MOC MINERAŁÓW – AGAT CZERWONY

W związku z tym, że większość kamieni może być oczyszczana za pomocą wody, nie podaję tej informacji przy opisie poszczególnych z nich, natomiast zaznaczam fakt unikania mycia w wodzie przy kamieniach, które są na nią wrażliwe.

Ponadto wszystkie z podanych przeze mnie kamieni można stosować w formie biżuterii, zatem tej informacji również nie podaję przy każdym kamieniu. Natomiast przy każdym opisie wspominam jak ładować dany kamień oraz do jakich jeszcze metod można je użyć, a także wspominam o typie strukturalnym danego kamienia.

Kamieni naturalnych jest całe mnóstwo, jednak ja wybrałam takie, które są bardziej dostępne na rynku, abyście mogli bez problemu do nich dotrzeć. Mam nadzieję, że te informacje zachęcą was do poszukiwań również innych kamieni, o których ja nie wspomnę.

AGAT CZERWONY

Agat czerwony należy do grupy agatów, minerałów półszlachetnych o strukturze wstęgowej. Agat czerwony ma barwę ogniście czerwoną i już samo patrzenie na niego dodaje energii do działania i z tego tytułu jest kierowany do pobudzania naszej wewnętrznej siły.

Właściwości uzdrawiające:

– wspiera ukrwienie narządów wewnętrznych,

– pobudza krążenie,

– łagodzi alergie i utratę apetytu,

– przeciwdziała zaburzeniom przepływu krwi w dłoniach,

– usuwa zjawisko zimnych palców,

– stymuluje czynność żołądka, jelita i naczyń krwionośnych.

Do uzyskania wsparcia w kwestiach zdrowotnych polecam wykonać albo eliksir lub wodę z dodatkiem tego kamienia i systematycznie pić.

Właściwości duchowe:

– pomaga rozwinąć własne zdolności,

– daje wytrzymałość, zdecydowanie i stabilność,

– aktywuje w przypadku niechęci do działania,

– pomaga tworzyć określone zamiary, cele,

– dodatkowo utrwala własne przekonania,

– idealnie nada się do przywrócenia równowagi przede wszystkim czakry podstawy, sakralnej, ale też wesprze czakrę splotu.

Właściwości magiczne:

– jest piękną ozdobą każdego ołtarza magicznego,

– na ołtarzu może reprezentować żywioł ognia,

– warto wykorzystywać go do wspierania się jego energią przy rytuałach na pobudzenie kobiecej energii oraz pobudzenie wewnętrznej mocy i siły.

Pielęgnacja, oczyszczanie i dodatkowe zastosowanie:

– ładuje się go w świetle księżyca,

– może być noszony w kieszeni,

– jest odpowiedni do tworzenia kręgów kamiennych,

– jest odpowiedni do masażu,

– kształt strukturalny agatu czerwonego to trójkąt (o kształtach strukturalnych mówię w artykule pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

O tym już jednak opowiem w kolejnym artykule. Zapraszam również do przeczytania artykułu, pt. “MOC KAMIENI I KRYSZTAŁÓW” oraz “METODY UZDRAWIANIA KAMIENIAMI I KRYSZTAŁAMI” a także “PIELĘGNACJA I OCZYSZCZANIE KAMIENI I KRYSZTAŁÓW”.

Z kolei w tym artykule przeczytasz o kamieniach dla każdego znaku zodiaku: “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU -Baran, Byk, Bliźnięta, Rak”, “DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Lew, Panna, Waga, Skorpion” i „DOBIERZ KAMIEŃ DO TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU – Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby”.

Ważne: informacja o metafizycznych i alternatywnych mocach oraz właściwościach uzdrawiających kryształów nie zastępuje porady lekarskiej. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie całości lub fragmentu dozwolone w przypadku podania autora tekstu i linku źródłowego.

Źródło: Kamienie lecznicze w litoterapii, Werner Kuhni, Walter von Holst

Leave a Reply