy miesiąc. Codziennie przez okrągły miesiąc wybierzcie sobie jedną rzecz, cechę lub problem, nad którym będziecie rozmyślać. Celem zawsze ma być wyciągnięcie jakiś wniosków lub osiągnięcie jakiegoś skutku, np. rozmyślanie o swoim problemie w związku. Zatem każdego dnia przez określony czas, np. przez 15 minut, będziecie rozmyślać nad przyczyną, dlaczego mój związek podupada. Co mogło doprowadzić do takiego stanu, czy winą są pewne niedojrzałe cechy, które muszę w sobie wypracować? Czy mogę od razu coś z tym zrobić? Jakie działania z mojej i strony partnera możemy wdrożyć, aby sobie pomóc? Itd. Mam nadzieję, że rozumiecie na czym to ma polegać.

💜 Innym sposobem jest kontemplacja nad przyciąganiem pewnych pozytywnych celów do swojego życia. Np. chcecie zbudować dom. W takim razie kontemplacja będzie skupiać się na poszukaniu możliwości dotarcia do tego celu. I tutaj zapewne w grę wejdą działania krótko i długoterminowe, które należy wziąć pod uwagę. Warto też wspomagać się spisywaniem swoich myśli i zagadnień.

💜 Z kolei jeśli chcecie coś stworzyć, napisać, namalować, możecie najpierw dokonać pełnej kontemplacji tego działania, określając po kolei plan czynności, jakie należałoby wykonać. Musicie wiedzieć, że to też swego rodzaju rytuał na przyciąganie i materializację waszych celów, gdyż tworzenie myślami kreacji następnie szybciej przełoży się na rzeczywistość materialną. Tak możecie postępować z dowolnym tematem 🙂 Powodzenia. (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply