LICZBA KARMICZNA 14

W numerologii liczba karmiczna 14 nazywana jest również długiem karmicznym wolności. W powszechnej numerologii przedstawia ta wibracja nasz stosunek do siebie i innych ludzi w sferze wolności oraz w jaki sposób korzystamy ze zmysłów. Wyjaśnienie karmy liczby 14 w ogólnej numerologii jest określone w taki sposób, iż w poprzednich wcieleniach dana osoba nadużywała wolności, sprawiając innym swoim zachowaniem przykrość i cierpienie.

I tutaj moi drodzy już moje doświadczenie w badaniu tego tematu nie do końca się pokrywa z ogólnymi wnioskami. Otóż z jednej strony taka przyczyna powstania tej karmy może być rzeczywistą, jednak ten temat jest dużo głębszy i bardziej złożony. Na wiele zjawisk należy patrzeć z szerszej perspektywy. Ponieważ biorąc pod uwagę tylko takie wyjaśnienie, może ono doprowadzić u danej osoby, która posiada tę wibrację w swoim portrecie, do frustracji i załamania oraz obwiniania własnej duszy za swoje dawne i przeszłe już czyny. Moi drodzy tak nie należy postępować. Stąd pragnę Wam wytłumaczyć głębiej tę zależność.

Analizowanie czynów oraz określanie ich jako dobre i złe, często kończy się jednokierunkową oceną. A tak jak wiele razy Wam przypominam, karma nie jest ani dobra, ani zła. Kodeksy społeczne, religijne, państwowe, osobiste zasady, są bardzo indywidualne i były na przestrzeni wieków zróżnicowane i często się zmieniały. Coś co 100 lat temu było normą przyjętą społecznie, nie jest nią dzisiaj. Stąd ocenianie, że dana osoba, np. 2 inkarnacje wstecz będąc członkiem zakonu walczącego o ideologie religijne czyniła swoje obowiązki, często kosztem własnego życia i nie patrząc na wolność i wolną wolę innych, nie oznacza, że jej dusza jest zła. Ta dusza wówczas wykonywała to co było zgodne z jej normami społecznymi i osobistymi. Często były to osoby, które były mocno przekonane, że to co czynią robią dla dobra ludzi. Zatem nasza dzisiejsza ocena może nie być obiektywna. Także ocenianie, że kiedyś narobiło się dużo zła, dlatego teraz posiada się wibrację karmiczną w swoim portrecie numerologicznym, jest błędnym podejściem.

Przy każdej wibracji pragnę Wam przekazać, że jesteśmy zbiorem naszych wszystkich doświadczeń, a dodatkowo nasza dusza posiada swoją specyficzną charakterystykę.

Co do liczby karmicznej, obciążonej czternaście według moich badań i analiz wynika, że pojawia się u osób, które posiadają wewnętrzną potrzebę niezależności (podobnie jak piątki i dziewiątki). Ponadto są to dusze często odważne, czasami wręcz ta odwaga może doprowadzać ich do brawury i przekraczania granic ogólnie przyjętych norm społecznych. Jednak zadajmy sobie tutaj pytanie, czy pojęcie wolności i stawiania granic nie jest względne? Dla jednej osoby skok z bungee będzie niesamowitym przeżyciem, które pozwoli jej zaspokoić emocje i doznania jakich potrzebuje do tego, aby czuć się dobrze. Natomiast inna osoba stwierdzi, że to niebezpieczne i nie potrzebne narażanie swojego życia, gdyż różnie to może być z zabezpieczeniami.

Poprzez takie spojrzenie z szerszej perspektywy unikniemy w życiu wielu niepotrzebnych sytuacji, gdzie niesprawiedliwie ocenimy kogoś jako człowieka wartościowego. Starajmy się unikać generalizowania i szufladkowania.

Jedno jest pewne, że osoby z wibracją 14 lubią sprawdzać granice swoich możliwości ciała, doznając przy tym ekstremalnych emocji. Zatem mogą mieć tendencję do próbowania różnego rodzaju używek, po to aby wchodzić w odmienne stany świadomości, może ich ciągnąć do sportów ekstremalnych, czy do podejmowania trudnych wyzwań życiowych. Ta liczba karmiczna bardzo często występuje u osób, które posiadają jeszcze w swoim portrecie numerologicznym drugą wibrację obciążoną 26, czyli tzw. karmę ciała. Ale o niej będziemy mówić w osobnym artykule.

