PEŁNIOWY RYTUAŁ AFIRMACYJNY

Pełniowy rytuał afirmacyjny, to połączenie rytualistyki z programowaniem podświadomości, aby wykorzystać energie natury, do przyspieszenia osiągnięcia określonego celu i wpłynięcia na szybszą transformację naszego wnętrza. Ten rytuał jest przeznaczony do stosowania w dowolnym czasie, jednak warunkiem jest podjęcie tego działania w Pełnię Księżyca i zakończenie go w kolejną pełnię.

Zatem działania w rytuale należy wykonywać przez pełny cykl księżycowy, począwszy od Pełni Księżyca. Pora dnia nie ma znaczenia, jednak korzystniej będzie przeprowadzać go mniej więcej w tym samym czasie, każdego dnia. W związku z tym, przy planowaniu tego działania, najlepiej wybrać porę, kiedy jesteście wolni i z reguły w tym czasie macie czas swobodny do działania.

Podsumowując, rytuał ten wykonujecie codziennie, przez okres 30-31 dni, w zależności od aktualnej długości cyklu księżycowego. Miesiąc sierpień, który rozpoczyna się jutro, jest do tego idealnym momentem, gdyż ten miesiąc jest przepełniony mocnymi energiami. Dodatkowo miesiąc ten rozpoczyna się 1 sierpnia Pełnią Księżyca w Wodniku i kończy się 31 sierpnia, również Pełnią Księżyca, tym razem w znaku Ryb. Jest to nietypowy układ, gdzie ponadto pierwsza pełnia będzie dodatkowo wyjątkowa, gdyż wtedy przypada na nią superksiężyc. Takie określenie nadaje się pełniom, które pojawiają się na niebie, kiedy orbita Księżyca przebiega najbliżej Ziemi.

Na domiar podczas drugiej pełni sierpniowej, Księżyc będzie jeszcze bliżej Ziemi, bo w odległości 363 603 km od Ziemi, prawie 2000 km bliżej niż 1 sierpnia. Dla porównania apogeum Księżyca (największa odległość od planety) to 406 700 km. Ponadto 8 sierpnia mamy tzw. Lwią Bramę. W tym dniu przesyłane są silne energie kosmiczne, które warto przy tym rytuale wykorzystać.

Zatem co będziecie potrzebowali do tego działania, podaję poniżej.


Składniki:

– świeca biała walec lub biała świeca stołowa;

– dowolne kadzidło;

– olejek eteryczny lub perfumy bądź mgiełka do ciała (dobrze jakby były to zapachy, które albo dawno nie używaliście, lub zupełnie nowe zapachy);

– 30-31 kartek;

– długopis lub cienkopis bądź pisać w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim;

– naczynie do spalania kartek, najlepiej miska rytualna, bądź miska metalowa lub rondelek bądź kadzielnica.


Wykonanie:

Tak jak wcześniej wspominałam, dniem pierwszym będzie dowolna Pełnia Księżyca. Ostatni dzień wykonania działania, to kolejna Pełnia Księżyca. Zatem przez 30-31 dni (w zależności od miesiąca, jaki wybraliście) będziecie codziennie wykonywali te same czynności. Czynności rozpoczynacie od znalezienia spokojnego miejsca, które będzie służyło za przestrzeń rytualną. W tym miejscu połóżcie wszystkie składniki. Macie zdjęcie poniżej obrazujące przykładowe akcesoria.


Następnie zapalacie świecę i bierzecie kadzidło, którym okadzacie siebie i miejsce wykonywania czynienia. Następnie przez chwilkę oddychacie miarowo i wyciszacie umysł, aby móc się skoncentrować na wykonywanych działaniach. Pomaga wpatrywanie się w płomień świecy, zamknięcie oczu i głębokie, miarowe oddechy lub inny sposób, który pozwoli Wam się wyciszyć.

Kiedy już poczujecie się zrelaksowani, odpalacie albo olejek eteryczny, lub spryskujecie się mgiełką lub perfumem. Najkorzystniej jest kupić nowy zapach lub użyć taki, który dawno nie był przez Was stosowany. To pozwoli lepiej programować aspekty rytuału.

Kolejno bierzecie kartkę, na której piszecie następujące zdania, każdy innym kolorem długopisu, mazaka, czy cienkopisu:

Każdego dnia spływa na mnie moc transformującej energii Źródła, która zmienia we mnie … (wymieńcie co – tylko jedną rzecz wymieniamy).

Każdego dnia spływa na mnie moc twórczej i kreatywnej energii Źródła, która z każdym dniem materializuje w moim życiu … (wymień co – tylko jedną rzecz).

Każde zdanie ma być napisane raz, jedno pod drugim. Kiedy już napiszecie, wówczas czytacie te zdania 3 razy na głos, wizualizując sobie jak energie, o których mówicie przepływają przez Was i wypełniają każdą komórkę Waszego ciała, oraz jak osiągnęliście już cel, o którym wspominacie w afirmacji. Wizualizacja jest tutaj bardzo istotna. Po przeczytaniu spalacie kartkę w naczyniu i gasicie świecę. I tak postępujecie każdego dnia. Popiół wysypujecie do śmietnika lub do toalety, chyba że macie możliwość wysypać na ziemię.

Jeśli zdarzyłoby się, że świeca w ciągu miesiąca się dopali do końca, wówczas bierzecie nową. Świeca ma tutaj tylko zadanie funkcyjne i jeśli zostanie na koniec jakiś jej kawałek, możecie ją później sobie wykorzystać do codziennego palenia. Takie działanie możecie nawet przedłużyć na kolejny cykl księżycowy. Czas tutaj jest nieograniczony. Ważne tylko, aby zacząć Pełnią Księżyca i zakończyć nią.

WAŻNE! Na koniec pragnę dodać ważną uwagę. Mianowicie z rozwagą wybierajcie elementy, które chcecie przyciągnąć, uzdrowić lub zmienić w sobie. Bowiem musicie wiedzieć, iż ten rytuał, choć może wygląda lekko i łatwo, ma silne działanie. Zatem musicie nastawić się na efekty, które początkowo mogą doprowadzić do skutków burzenia pewnego ładu w Waszym życiu, aby mogło pojawić się to, o co prosicie w afirmacji – rytuale. Pięknych transformacji! (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply