METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI

W tym artykule dowiecie się jakimi metodami możecie uzdrawiać siebie i innych, przy użyciu minerałów.

Najprostszą metodą leczenia kamieniami lub kryształami jest noszenie ich stale przy sobie, bez względu na to czy będzie to kieszeń spodni, torebka, czy forma biżuterii, szczególnie na skórzanej tasiemce.

Istotne jest tutaj, aby mieć go zawsze nie dalej niż 20 cm od ciała. Czas noszenia ich przy sobie wynosi od 4 do 6 tygodni. Jeśli jesteśmy w posiadaniu malutkich kamyków, bądź bardzo kruchych, wówczas należy umieścić je w woreczku, najlepiej lnianym lub jutowym. Noszenie konkretnego kamienia przy ciele wpływa na nasze odczucia, nastroje oraz zachowanie. Biżuteria wykonana z konkretnych kamieni podnosi naszą samoocenę, powoduje wzrost poczucia własnej wartości oraz podkreśla osobowość danego człowieka.

Kolejną metodą stosowaną w litoterapii jest medytacja z kamieniami.

I o ile w przypadku innych form leczenia musimy dobierać odpowiednie kamienie, to do medytacji nadają się wszystkie, bez wyjątku. Podczas medytacji kamień pomaga połączyć się z jego duchowymi cechami oraz wytworzyć osobisty kontakt, specyficzną więź. Medytacja z użyciem kamieni leczniczych polega na położeniu go przed sobą w zasięgu wzroku, aby można go było swobodnie obserwować. Podczas medytacji z kamieniami wskazane jest określenie czasu spotkania z kamieniem oraz zadawanie mu pytań.

Pogłębieniem medytacji są kamienne kręgi, które pomagają oderwać się od zewnętrznych wpływów, wzmacniają osobiste pole energetyczne oraz tworzą wyjątkową atmosferę i nastrój.

Bardziej niż fizyczne działanie, ma tutaj aspekt duchowy, który przenosi się na aurę. Do stworzenia kamiennego kręgu potrzebne są co najmniej cztery kamienie, a najlepiej osiem. Muszą one być podobne, najlepiej tego samego rodzaju. Kamienie te należy ułożyć na podłodze w kształcie kręgu, przy czym każdy z nich musi być oddalony od siebie w tej samej odległości. Aby sprawdzić czy krąg jest dla nas odpowiedniej wielkości, można sprawdzić to w bardzo łatwy sposób. Jeśli jest zbyt duży, wówczas ciśnienie krwi spada, a my czujemy się zagubieni. Z kolei jeśli krąg jest zbyt mały to ciśnienie krwi wzrasta i towarzyszy temu uczucie ograniczenia.

Ciekawą metodą jest też przyklejenie kamienia do konkretnego narządu czy rany w celu przyspieszenia jej gojenia.

Sposób przytwierdzenia kamienia do określonego miejsca na ciele jest dowolny. Może to być plaster z opatrunkiem, bądź kawałek materiału zawiązany w formie opaski. Ważne jest, aby kamień bezpośrednio przylegał do ciała. Należy przy tym pamiętać o tym, aby opaska taka nie krępowała naszych ruchów, a tym bardziej, aby nie zaburzała przepływu krwi na skutek zbyt mocnego jej zawiązania. Jeśli taki sposób leczenia ma być długotrwały, należy zaopatrzyć się w dwa identyczne kamienie i wymieniać je regularnie, celem ich oczyszczania.

Warto wspomnieć też o gotowych produktach, takich jak: nalewka bursztynowa, która zwalcza katar i przeziębienie, kosmetyki ze złotem i perłami, plastry ze srebrem przyspieszające gojenie ran, odzież rehabilitacyjna zawierająca miedziane nitki, srebro i złoto koloidalne czy medykamenty homeopatyczne.

Najbardziej jednak znaną metodą leczenia kamieniami są masaże.