Zatem takie osoby świetnie sprawdzą się w zawodach, gdzie ryzyko wpisane jest w codzienne wypełnianie swoich obowiązków, oraz wszędzie tam, gdzie praca wymaga różnorodności. Ponadto wolne zawody są idealne dla osób z wibracją 14, szczególnie jeśli występuje jako liczba Drogi Życia, liczba dnia urodzenia, czy liczba pierwszego imienia. Dzieje się tak dlatego, ponieważ dość często nie potrafią podporządkować się ogólnym zasadom, narzuconym odgórnie. Zatem dla nich własna firma, lub stanowiska o własnej decyzyjności będą najlepsze.

Zawsze kochani teoretycznie trudne wibracje można wykorzystać na własną korzyść. Warto o tym pamiętać, gdyż wówczas nie kopiemy się z przysłowiowym koniem, a oswajamy go.

Warto o jeszcze jednej rzeczy wspomnieć w charakterystyce tej wibracji. Osoby nią obdarzone, często mają wewnętrzny magnetyzm, który działa na płeć przeciwną jak magnez. Są to osoby zmysłowe, dla których seksualność jest dość istotną sferą życiową. Oczywiście to jeden element i zależy od pozostałych liczb portretu, ale tak bardzo często bywa. Takie osoby mogą dość łatwo rozkochiwać w sobie płeć przeciwną, a seks może w ich przypadku być bardzo ważną sferą życia.

Kolejną kwestią dość istotną, jest tendencja do nie podporządkowywania się pod ogólnie przyjęte reguły. Ponieważ nie zawsze potrafią zaakceptować ograniczenia, jakie nakłada na nich druga osoba. Czasami z kolei bywa sytuacja odwrotna, gdzie osoba z tą liczbą w pewnym okresie swojego życia napotyka różnego rodzaju ograniczenia. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu portretu ta liczba się znajduje.

Najważniejsze w tej wibracji jest to, aby działania osoby nią obciążonej nie wyrządzały szkody, ani cierpienia innym. Na tym to polega, aby nauczyć się wykorzystywać swoje cechy, by służyły zarówno tej osobie jak i innym ludziom.

W przypadku liczby karmicznej 14, im osoba jest bardziej wrażliwa, tym u niej może ta wibracja przeradzać się w tendencję do przeżywania różnych ograniczeń personalnych. W ich mniemaniu mogą mieć często poczucie ograniczania przez otoczenie, lub przez samych siebie. Nawet w to wchodzą kwestie własnych myśli, lęków, blokad. To też jest ograniczanie. Osoby z tą wibracją muszą uważać, aby nie popadać w stany depresyjne, gdyż mogą mieć tendencję w takich momentach do sięgania po używki, jak: alkohol, narkotyki, czy popadania w hazard i uzależnianie się od uciech seksualnych.

Z jednej strony są to dusze odważne, a z drugiej strony bardzo często wrażliwe. Dlatego wskazane jest dla nich, aby mimo wszystko pilnowały granic swoich zachowań i działań. Tak jak wcześniej wspomniałam, dopóki dana rzecz nie wyrządza tej osobie, czy innym krzywdy, to jest w porządku. U osób pod wibracją 14 ważne jest dbanie o odpowiednią higienę emocjonalną.

Tak jak to przedstawiłam na początku, zawsze należy kierować się moralnością i etyką, którą wyznaje się tu i teraz. Tak naprawdę nie ma człowieka, który choć raz w życiu nie wyrządził żadnej krzywdy innym. Także najważniejsze, abyśmy potrafili wyciągać wnioski z własnych błędów, by ich nie powielać.

W sytuacji, kiedy liczba karmiczna 14 jest składową dnia urodzenia, drogi życia, kluczu wcielenia, czy liczby realizacji intymnej mogą pojawiać się sytuacje, w których osoby z tą wibracją mogą doświadczać bolesnych strat, np. osób w rodzinie, domu, miłości, statusu społecznego. Jeżeli znajduje się w liczbie duszy, może powodować nieudane doświadczenia miłosne, oraz poprzez agresywność i niecierpliwość przyciągać i przyczyniać się do wystąpienia wypadków i chorób. Natomiast jeśli występuje w liczbie ekspresji, wówczas taka osoba może doświadczać chaosu w sferze zawodowej, czy realizowaniu się w swojej twórczości. (Autor: Ewa Rożnowska)

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Leave a Reply