KADZIDŁA ŻYWICZNE – ŻYWICA GALBANUM

Żywica galbanum nie jest pospolitym kadzidłem i znacznie różni się od standardowych kadzideł żywicznych. Mianowicie jego konsystencja jest jak pasta. Macie to kadzidło teraz na ekranie. Jego wygląd może być trochę odpychający, natomiast jest bardzo wartościowym kadzidłem, żywicą, którą warto mimo wszystko spróbować.

Żywica ta jest pozyskiwana z roślin z rodziny selerowatych zwanych zapaliczkami, w szczególności zapaliczki galbanowej. Występuje w wielu krajach, takich jak: Turcja, Afganistan, Egipt, RPA, Rosja, Liban oraz Iran. Rośliny te bardzo mocno przypominają koper włoski lub kwiatostan dzięgla, a żywicę z nich pozyskuje się z korzenia tej rośliny. Z reguły barwa tej żywicy jest jasnobrązowa, choć może miewać również barwę zielono-żółtą lub żółtą.

W starożytnych czasach stosowano żywicę galbanum do leczenia chorób układu oddechowego, jako środek wykrztuśny. Ponadto kładziono ją na skórę, w przypadku powstania jakichkolwiek zmian, alergii, ran, oparzeń. Nie bez przyczyny w Egipcie wykorzystywano tę żywicę do mumifikacji zwłok.

Żywica galbanum palona jako kadzidło ma zastosowanie w przyspieszaniu regeneracji w chorobach ginekologicznych, epilepsji. Przy stosowaniu jej w trakcie medytacji pomaga nam w koncentracji, połączeniu się z naszym wyższym Ja, rozwiązywaniu problemów oraz pomaga rozwijać zdolności pozazmysłowe. Spalanie galbanum jest pomocne przy odsyłaniu dusz.

Spala się ją wyłącznie na węgielku trybularzowym. Żywica galbanum roztacza w pomieszczeniu intensywny, sosnowy zapach rozgniecionych igieł, połączony z typowym, żywicznym aromatem i nutą cytrusową. Jest w nim także pewna słodka nuta, która kojarzy się z mocno dojrzałym mango. Doskonale łączy inne składniki kadzideł w całość.

Zapraszam Was do obejrzenia materiału filmowego pt. “KADZIDŁA ŻYWICZNE – PORADNIK JAK JE SPALAĆ”, w którym przedstawiam, jak prawidłowo spalać kadzidła żywiczne, oraz jakich narzędzi do tego użyć. (Autor: Ewa Rożnowska)

Źródło zdjęcia: https://greenharmony.pl/mirra-ziola-rytualne/2995-galbanum-kadzidlo-zywiczne-10g.html

2 myśli w temacie “KADZIDŁA ŻYWICZNE – ŻYWICA GALBANUM”

  1. Serdecznie dziekuje za Wiadomosc, Kocham kadzidla i uzywam ich na codzien. Obecnie mieszkam w Grecji, gdzie mam dostep do roznego rodzaju naturalnych kadzidel. Jezeli miala by pani jakies zyczenie zwiazane ze szczegolnym kadzidlem i o ile bede miala dostep, to ja z calego serca i bardzo chetnie wysle pani jako podziekowanie za energie i wiedze, jaka wklada pani w nagrywanych dla nas, tak wartosciowych filmikach i przekazach. Przesylam moc pozytywnej energi i swiatla. Utulam z miloscia. Izabela Hoinka

    Am Mi., 3. Nov. 2021 um 14:04 Uhr schrieb KODY ŚWIADOMOŚCI :

    > Kody Świadomości posted: ” Żywica galbanum nie jest pospolitym kadzidłem i > znacznie różni się od standardowych kadzideł żywicznych. Mianowicie jego > konsystencja jest jak pasta. Macie to kadzidło teraz na ekranie. Jego > wygląd może być trochę odpychający, natomiast jest bardzo w” >

    1. Witam Pani Izabelo. Niezmiernie mi miło 🙂 i jestem mile zaskoczona. Oczywiście bardzo chętnie bym skorzystała z propozycji wypróbowania kadzidła i to jeszcze z Grecji (na marginesie uwielbiam Grecję i zawsze miło ją wspominam i na pewno jeszcze wybiorę się w te rejony). Myślę, że jeżeli chciałaby Pani taki dar zrobić to zdam się na pani gust :). Cieszę się bardzo, że moja praca jest dla ludzi wartościowa, bo tak naprawdę to właśnie dla ludzi to wszystko się wykonuje. A największą zapłatą często są właśnie takie słowa docenienia. Pozdrawiam ciepło

Leave a Reply