Stosuje się do nich kamienne rysiki lub podłużne kamienie, które można stosować również przez ubranie. Oprócz tradycyjnego efektu masażu można osiągnąć dodatkowo stan głębokiego rozluźnienia dzięki delikatnemu pocieraniu kamieni. Najbardziej znaną metodą jest tzw. „leżąca ósemka”. Jest to technika masażu, w której wykorzystuje się rysik. Za jego pomocą plecy są delikatnie masowane przez pocieranie oraz rysowanie ósemek i pętli.

Przy masażach bardzo często wykorzystuje się także gorące kamienie. Masaż taki przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Łagodzi też bóle mięśniowe oraz bóle związane z napięciem nerwowym. Ponadto świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając tym samym jego funkcjonowanie. W takim masażu gorące kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych, zwanych czakrami i przesuwa się je wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących te punkty. Taki sposób ułożenia kamieni usprawnia przepływ energii.

Oprócz zewnętrznego wykorzystania kamieni do leczenia różnych schorzeń warto wspomnieć też o ich wewnętrznym zastosowaniu. Są to różnego rodzaju eliksiry z kamieni szlachetnych, które oddziałują na przemianę materii.

Eliksir można przyrządzić w bardzo prosty sposób. Wystarczy umieścić oczyszczony kamień do szklanki z czystą wodą i zostawić na całą noc. Następnego dnia, pozostawiając kamień nadal w wodzie, należy stopniowo wypijać wodę. Należy przy tym pamiętać, tak jak przy oczyszczaniu kamieni, że niektóre kamienie nie nadają się do połączenia z wodą z powodu ich rozpuszczalności. Metodę tę można dodatkowo połączyć z przyklejeniem kamienia w konkretnym miejscu na ciele.

Oprócz eliksirów mamy też wodę z kamieni leczniczych.

Uzyskuje się ją dodając do niej bezpośrednio bloki kamienne różowego kwarcu, ametystu i kryształu górskiego, uprzednio wygotowane. Nie nadają się do tego kamienie wypolerowane, ponieważ pokryte są one bezbarwnymi woskami i olejami. Kamienne bloki powinny być wyjmowane z dzbanka (najrzadziej co dwa dni) w celu oczyszczenia z biofilmu. Posłużyć tu może zwykły płyn do mycia naczyń, a następnie obfite spłukanie pod bieżącą wodą. Tak stworzoną wodę z kamieni leczniczych możemy dodatkowo naładować na krysztale górskim lub na słońcu. Zastępuje ona wówczas zwykłą wodę pitną, którą należy spożywać w ilości około 2 litrów dziennie. Fenomen wody z kamieni leczniczych polega przede wszystkim na tym, że związki mineralne, które zawarte są w ludzkim organizmie, wpadają w drgania rezonansowe, ponieważ odpowiadają zastosowanym kamieniom leczniczym, które z kolei przenoszą swoje wibracje do powstałej wody.

Znakomitym sposobem na przeniesienie właściwości leczniczych kamieni do wody jest jej napromieniowanie kryształem górskim.

Kryształ ten kładziemy obok szklanki z wodą w ten sposób, iż jest on skierowany w jej kierunku. Na drugim końcu umieszczamy odpowiedni kamień leczniczy. Całość napromieniowania trwa około 10 minut. Po tym czasie powinniśmy poczuć zmianę smaku wody. Metodę tę stosuje się przede wszystkim przy problemach z alergiami, chorobach układu trawiennego, chorobach nerwowych, stanach podgorączkowych, dla wsparcia terapii nowotworowej, ale również dla ogólnej regeneracji organizmu.

Litoterapia i krystaloterapia to jedne z możliwych metod wykorzystania kamieni i ich właściwości do uzdrawiania. Natomiast kryształy i kamienie można wykorzystywać do działań magicznych, przeróżnych rytuałów oraz jako źródło dodatkowej energii.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply