MOC MINERAŁÓW – AGAT BIAŁY

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AGAT BIAŁY

Agat jest półszlachetnym minerałem. Jest to kamień wielobarwny o wstęgowej strukturze, a jego nazwa pochodzi od rzeki Achates (obecnie Dirillo) w południowej Sycylii we Włoszech, gdzie wydobywano go już w starożytności. Agat w języku greckim to „agathos”, co oznacza „dobry”. Z kolei agat biały, zwany jest także agatem pokoju.

Właściwości uzdrawiające:

– stosowany jest w łagodzeniu kataru siennego,

– łagodzi zaburzenia hormonalne,

– pobudza przepływ limfy,

– poprawia wzrok i pracę mózgu.

Do uzyskania wsparcia w kwestiach zdrowotnych polecam wykonać albo eliksir lub wodę z dodatkiem tego kamienia i systematycznie pić, oraz sprawdzi się do pobudzania organizmu poprzez masaż tym kamieniem.

Właściwości duchowe:

– wpływa na zachowanie równowagi emocjonalnej,

– wspiera bardziej świadome przetwarzanie doświadczeń,

– w czasie ciąży tworzy ochronę, wspiera je w tym okresie,

– wspomaga dobre samopoczucie, cierpliwość i zrozumienie, a także przeciwdziała agresji.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza,

– warto wykorzystywać go do wspierania się jego energią przy rytuałach na pomyślność, dobrobyt, sukces,

– kobiety w ciąży mogą wykonać rytuał ochronny, w którym zaprogramują ten kamień, aby chronił je w tym okresie.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go w świetle księżyca,

– może być noszony w kieszeni,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– jest odpowiedni do masażu,

– kształt strukturalny agatu białego to trójkąt (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply